Home Blog Page 542

Snažan zemljotres aktivirao vulkan Ključevski na Kamčatki

0

Vulkan Ključevski na Kamčatki počeo je, nakon zemljotresa, da izbacuje pepeo na visinu od šest kilometara iznad ivice kratera, saopštio je direktor Instituta za vulkanologiju i seizmologiju Dalekoistočnog ogranka Ruske akademije nauka Aleksej Ozerov.

Prema njegovim riječima, zemljotres jačine 8,8 stepeni Rihterove skale, koji je danas pogodio područje Kamčatke, izazvao je pojačanu aktivnost vulkana Ključevski, koji već dugo eruptira.

„Ranije erupcije nijesu bile snažne, a vulkanske bombe su letjele do visine od 200-300 metara uz manju emisiju pepela. Međutim, nakon zemljotresa došlo je do trenutne i jake emisije pepela do visine od šest kilometara“, naveo je Ozerov.

Ozerov je istakao da vulkani u ovom regionu često reaguju na zemljotrese slične ili manje jačine, prenosi Tanjug.

Nakon ovog zemljotresa, primijećena je pojačana aktivnost i na vulkanu Avačinski, gdje su gasovi izbacivani na visinu od 200-300 metara, zbog čega je naučni tim preporučio turistima i penjačima da se uzdrže od uspona na vrh vulkana.

Slične preporuke su date i za vulkane Mutnovski i Goreli zbog povećane opasnosti.

Milatovićev kabinet: Evropski put ne vodi preko zakona koji pokušavaju da izbrišu sjećanje na litije

0

Predloženi zakon o zabrani okupljanja direktno udara na temeljna prava građana i udaljava Crnu Goru od članstva u Evropskoj uniji, saopšteno je iz Kabineta Predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

„Umjesto da štiti slobodu izražavanja i pravo na protest, kao osnovne stubove svake evropske demokratije, vlast predlaže zakon koji unaprijed proglašava svaki građanski protest prijetnjom“, ističu u saopštenju. 

Takvo rješenje, kako kažu, nema uporište ni u evropskoj praksi, ni u evropskim vrijednostima.

„U Njemačkoj, Francuskoj, Italiji i drugim članicama EU ne postoje zakoni koji trajno i automatski zabranjuju proteste na javnim površinama. U Crnoj Gori se sada pokušava progurati zakon koji ne prepoznaje ni najosnovniji standard: da se svaki protest procjenjuje pojedinačno, a ne da se unaprijed zabrani svaka mogućnost okupljanja“, istakli su iz Milatovićevog kabineta. 

Ovaj zakon, kako su istakli, ne štiti ni saobraćaj, ni građane. Njegova jedina svrha je da obeshrabri svaki oblik građanskih demonstracija i da ućutka javnost. Zato i uvodi kazne koje dostižu 10.000 eura, više nego za mnoga krivična djela.

„Evropski put Crne Gore ne vodi preko zakona koji građanima uskraćuje osnovna ljudska i demokratska prava. Evropski put ne vodi preko zakona koji pokušavaju da izbrišu sjećanje na litije, na proteste iz 2015., na proteste radnika, građanskih i ekoloških aktivista, ne vodi preko zakona koji slobodu vide kao problem. Ako Crna Gora želi da do 2028. postane članica Evropske unije, mora to pokazati zakonima koji štite građane, a ne vlast“, naglasili su iz kabineta.

Kabinet predsjednika Crne Gore očekuje da se ovaj zakon povuče i da se započne izrada novog rješenja u dijalogu sa građanima, u skladu sa mišljenjem Venecijanske komisije i u duhu evropske prakse. 

„Evropa je demokratski standard koji se brani svaki dan i na ulici i u Skupštini“, zaključuju u saopštenju. 

Potpisani ugovori sa 12 sportskih klubova

0

Ukupna sredstva iznose 200.000 eura i opredijeljena su klubovima koji ostvaruju zapažene rezultate.

U Ministarstvu sporta i mladih danas je upriličeno potpisivanje ugovora o finansijskoj podršci za 12 sportskih klubova iz I kategorije sportova koji se nalaze na programu Olimpijskih igara.

