HomeFokusKnežević: Vrijeme je da Crna Gora proglasi hrvatskog ambasadora personom non grata...

Knežević: Vrijeme je da Crna Gora proglasi hrvatskog ambasadora personom non grata i da ga protjera iz naše države koliko danas

"Želim da pitam premijera Milojka Spajića i Sašu Mujovića da li su oni u znak osvete djelovali u sadejstvu sa hrvatskim obavještajnim službama i Grubišićem. Je li ovo nastavak osam Plenkovićevih uvjeta i da li je Crna Gora samo hrvatska provincija", rekao je Knežević.

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević rekao je na konferenciji za medije u parlamentu da je dobio informaciju da je, nakon nedavne sjednice podgoričkog parlamenta, na kojoj je odbornik Ranko Milić kazao da je ponosan što je bio učesnik dubrovačkog ratišta i što je branio državu, taj odbornik ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu.

„Prema našim informacijama, posebnu ulogu u tom procesu imao je ambasador Hrvatske Veselko Grubišić, zajedno sa predstavnicima Ministarstva vanjskih poslova i dijelovima naše ANB. Hrvatska je, zbog slobode govora i jasnog stava odbornika DNP-a Ranka Milića da je 1991. i 1992. godine branio integritet i suverenitet SFRJ, kao i hiljade građana Crne Gore, stavila njega na crnu listu i otpočela institucionalnu kampanju. To je najbolja slika odnosa prema našoj stranci. Mi smo spriječili u Podgorici prinudnu upravu i onemogućili da se stotine miliona eura troše bez kontrole od strane bivšeg gradonačelnika Saše Mujovića. Želim da pitam premijera Milojka Spajića i Sašu Mujovića da li su oni u znak osvete djelovali u sadejstvu sa hrvatskim obavještajnim službama i Grubišićem. Je li ovo nastavak osam Plenkovićevih uvjeta i da li je Crna Gora samo hrvatska provincija“, rekao je Knežević. 

Iskazuje podršku Ranku Miliću i svima koji su bili na liniji odbrane integriteta i suvereniteta SFRJ 1991. godine.

„I koji su, na poziv Mila Đukanovića, otišli da brane granice Jugoslavije. Kada je govorio da je zamrzio šah zbog šahovnice. Oni su ispunjavali zakletvu koju su dali državi i otadžbini. Vrijeme je da Crna Gora proglasi hrvatskog ambasadora personom non grata i da ga protjera iz naše države koliko danas“, rekao je Knežević.

Kako je naveo, da je sve ovo uradio srpski ambasador, odmah bi na licu mjesta bio strijeljan.

“Međutim, hrvatskom ambasadoru je dozvoljeno da se ponaša kao šerif u Crnoj Gori, dozvoljeno mu je da određuje govore u Skupštini Glavnog grada i da na osnovu toga stavlja ljude na crnu listu”, dodao je Knežević.

Ranko Milić (DNP) je na sjednici podgoričkog parlamenta prošle sedmice, podsjetimo, kazao da je jedan od učesnika napada na Dubrovnik i da je ponosan na svoje učešće na dubrovačkom ratištu. 

POVEZANI TEKSTOVI
- Advertisment -
Google search engine

pOPULARNO

Recent Comments