Narednih dana temperatura se neće značajnije mijenjati. Na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, povremeno kiša, ili pljusak sa grmljavinom. Vjetar slab do umjeren, sjeverni i sjeveroistočni. Najviša temperatura do 23 stepena.
U drugom dijelu dana uglavnom suvo. Najviša temperatura do 30 stepeni.
More umjereno talasasto. Temperatura mora 25 stepeni. UV indeks do 4 UV jedinice.
U južnim predjelima sjutra promjenljivo i nestabilno. U srijedu malo do umjereno oblačno sa sunčanim intervalima, a u četvrtak promjenljivo oblačano, tokom jutra moguća prolazna kiša. Vjetar umjeren, sjevernih smjerova. Temperatura sjutra u padu, u srijedu u porastu, a u četvrtak se neće značajnije mijenjati.
U centralnim predjelima slično vrijeme, moguće padavine. U srijedu više sunca, a u četvrtak moguća prolazna kiša. Povremeno će duvati umjeren do pojačan sjeverni vjetar. Temperatura u blagom porastu
Na sjeveru sjutra kiša ili pljusak s grmljavinom. Vjetar slab do umjeren, tokom noći i pojačan, sjeverni i sjeveroistočni.
U srijedu i četvrtak promjenljivo oblačno, ponegdje moguća i slaba kiša. Temperatura od srijede u blagom porastu.
Iako su širom zemlje danima aktivni požari, kvalitet vazduha u više gradova označen je kao veoma dobar.Tako je danas bilo u Podgorici,Baru, Pljevljima, Bijelom Polju, dok je u Nikšiću kvalitet vazduha bio dobar.
Iz Monteputa su upozorili da su se na dionici auto-puta Smokovac–Mateševo pojavile šlep službe koje se lažno predstavljaju kao radnici Monteputa, te da koriste rotaciona svjetla i obilježja auto-puta, i pod pritiskom naplaćuju višestruko više za usluge pomoći na putu.
Ističu da su radnici Monteputa uvijek jasno obilježeni logotipom Monteputa i posjeduju službene identifikacije.
“Na fotografiji je službeno vozilo saobraćajne službe Monteputa. Nikada ne šaljemo šlep službu bez prethodnog poziva korisnika Komandnom centru”, naveli su u objavi Fejsbuku.
Apeluju na građane da koriste isključivo zvanične brojeve Monteputa: 020-551-503 i 069-066-190.
“Kako da se zaštitite: pozivajte isključivo zvanične brojeve pomoći na putu, ne prihvatajte usluge od nepoznatih službi koje nijeste sami kontaktirali, provjerite oznake vozila i identifikaciju lica koje nudi pomoć”, dodaju iz Monteputa.
Auto-moto savez Crne Gore (AMSCG) pruža vozačima usluge pomoći na putu i šlepanja vozila do željenog servisa ili mjesta prebivališta.
“Pomoć na putu AMSCG obezbjeđuje svim vozačima na teritoriji Crne Gore, uz dežurstvo 24 sata dnevno”, dodaju iz Montepta.
Kontakt telefoni Informativnog centra AMSCG: 19807 i +382 20 234 999.
“Većina osiguravajućih kuća uz registraciju vozila uključuje najmanje jednu besplatnu uslugu pomoći na putu. Prije nego što prihvatite uslugu šlepanja – provjerite šta vaša polisa pokriva”, zaključuju iz Monteputa.
Manifestacija srpskih pjevačkih i kulturno-umjetničkih društava, održana sinoć u ljetnjoj bašti Srpske kuće u Beranama, bila je istinski praznik tradicije, igre i pjesme. KUD „Kolo“ iz Berana još jednom je pokazao bogatstvo i ljepotu naše kulturne baštine, kroz energične koreografije, autentične nošnje i nesvakidašnju posvećenost svakog člana ansambla.
Posebnu radost i emociju publici su donijeli najmlađi članovi KUD-a „Kolo“, koji su svojim nastupom pokazali da ljubav prema narodnoj igri i tradiciji živi već od ranog djetinjstva. Kroz razigrane koreografije, bogate narodne nošnje i iskrenu dječiju energiju, pokazali su da je budućnost naše kulturne scene u sigurnim rukama.