Kako je saopšteno iz ovog resora, ukupna sredstva iznose 200.000 eura i opredijeljena su klubovima koji ostvaruju zapažene rezultate.

– Tu smo da zajedno doprinesemo stvaranju dobre atmosfere. Želimo da damo doprinos dobrim stvarima i stvaranju dodatnih mogućnosti za razvoj sporta u Crnoj Gori. Zahvaljujem se Komisiji Ministarstva sporta i mladih koja je donijela odluke, kao i svima vama što svakodnevno radite sa mladima i ulažete ogroman trud. Sredstva koja ste danas dobili su vjetar u leđa – nadam se da ćemo svi zajedno, uz ovu podršku, obradovati našu naciju i doprinijeti budućim rezultatima. Siguran sam da kod svih vas postoji veliki potencijal za dobre rezultate – kazao je Šćekić.

Ispred Ženskog košarkaškog kluba Primorje obratila se predsjednica Željka Ratković koja je poručila da su im ova sredstva od ogromnog značaja i da će mnogo doprinijeti njihovom radu.

„Posebno želim da istaknem da ste jedini ministar koji je prepoznao važnost ženskog sporta i dao ravnopravan tretman – ne gledajući samo muške kolektive, već i ženske. Klub razvijamo, imamo novih igračica, ne naplaćujemo članarinu i novac ćemo koristiti vjerodostojno, za ono za šta je i namijenjen“,

Predsjednik Džudo kluba Ibar, Omer Nurković zahvalio se u ime borilačkih sportova.

– Vašim dolaskom na čelo Ministarstva primjetno je da sport tretirate kao ozbiljnu djelatnost, da su sredstva znatno povećana i da sport više nije tretiran kao socijalna kategorija. Siguran sam da će uz ono što radite doći i veliki rezultati. Mi smo mali klub iz male sredine, ali se borimo na velikom nivou. Danas živimo u svijetu poroka, iskušenja i izazova, i ono što rade sportski radnici i klubovi zaslužuje svaku pohvalu. Vi ste to prepoznali i razvijate ravnomjerno i sjever, i jug, i centralni dio države. Ova sredstva su nam vjetar u leđa, ali je od iznosa još važnije to što ste nas prepoznali – poručio je Nurković.

Potpisivanju ugovora su takođe prisustvovali šefica kabineta Sanja Jokić, generalni direktor Direktorata za mlade i saradnju sa NVO Darko Stojanović i generalni direktor Direktorata za sportsku infrastrukturu Milan Jančić.

Fudbalski klub Budućnost iz Podgorice dobio je 25.000 eura, dok je ŽFK Breznica iz Pljevalja podržan sa 15.000 eura.

U košarci, KK Jedinstvo 1950 iz Bijelog Polja dobio je 20.000 eura, a ŽKK Primorje iz Herceg Novog 15.000 eura. Odbojkaški klubovi Jedinstvo iz Bijelog Polja i Budućnost Volley iz Podgorice dobili su 20.000, odnosno 23.000 eura.

Rukometni klub Lovćen sa Cetinja podržan je sa 25.000 eura, a RK Berane 1949 sa 20.000 eura. Vaterpolisti PVK Budućnost iz Podgorice dobili su 15.000 eura, dok je Vaterpolo akademija Cattaro iz Kotora dobila 10.000 eura. Džudo klub Ibar iz Rožaja dobio je 7.000 eura, a džudo klub Akademik iz Nikšića 5.000 eura.

Tek punoljetnom Podgoričaninu 15 dana zatvora: Vozio motor pod dejstvom droga

0

Budvanska policija , kako je „Vijestima“ rečeno, zaustavila je mladića koji je vozio motor „Yamaha“ Jadranskim putem. Nakon što je podvrgnut ispitivanju, utvrđeno je da je vozio pod dejstvom kokaina, amfetamina i benzodiazepina

Tek punoljetni Podgoričanin M. P. osuđen je pred Sudom za prekršaje u Budvi zatvorskom kaznom od 15 dana, te novčanom kaznom od 300 eura, nakon što ga jutros tri i po sata iza ponoći uhapsila budvanska policija jer je Jadranskim putem vozio motor drogiran.

