Političko kvantno bitisanje Ervina Ibrahimovića, između fotelja u Podgorici i bježanije od srpske trobojke
Najnoviji skandal u režiji Ministarstva vanjskih poslova, koje je preko noći Ljetnju školu za mlade diplomate „Gavro Vuković” preselilo iz Berana na Cetinje, samo zato što im je zasmetala tradicionalna trobojka, predstavlja vrhunac političkog ludila i licemjerstva koje trenutno vlada crnogorskom diplomatijom.
Ovaj čin nije nikakav „tehnički razlog”, kako to nemušto pokušavaju da sakriju, već panični bijeg Ervina Ibrahimovića i njegovih ideoloških mentora od istorijske stvarnosti i identiteta zemlje u kojoj ministruju. Ervin Ibrahimović, zajedno sa svojom Bošnjačkom strankom, demonstrira neku vrstu političkog kvantnog bitisanja jer u isto vrijeme bi da sjedi u foteljama koje su mu omogućili srpski glasovi i parlamentarna većina, a sa druge strane, zajedno sa Rankom Krivokapićem i dukljanskim ostacima, bježi glavom bez obzira čim vidi zastavu pod kojom je upravo ta Crna Gora nastala i pod kojom je vojvoda Gavro Vuković diplomatisao.
Oni bi da otvaraju školu koja nosi ime ministra vanjskih poslova knjaževine Crne Gore, sina slavnog vojvode Miljana Vukova ali bez simbola Srpstva koji su bili temelj te i takve Crne Gore. Vojvoda Gavro Vuković se nije stidio trobojke, niti su se Vasojevići stidjeli svog srpstva ni tada ni danas. Ali se zato danas foteljaši iz Bošnjačke stranke, koji su za par procenata vlasti spremni da progutaju svaku antisrpsku žabu, stide onoga što je istorijska vertikala ove zemlje.
Poručujem Ervinu Ibrahimoviću i svima onima koji misle da se integralno srpstvo i njegovi simboli mogu izbrisati dekretima i noćnim selidbama na Cetinje da Berane i Vasojevići su bili i ostali bedem srpskog identiteta. Srpska trobojka nije simbol koji izaziva nelagodu kod bilo koga ko je dobronamjeran, ali očigledno izaziva paniku kod onih čija se politika zasniva na trgovini i potiskivanju srpskog naroda.
Ne možete pobjeći od trobojke koliko god brzo bježali prema Cetinju, jer istina o srpskom karakteru istorijske Crne Gore živi u svakom gradu, od Berana preko Nikšića pa sve do primorja. Vaše političko kvantno bitisanje, gdje ste istovremeno i „građanska” opcija i ekstremni zastupnici antisrpske histerije, ubrzo će doživjeti svoj politički krah. Srpski narod u Crnoj Gori više neće niti može tolerisati da oni koje finansiramo i koji sjede u vladajućim institucijama ponižavaju naše svetinje, našu istoriju i naše zastave.
S poštovanjem
Spasoje Tomić