Njihov nastup nije bio samo umjetnički, već i duboko emotivan – dokaz da se ljubav prema tradiciji prenosi s koljena na koljeno, i da nova pokoljenja sa sobom nose iskru koja će čuvati identitet i nasljeđe naših predaka. Svojom spontanošću, disciplinom i razigranošću osvojili su srca svih prisutnih, izazvavši gromoglasne aplauze nakon svake tačke.
Posebnu toplinu večeri dala je voditeljka manifestacije Ivana Rmuš, koja je svojim šarmom i toplinom dodatno povezala izvođače i publiku.
„Cijelo veče proteklo je u znaku zajedništva, radosti i iskrene zahvalnosti prema onima koji doprinose očuvanju kulture našeg naroda. Upravo zato upućujemo najiskreniju zahvalnost Srpskoj kući u Beranama, koja je bila divan domaćin i čije gostoprimstvo, posvećenost i organizacija zaslužuju svaku pohvalu. Posebno hvala dugujemo gospodinu Momu Vuksanoviću, čiji nesebičan trud, vizija i podrška omogućavaju da ovakve večeri postanu tradicija – most između prošlosti i budućnosti“ rekao je umjetnički rukovodilac i koreograf KUD-a Kolo Milan Bojović
Hvala svima koji su došli da podrže našu djecu i našu kulturu. Uz ovakvu mladost – budućnost tradicije je sigurna!
Vlada Crne Gore je 25. jula 2025. godine, na telefonskoj sjednici, na osnovu pribavljenih saglasnosti većine članova, odlučila o više predloga.
Na telefonskoj sjednici je donijeta odluka o Predlogu odluke o uvođenju međunarodnih restriktivnih mjera utvrđenih odlukama Savjeta Evropske unije i regulativama Evropske unije s obzirom na destabilizujuće aktivnosti Ruske Federacije.
Takođe je donijeta odluka o Predlogu odluke o uvođenju međunarodnih restriktivnih mjera utvrđenih odlukama Savjeta Evropske unije i regulativama Evropske unije s obzirom na situaciju u Ruskoj Federaciji.
Na sjednici su usvojieni i Predlog odluke o uvođenju međunarodnih restriktivnih mjera utvrđenih odlukama Savjeta Evropske unije i regulativama Evropske unije s obzirom na djelovanja koja destabilizuju Republiku Moldaviju; Predlog odluke o dodjeli koncesije za priređivanje posebnih igara na sreću u kazinima u kazinu „Merit Royal Budva“, Hotel Splendid, Bečići b.b., Budva s Predlogom ugovora o koncesiji; Predlogu+ odluke o prestanku važenja Odluke o davanju prethodne saglasnosti Glavnom gradu Podgorica radi otuđenja nepokretnosti; Informaciju o izmjeni zaključaka Vlade Crne Gore, broj: 11-011/25-2533/3, sa sjednice od 17. jula 2025. godine; Informaciju o preusmjeravanju sredstava iz Tekuće budžetske rezerve za potrebe održivosti projekta „Caritasove Narodne kuhinje – Tivat“.
Vlada se takođe bavila kadrovskim pitanjima.
Na sjednici je odlučeno o Predlogu za davanje saglasnosti za imenovanje izvršnog direktora Društva sa ograničenom odgovornošću „Crnogorski operator tržišta električne energije“ – Podgorica kao i Predlogu za prestanak mandata generalnog direktora Direktorata za medije u Ministarstvu kulture i medija.
U nikšićkom naselju Kočani došlo je do saobraćajne nesreće kojom prilikom je teže povrijeđen pješak, a automobilom je upravljalo dvanestogodišnje dijete. Policijski službenici su protiv oca djeteta V. T. (35), podnijeli prekršajne prijave zbog počinjenih prekršaja Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima – ustupanje vozila i Zakona o zaštiti od nasilja u porodici – zanemarivanje.
Kako navode u saopštenju policije, dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Nikšić prijavljeno je juče 27. jula oko 21:30 časova da je u naselju Kočani došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je jedno lice zadobilo povrede i transportovano je u Opštu bolnicu Nikšić.