Njemu je, kako je „Vijestima“ nezvanično potvrđeno, zatvorsku kaznu odredio predsjednik Suda za prekršaje u Budvi, sudija Marko Đukanović.

Budvanska policija , kako je „Vijestima“ rečeno, zaustavila je mladića koji je vozio motor „Yamaha“ Jadranskim putem. Nakon što je podvrgnut ispitivanju, utvrđeno je da je vozio pod dejstvom psihoaktivnih supstanci kokaina, amfetamina i benzodiazepina.

Njemu je sudija Đukanović izrekao i novčanu kaznu od 300 eura jer je upravljao motociklom, a nema položeni vozački ispit.

U odvojenom postupku, sudija Đukanović izrekao je i zatvorsku kaznu Pljevljaku M.B. (33) u trajanju od 15 dana, kao i novčanu kaznu od 150 eura.

Kako je „Vijestima““ rečeno njega je jutros oko 4.45 časova uhapsila budvanska policija na Jadranskom putu, jer je upravljao automobilom „pasat“ pod dejstvom marihuane. Takođe utvrđeno je da je osim prisustvna psihoaktivnih supstanci, imao u krvi i 0,92 promila alkohola.

Budvanska policija jutros je sudiji Đukanoviću privela uz prekršjanu prijavu i državljanina Srbije P. R. (25) iz Stare Pazove, kod koga je prilikom policijske kontrole u 2.45 časova nakon ponoći, u ulici 22. novembra u novčlaniku pronađen zam,otuljak od 1,13 grama kokaina.

Njemu je sudija Đukanović izrekao novčanu kaznu od 500 eura.

Radunović: Alabar nije uticao na Prostorni plan Crne Gore

0

U toku je sjednica skupštinskog Odbora za turizam, poljoprivredu, ekologiju i prostorno planiranje. Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović izjavio je da investitor iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) Mohamed Alabar nije uticao na Prostorni plan Crne Gore, i da je taj dokument izrađen maksimalno profesionalno.

Radunović je rekao da nikada nije upoznao Alabara, niti je informisan o tome da je dostavio ponudu za zakup plaže u Ulcinju. Ministar kaže da pozdravlja politiku provlačenja stranih investicija, i da sami sporazumi sa UAE predstavljaju okvir u kome ne vidi ništa zabrinjavajuće.

„Te sporazume doživljavam kao opšte, kao iskazivanje dobrih namjera od strane UAE“, rekao je Radunović. 

Kako je rekao, teško je razumjeti otkud toliko kritika, posebno jer je juče potpisan memorandum sa kompanijom Behtel, pa to niko ne problematizuje. 

„Ono što je važno – naša je zadnja i mi donosimo sve odluke“, kazao je Radunović. 

Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni rekao je da nije jasno zašto se žurilo sa potpisivanjem sporazuma sa UAE. Kako je rekao, postavlja se pitanje i koje ministarstvo sada je nadležno za sprovođenje sporazuma. 

„Da li je urađena analiza uticaja sprovođenja investicije koja je najavljena u iznosu od 35 milijardi“, rekao je Čapuni. 

Kako je rekao, povećanjem cijene zakupa plaža i povećanjem PDV razbija se naša turistička ponuda. 

„Postajemo sve manje konkurentna destinacija“, dodao je Čapuni. 

Radunović je rekao da zvanično, što se tiče njegovog resora, nije bilo zvanične komunikacije sa Alabarom niti su znali za njegove planove. 

„Imali smo sastanak sa predsjednikom Opštine Ulcinj Genci Nimanbeguom i premijerom Milojkom Spajićem dan prije dolaska Alabara, i tu sam dobio više informacija. Imajući u vidu nadležnosti i naš dio posla, smatrao sam da je ispravno da se angažujem u tom obimu, na korist građana Crne Gore“, rekao je Radunović. 

On navodi da u dijelu planiranja i eksproprijacije, ako krene realizacija najavljenih projekata, to je dio posla njegovog ministarstva, uz podršku resora turizma. 

„Kabinet premijera, imajući u vidu veličinu projekta, ima ulogu tome. Svako treba da isprati svoj dio nadležnosti, jer zaista ovdje govorimo o velikom projektu“, naveo je Radunović. 

