HomeFokusTokom vikenda uhapšeno 106 vozača, 41 vozio pod dejstvom alkohola

Tokom vikenda uhapšeno 106 vozača, 41 vozio pod dejstvom alkohola

“Slobode je lišeno 106 vozača, od čega: 41 vozač zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja, 26 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju, te 39 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima”, preciziraju iz UP.

Tokom prethodnog vikenda evidentirane su 54 saobraćajne nezgode, u kojima je šest osoba zadobilo teške, a 22 lake tjelesne povrede, dok je uhapšeno 106 vozača, saopšteno je iz Uprave policije.

Najviše vozača uhapšeno je u Podgorici – 36, zatim 13 u Kotoru, po pet u Budvi i Danilovgradu i dva u Bijelom Polju.

“Slobode je lišeno 106 vozača, od čega: 41 vozač zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja, 26 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju, te 39 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima”, preciziraju iz UP.

Policija je, takođe, podnijela 257 prekršajnih prijava, izdala 2.102 prekršajna naloga, privremeno oduzela 19 pari registarskih oznaka, i isto toliko vozila isključila iz saobraćaja.

POVEZANI TEKSTOVI
- Advertisment -
Google search engine

pOPULARNO

Recent Comments