„Tokom uviđaja je utvrđeno da su u saobraćajnoj nezgodi učestovali putničko motorno vozilo kojim je upravljalo dijete iz Nikšića, starosti 12 godina, i jedno lice – pješak, sa kojim je vozilo ostvarilo kontakt prilikom čega je lice zadobilo teške tjelesne povrede. Postupajuća državna tužiteljka se izjasnila da se u radnjama pomenutog djeteta stiču bitni elementi krivičnog djela teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja u sticaju sa krivičnim djelom ugrožavanje javnog saobraćaja. Imajući u vidu da se radi o licu mlađem od 14 godina, isto je krivično neodgovorno zbog starosne dobi. Preduzimajući dalje mjere i radnje iz svoje nadležnosti, policijski službenici su protiv oca djeteta – V.T. (35), podnijeli prekršajne prijave zbog počinjenih prekršaja iz člana 319 st. 1 t. 19 Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima – ustupanje vozila i člana 37 Zakona o zaštiti od nasilja u porodici – zanemarivanje“, navode u saopštenju.
Uprava policije upućuje apel roditeljima da preduzmu odgovarajuće mjere nadzora nad svojom maloljetnom djecom i njihovim kretanjem, što je i zakonska obaveza roditelja – staratelja, a posebno u pogledu sprečavanja upotrebe motornih vozila i drugih vidova štetnog ponašanja, čime direktno doprinose povećanju lične i opšte bezbjednosti kako svoje djece, tako i svih učesnika u saobraćaju.
Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, odgovarajući na poslanička pitanja, rekao je da je prema operativnim informacijama bivše službe javne bezbjednosti ubistvo bivšeg savjetnika šefa države Gorana Žugića izvršio Budvanin Ivan Delić i to po nalogu Darka-Belog Raspopovića i Branislava-Brana Mićunovića.
Tema ovog Ministarskog sata je aktuelna bezbjednosna situacija u Crnoj Gori.
Šaranović je rekao da će vjerovatno danas izazvati bombu u društveno-političkom prostoru Crne Gore, jer bivša vlast nije uspjela da spali svu dokumentaciju i zastraši sve ljude. On je rekao da politiku i zapstavštinu DPS-a pamti po političko-mafijaškim ubistvima, ubistvima novinara i strahu i tišini.
„Imajući u vidu da smo krenuli sa snažnim čišćenjem kriminala iz crnogorskih institucija, saopštićemo vrlo zanimljive informacije. Počev od 31. maja 2000. godine kada je ubijen savjetnik šefa države Goran Žugić, tada je krenula i serija mafijaških likvidacija“, rekao je Šaranović.
Ivan Vuković (DPS) rekao je da ministar bježi od informacija o ključnim ubistvima i zločinima, i da je došao nespreman na sjednicu. Kazao je da je čuo kako je ministar u jednom razgovoru sa građanima Cetinja pitao „otkud ideja da se zakon zove Markov i Mašanov zakon“. Po njegovom sudu, to sasvim dovoljno govori.
„Prije 2020. godine, u to vrijeme koje tako oštro kritikujete, dešavalo se da u sektoru bezbjednosti neko podnese ostavku. Ja pitam, šta je potrebno da danas vi osjetite odgovornost i podnesete ostavke“, rekao je Vuković.
Šaranović je rekao da je vrlo spreman, i da je došao do dokumentacije, koja je predata tužlaštvu, i pomenuće imena.
„Krvavi pir počinje 31. maja 2000. godine, ubistvom Gorana Žugića. Informacija broj 1, zavedena u službi javne bezbjednosti prije 25 godina, sadrži ove informacije. Prema neprovjerenim podacima, Goran Žugić je ostvario posredan ili neposredan kontakt sa Naserom Orićem 20-ak dana prije pogibije, kada je boravio u Bratuncu i tom prilikom se sreo sa Milovanom Žugićem, svojim rođakom. Preko saradničke pozicije, radi provjere navedenih operativnih podataka, ostvaren je kontakt sa Naseriom Orićem. Orić nam je poručio da se ne mučimo mnogo, dakle, jer imamo čovjeka u MUP-u koji zna sve i koji je saučesnik u tome“, naglasio je Šaranović.
Kako je izjavio, operativni podaci i saznanja o djelovanju kriminanalne grupacije sa područja Crne Gore, njihova sprega sa pripadnicma SDB i MUP RCG, potvrđeni su iz više izvora.