Ministarka turizma Simonida Koridić rekla je da se projekat koji se najavljuje vezano za moguće investicije Alabara nije pojavio pred Vladom pa nije bilo osnova da se ulazi u detaljne analize. Ona je rekla da je bilo medijskih izjava o tome. 

„Vrlo sam otvorena da razgovaramo sa svim onim institucijama i grupacijama da omogući dolazak kvalitetnih i dobrih investitora, što će biti na korist zajednice“, dodala je Kordić. 

Na dnevnom redu su i predlog amandmana Odbora na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o izgradnji objekata te predlog amandmana Odbora (dva) na Predlog zakona o legalizaciji bespravnih objekata. 

Četiri amandmana na Predlog zakona o legalizaciji bespravnih objekata, koji su podnijeli poslanici: Nađa Laković, Zoja Bojanić Lalović, Nikola Milović i Mihailo Anđušić, Darko Dragović (dva).

Ministar Radunović je kazao da u tom resoru imaju malo inspektora te da građevinske dozvole može da pregleda i komunalna inspekcija.

„Moraćemo izmijeniti amandman, jer ovaj broj inspektora koji imamo ne bi mogao da opsluži čitavu Crnu Goru bez pomoći opština pa predlažem da se i komunalni insepktori u opštinama ovlaste da obavljaju poslove, odnosno da provjeravaju građevinske dozvole za objekte, samo da provjeri da li ima ili nema građevinsku dozvolu i onda prijavi nama i onda će naši inspektori da preuzimaju posao“, predložio je Radunović, što je Odbor jednoglasno prihvatio. 

Ovaj posao, radili bi do početka naredne godine.

(VIDEO) Heroji sa Kamčatke: Ljekari nastavili operaciju uprkos razornom zemljotresu

0

Kamčatku je pogodio najjači zemljotres u poslednjim decenijama, ali lekare u operacionoj sali ovaj snažan potres nije sprečio da ostanu nepokolebljivi – hrabo i predano su bili posvećeni pacijentu na operacionom stolu, čemu svedoči i snimak koji se pojavio na mrežama.

Detalje događaja i video-snimak iz operacione sale za vreme seizmičke aktivnosti podelio je šef resora zdravlja Kamčatskog kraja Oleg Meljnikov na svom Telegram kanalu. Prema njegovim rečima, intervencija je uspešno završena i sa pacijentom je sve u redu, pišu Vesti.

Predloženi za državne nagrade
Lekari Kamčatskog onkološkog dispanzera, koji su nastavili operaciju tokom zemljotresa, biće predloženi za državne nagrade, a to je saopštio guverner regiona Vladimir Solodov. On je istakao da je hrabrost lekara dostojna najviše ocene i zahvalio im se na odanosti pozivu.

„Tokom najjačih potresa nisu prekinuli operaciju, sačuvali su hladnokrvnost i profesionalizam“, naglasio je, a piše RIA.

Takođe, na ovaj podvig reagovala je i portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova koja je visoko ocenila hrabrost medicinskog osoblja.

„Sopstvenim telima su zaštitili (pacijenta)!“, sa divljenjem je istakla Zaharova.

Ovaj snažni zemljotres je pogodio Daleki istok Rusije izazvao je cunami, a Japan i Havaji naredili su evakuaciju. Zemljotres je potresao grad Petropavlovsk na Kamčatki, a prema prvim izveštajima ima i povređenih. Prvi talas cunamija pogodio je Kurilska ostrva, a cunami visine od 3-4 metra udario je u poluostrvo Kamčatka. Ovo je najjači zemljotres u tom regionu od 1952. godine.

ODT: Uhapsiti osumnjičene za prebijanje mladića zbog majice „Partizan“

0

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici dalo je nalog službenicima Odeljenja bezbjednosti Podgorica da uhapse tri osobe, od kojih dva maloljetnika zbog sumnje da su pretukli muškarca A.P. zbog toga što je nosio majicu sa natpisom fudbalskog kluba „Partizan“.

ODT je sopštilo da je izdaklo nalog za hapšenje dva maloljetnika i jednog punoljetnikae M.Š., zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje, a koje je bilo motivisano navijačkim opredeljenjem.

„Ova lica su dana 25.jula 2025.godine, oko 00:10 časova, preko puta Pravnog fakulteta u Podgorici primijetili oštećenog A.P., koji je nosio majicu sa natpisom fudbalskog kluba „Partizan“, nakon čega su istog presreli i tražili da skine majicu, a kako je oštećeni odbio, zadali su mu više udaraca, nanoseći mu laku tjelesnu povredu oka“, navodi se u saopštenju ODT-a.

Od 1. jula naredne godine počinje primjena novog sistema vještačenja invaliditeta

0

„Fokus više neće biti samo na nalazu, nego na preostalim sposobnostima osobe i barijerama u društvu. Na osnovu toga odrediće se četiri nivoa podrške kako bi svi ravnopravno učestvovali u životu zajednice“, rekao je ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije, Damir Gutić

Od naredne godine vještačenje invaliditeta u Crnoj Gori neće se zasnivati samo na medicinskom nalazu i procentu invaliditeta, već i na preostalim sposobnostima osobe i preprekama sa kojima se suočava u društvu.

Kako je najavio u „Bojama jutra“ Damir Gutić, ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije od 1. jula naredne godine počeće primjena novog sistema.

Umjesto 35 komisija biće formiran jedinstveni Zavod za vještačenje invaliditeta sa stalno zaposlenim stručnjacima i jedinstvenom metodologijom, čime bi trebalo da se okončaju dugotrajne i komplikovane procedure.

„Fokus više neće biti samo na nalazu, nego na preostalim sposobnostima osobe i barijerama u društvu. Na osnovu toga odrediće se četiri nivoa podrške kako bi svi ravnopravno učestvovali u životu zajednice“, rekao je Gutić.

Novi zakon predviđa da rješenja mogu biti privremena ili trajna, a postupak neće trajati duže od 90 dana. Dokumentacija će se moći podnositi elektronski, a timovi zavoda će, po potrebi, izlaziti na teren. Posebna novina je mogućnost da djeca dobiju podršku i prije utvrđivanja invaliditeta.

„Očekujemo oko 60 hiljada korisnika godišnje. Ovo je korak ka pravednijem sistemu, ali i poziv da svi radimo na uklanjanju barijera i stvaranju jednakih šansi“, zaključio je ministar.

Kaluđerović: Bez provjere profesionalne i imovinske prošlosti sudija i tužilaca, nema povratka povjerenja građana u institucije

0

Kao poslanica koja se zalaže za istinske promjene, nedvosmisleno i snažno podržavam inicijativu o sprovođenju sveobuhvatnog vetinga u pravosuđu – kao jedinog realnog načina da se otklone posljedice decenijske kontaminacije pravosudnih institucija političkim, koruptivnim i kriminalnim uticajima, saopštila je Slađana Kaluđerović (SNP).

– Ne treba posebno dokazivati da je tokom gotovo tri decenije vladavine Demokratske partije socijalista, Crna Gora sistematski pretvarana u zarobljenu državu. Institucije, posebno pravosuđe, umjesto da budu garant vladavine prava, postale su instrument za zaštitu privilegovanih i kriminalnih struktura. Danas živimo posljedice te politike i svjedočimo da čelnici pravosuđa, koji su imali zadatak da štite zakon, sada sami sjede na optuženičkim klupama – kazala je Kaluđerović.

Uprkos promjeni vlasti 2020. godine, građani i dalje čekaju suštinsku promjenu u pravosuđu.

– I dalje čekaju odgovornost, ali i rezultate! I dalje gledaju kako se pojedinci iz bivšeg režima, uprkos brojnim aferama i dokazima, slobodno kreću, koriste stečene privilegije i ponašaju se kao da su iznad zakona – dodaje.

Smatra da bez temeljne provjere profesionalne i imovinske prošlosti sudija, tužilaca, kao i drugih ključnih aktera u pravosudnom aparatu nema govora o povratku povjerenja građana u institucije.