„Prema izjavi bivšeg vozača i tjelohranitelja Brana Mićunovića, ubistvo Gorana Žugića izvršio je Ivan Delić, po nalogu Darka-Belog Raspopovića i Brana Mićunovića, iz razloga saznanja Žugića o kriminalnim aktivnostima ove grupacije. A posebno oko krijumčarenja cigareta i droge. U saznanju smo da je ovo lice to i saopštilo Branu Mićunoviću. Prilikom obavljanja razgovora sa ovim licem, insistirao je na razgovoru sa predsjednikom Republike, nedvosmisleno tvrdeći da iza ubistva Gorana Žugića stoje Beli Raspopović i Brano Mićunović koje direktno dovodi u vezu sa likvidacijama u Crnoj Gori i Srbiji – Pavićevića, Vujičića, Jovanovića, Ćosovića, Nedovića, Labovića i drugih“, rekao je Šaranović.
Izvor iz MUP Srbije, dodaje, kazao je da je za Ivana Delića prvi put pokazano interesovanje od strane MUP Srbije nakon ubistva generala (Radovana) Stojičića, i to pod nadimkom „likvidator“.
„Dovode ga u vezu sa svojevremeno najopasnijom kriminalnom grupom u Beogradu, Vojom Amerikancem koji je nestao, Bojanom Petrovićem koji je likvidiran, i drugima. Takođe, izvor je iskazao interesovanje za Ivana Delića optužujući ga za ubistvo inspektora Simića iz Beograda, i direktora JAT-a. Tvrdi da je Delić ubio Boljevića u Tivtu, povodom čega je Delić kriminalistički obrađivan, odbio poligraf, i nije mu potvrđen alibi“, rekao je ministar.
Šaranović dalje kaže da u vezi navedenih likvidacija sa istim podacima raspolažu Đokić, Sekulić, Jabučanin i Radulović, većinom ova lica danas nijesu živa jer su stradala u nastavku kriminalnih obračuna.
„Što može da ima negativne posljedice, znajući o kakvim se licima radi, političku pripadnost i njihove veze van Crne Gore. U prethodnoj informaciji obrazloženi su operativni podaci dobijeni od Blagote-Baje Sekulića. Naime, Blagota Sekulić intenzivno se družio sa Goranom Žugićem, izjavio nam je da mu je neposredno prije ubistva Goran Žugić saopštio da mu prijeti opasnost i ukoliko bude ubijen da zna da ga je ubio Beli Raspopovič, šef Sedme uprave SDB. Prikupljena saznanja do kojih se došlo preko saradničkih pozicija, odnosno obavljeni informativni razgovori sa značajnim kriminalcima iz Crne Gore govore u prilog iskazu ovog lica“, prenio je Šaranović.
Kako dodaje, svi su mišljenja da je u ubistvo Gorana Žugića umiješana SDB Crne Gore.
„I kriminalna grupacija bliska Belom Raspopoviću. Sekuloviću, načelniku Uprave kriminalističke policije MUP-a, Srećko Kestner, jedan od rukovodilaca duvanske mafije u Crnoj Gori, iz koje se opšte je prihvaćeno mišljenje, 75 odsto novca davalo onima koji su bili na vlasti, kazao je da zastane na prikupljanju informacija o ubustvu Žugića jer će izgubiti glavu a doći će brzo vrijeme kada će se sve znati“, rekao je Šaranović.
Ministar tvrdi da su provjere telefonskih komunikacija za kritično vrijeme 15 minuta prije i nakon ubistva Žugića nijesu do kraja relizivaane.
„Ali su posebno vremenski interesantne. Količina komunikacija telefonima koji se vode na Grbović Savu, dva telefona, i Brana Mićunovića sa telefonskim brojevima koji se vode na Bulatović Luku, službenika SDB, osam telefona. Služba javne bezbjednosti je sačinila obavještenja i prikupila video dokumentaciju svih saslušanja, u službi javne bezbjednosti, ali imajući u vidu da nakon ovoga niko nema dilemu da su sva ona ubistva isključivo pod pečatom države Crne Gore, to govori sledeće – službi javne bezbjednosti nijesu mogla biti dostupna lica iz bliskog okruženja Brana Mićunovića“, rekao je Šaranović.
„Sva zvanično zavedena dokumenta, sva video dokumentacija o ovome je uništena u međuvremenu od strane Službe državne bezbjednosti“, rekao je Šaranović.
Nakon verbalne rasprave između potpredsjednika Vlade Alekse Bečića i poslanika DPS-a, data je pauza.
Podsjetimo, Budvanin Ivan Delić (55) i Podgoričanin Aleksandar Keković (34) izručeni su krajem maja Crnoj Gori iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, gdje su ranije uhapšeni.
Nakon pauze, Šaranović je rekao da da ćemo uraditi sve da nijedno ubistvo ne padne u zaborav.
„I ovo lice koje se pominje kao ‘likvidator’, privedeno je“, dodao je Šaranović.
On je rekao da je Miloš Krstović, preko lica iz Hotela Podgorica, Sava Vujovića i Save Grbovića, angažovao lice Ratković Božo radi ubistva Mladena Klikovca, i to iz puške koja se vodila na Raspopović Darka.
On je rekao da sve ove informacije otvaraju novu eru u snaženju vladavine prava u Crnoj Gori.
Poslanik NSD/ZBCG Jovan Vučurović rekao je da je važno da istražni organi krenu u rješavanje svih ovih zločina.
„I prijatelja svih njih, a prijatelj svih njih bio je Milo Đukanović. A i Duško Marković. I ne zaboravljam da pomenem tu šovinističku crtu partije kojoj pripadaju, gdje nam je prijećeno da ćemo traktorima ići iz Crne Gore“, kazao je Vučurović.
Lider i poslanik DPS Danijel Živković rekao je da ništa novo nijesmo ni čuli od redova ZBCG, to jest bivšeg DF-a.
„Čuli smo to i ranije, i uvijek iste, optužbe bez dokaza. A vidimo za to vrijeme kako u vaše stranačke prostorije u Nikšiću dolazi Boban Baćović da slavi, i dobro vi znate kakva je uloga Luke Bojovića u Crnoj Gori, član ste Odbora za bezbjednost“, rekao je Živković.
Čelnik GP URA Dritan Abazović rekao je da pozdravlja informacije o zločinima iz prošlosti, ali ovo je ipak 2025. godina. On je kazao da je aktuelna vlada vratila atmosferu ubistava na ulicama u Crnoj Gori.
„Što ne objavite snimak napada na mene u Podgorici? Nije valjda da se bojite Ranka Ubovića“, kazao je Abazović.
On je kazao da će insistirati na dobijanju odgovora, i da aktuelna vlada ne radi dobar posao u sektoru bezbjednosti.
Saobraćajna policija u Sokobanji privela je 41-godišnjeg biciklistu koji je vozio sa 3,64 promila alkohola u organizmu, što se smatra stanjem potpune alkoholisanosti.
To je saopštilo Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.
U saopštenju je navedeno i da je privedena 22-godišnja devojka u Boljevcu, koja vozila automobil sa 1,52 promila alkohola.
Vozači su zadržani i protiv njih će biti podnijete odgovarajuće prekršajne prijave, naveli su.
Tokom proteklog vikenda, od 25. do 27. jula, na teritoriji cijele države, uhapšeno je 78 vozača, 42 su upravljala vozilom pod dejstvom alkohola a 10 je bilo pozitivno na droge, saopšteno je iz Uprave policije.
“Evidentirane su 74 saobraćajne nezgode u kojima je 10 osoba zadobilo teške, a 17 lake lake tjelesne povrede”, naveli su u saopštenju.
Kako su kazali, službenici saobraćajne policije izdali su 1.656 prekršajnih naloga učesnicima u saobraćaju, podnijeli 198 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli 23 para registarskih oznaka.
“Od ukupnog broja uhapšenih, 42 vozača su bila pod dejstvom alkohola u organizmu, 10 vozača je uhapšeno zbog vožnje pod dejstvom droga i 26 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima”, naglasili su.
Od ovog broja, kako su dodali, najviše osoba je uhapšeno u Podgorici, njih 27, zatim u Kotoru osam, u Baru sedam, u Kolašinu šest i u Budvi četiri vozača.
“Podsjećamo da je od 9. maja do 15. septembra na snazi Naredba o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih motornih vozila, autobusa i specijalnih putničkih vozila za stanovanje (tzv. kampera) na pojedinim dionicama puteva u Crnoj Gori, pa apelujemo na vozače koji upravljaju ovim kategorijama vozila da se upoznaju sa tekstom Naredbe i poštuju ograničenja iz iste”, ukazali su.
Iz Uprave policije su istakli da nastavljaju sa planskim lokalnim i nacionalnim akcijama u sklopu pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu motociklista i motocikala, kao i mladih vozača.
“Apelujemo na vozače da poštuju saobraćajne propise i vode računa o tehničkoj ispravnosti svojih vozila, imajući u vidu opasnosti od saobraćajnih nezgoda izazvanih istim, kao i zakonskih sankcija koje se odnose na upravljanje putničkim motornim vozilima i motociklima bez odgovarajuće važeće dokumentacije ili opreme”, zaključili su.
Predsjednik Skupštine opštine Andrijevica Vesko Rakitić, odbornik u Skupštini Glavnog grada Boban Radević, te članovi Predsjedništva Slobodne Crne Gore Milan Jevtić i Matija Rakonjac, položili su danas vijenac na spomen-obilježje u Velici, povodom godišnjice zločina koji su u julu 1944. nad srpskim civilima počinile jedinice 21. SS divizije “Skenderbeg” i albanske milicije.
Tom prilikom iskazano je poštovanje prema nedužnim žrtvama – ženama, djeci, starcima – čiji je jedini “grijeh” bio njihova vjera i nacionalnost.
U vremenu kada se zločini nad Srbima prećutkuju i relativizuju, naša je dužnost da čuvamo sjećanje i ne dozvolimo da Velika padne u zaborav.
Dok predstavnici vlasti u velikom broju prisustvuju komemoracijama u Potočarima, izostanak sa Dana sjećanja na veličke žrtve govori o selektivnom odnosu prema žrtvama, što je neprihvatljivo i ponižavajuće.
Naša borba za istinu i pravdu je moralna obaveza. Vječna slava nevino postradalima u Velici!
Neka ovaj 28. jul bude dan kada ćemo biti ujedinjeni u našim dušama i srcima
Današnji dan – 28. jul, proglašen je danom žalosti u Crnoj Gori, jer je naša zemlja u samo deset dana uslijed raznih tragičnih događaja ostala bez dvanaest svojih građana, poručuje predsjednik Skupštine Andrija Mandić
“Upravo se i na današnji dan prije 81 godinu desio se stravični zločin u Velici i gornjepolimskom kraju i danas odajemo poštovanje sjenama Svetih novomučenika veličkih i gornjepolimskih”, navodi Mandić u saopštenju.
Neka ovaj 28. jul bude dan kada ćemo, poručuje on, biti ujedinjeni u našim dušama i srcima, u sjećanju na nevino stradale.
“Neka nam pokaže put da se okupimo oko onoga što nam je zajedničko – oko vrijednosti ljubavi, mira i bratske sloge”, zaključuje Mandić.
Да бисмо пружили најбоље искуство, користимо технологије попут колачића за чување и/или приступ информацијама о уређају. Сагласност са овим технологијама ће нам омогућити да обрађујемо податке као што су понашање при прегледању или јединствени ИД-ови на овој веб локацији. Непристанак или повлачење сагласности може негативно утицати на одређене карактеристике и функције.
Функционално
Увијек активан
Техничко складиштење или приступ је стриктно неопходан за легитимну сврху омогућавања коришћења одређене услуге коју изричито захтева претплатник или корисник, или за једину сврху обављања преноса комуникације преко електронске комуникационе мреже.
Преференце
Техничко складиштење или приступ су неопходни за легитимну сврху чувања преференција које не захтевају претплатник или корисник.
Статистика
Техничко складиште или приступ који се користи искључиво у статистичке сврхе.Техничко складиште или приступ који се користи искључиво у анонимне статистичке сврхе. Без судског позива, добровољне сагласности од стране вашег Интернет провајдера или додатне евиденције треће стране, информације сачуване или преузете само за ову сврху се обично не могу користити за вашу идентификацију.
Маркетинг
Техничко складиште или приступ су потребни за креирање корисничких профила за слање реклама или за праћење корисника на веб локацији или на неколико веб локација у сличне маркетиншке сврхе.