– Veting mora biti jasan, odlučan i sveobuhvatan – bez kompromisa, bez političke selekcije i bez zaštite „nedodirljivih“. Zato će svaka inicijativa za obesmišljavanje ili relativizaciju vetinga – naići na moj i snažan otpor SNP-a u Skupštini.

Građani Crne Gore su isuviše dugo trpjeli nepravdu, selektivnost i institucionalni cinizam da bismo sada dopustili da se proces vetinga pretvori u još jednu farsu – ocijenila je Kaluđerović.

Po njenim riječima već sada je jasno da će DPS na sve načine pokušati da opstruira veting u pravosuđu.

– Aktuelno rukovodstvo DPS-a, bez ikakve unutrašnje katarze, pokušava da se predstavi kao reformisani subjekt, a istovremeno sprema se da iza kulisa koristi sve mehanizme da zaštite kadrove koji su godinama bili stubovi režima, odnosno one tužioce i sudije koji su godinama činili kičmu nepravde. DPS nije nikakva reformisana i proevropska opozicija, već ključni politički pokrovitelj sistema koji je omogućio ovakav stepen kriminala i korupcije. Njihovo odsustvo bilo kakvog kajanja, odgovornosti ili samokritike dodatno obesmišljava svaku tvrdnju o „novom DPS-u“. Oni ne mogu biti kredibilni kritičari stanja koje su sami proizveli. Zato ih moramo spriječiti u namjeri da miniraju veting – poručila je.

Crna Gora ne može graditi evropsku budućnost sa strukturama koje su temeljno potkopale pravdu.

Zato veting mora da se sprovede do kraja i sa nultom tolerancijom na korupciju i kriminal. Crna Gora nema više vremena za kalkulacije i čekanje. Pravda se mora dogoditi – svima i podjednako! Vrijeme izgovora je prošlo – vrijeme je za odgovornost i rezultate – zaključila je Kaluđerović.

UP: Muškarac u Pljevljima osumnjičen da je pijan izazvao dva udesa, potukao se sa vlasnikom oštećenog vozila

0

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja uhapsili su operativno interesantno lice A.Lj. (22), višestrukog povratnika u vršenju krivičnih djela i prekršaja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo oduzimanje vozila i više prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima i Zakona o javnom redu i miru.

Naime, Dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja oštećeni je prijavio da je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je njegovo vozilo oštećeno, nakon čega se vozač koji je izazvao saobraćajnu nezgodu udaljio sa lica mjesta.

– Policijski službenici su po prijemu prijave izvršili uviđaj na licu mjesta, nakon čega su na drugoj lokaciji u neposrednoj blizini zatekli vozilo i vozača A.Lj. za kojeg se sumnja da je u međuvremenu izazvao još jednu saobraćajnu nezgodu prilikom koje je udario u zid i dvorišnu ogradu jedne porodične kuće – saopštila je policija.

Takođe, sumnja se da su se on i oštećeni iz prve saobraćajne nezgode, prije dolaska patrole policije, fizički obračunali i tom prilikom nanijeli materijalnu štetu na vozilu koje je bilo parkirano u blizini.

Policijski službenici su alkotestiranjem A.Lj. utvrdili prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 3.03 g/kg, nakon čega je odbio da se podvrgne testu na psihoaktivne supstance, a takođe je utvrđeno da ovo lice ne posjeduje vozačku dozvolu, nakon čega je lišeno slobode zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima – navodi se.

Preduzimajući aktivnosti na rasvjetljavanju svih okolnosti događaja, došlo se do sumnje da je vozač A.Lj. sa jednog parking prostora ukrao putničko motorno vozilo, kojim je pokušao da se udalji sa lica mjesta i tom prilikom izazvao saobraćajnu nezgodu i oštetio jedno vozilo, a potom nastavio kretanje i u neposrednoj blizini prve lokacije izazvao i drugu saobraćajnu nezgodu, u kojoj je oštetio fasadu i metalnu ogradu na jednoj kući i nanio štetu na jednom vozilu.

– Policijski službenici su sa događajem upoznali državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Pljevljima, koji se izjasnio da se protiv A.Lj. podnese krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo oduzimanje vozila – dodali su iz UP.

Takođe, policijski službenici su protiv A.Lj. podnijeli prekršajnu prijavu zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru.