Home Blog Page 537

Najnoviji snimci: Evo dokle su stigli radovi na bulevaru Jaz – Tivat (VIDEO)

0

Sve bi trebalo da bude gotovo najdalje početkom sljedeće godine

Gradnja bulevara od Jaza ka Tivtu, čiji je završetak najavljen za početak sljedeće godine, jedan je od kapitalnih saobraćajnih projekata na našem primorju.

Radovi su počeli prošle godine, a pošto budu gotove bulevarske trake, očekuje se kako će to u bitnoj mjeri smanjiti gužve koje već hronično, decenijama vladaju na tom potezu tokom turističke sezone.

Glavni izvođač radova na trasi dugoj 16 kilometara je Shandong grupa, a podizvođač kompanija Bemax.

Pritom, radove finansira Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD), i to kreditom od 54 miliona eura.

Iz Uprave za saobraćaj, koja je i investitor, danas su objavili snimak kako trenutno izgleda trasa saobraćajnice.

Abazović: Parlamentarna većina se raspala s razlogom, sa Šćepanovićem ću se vidjeti na sudu

0

Predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović rekao je da je dobro za državu što se raspala parlamentarna većina zbog toga što Skupština nije usvojila više zakona koji bi bili na štetu građana.

U autorskom podkastu „Petak sa Dritanom“, prognozirao je da će u avgustu biti političke trgovine, koja bi mogla rezultirati pokušajem usvajanja neke nove verzije spornih zakona. Najavio je i privatnu tužbu protiv direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića zbog tvrdnji izrečenih u Parlamentu da je navodno umiješan u šverc cigareta.

– Ovi ljudi ne samo da nemaju nikakvu viziju, nemaju ni osjećaj za demokratske principe, za ono što predstavlja razvoj demokratije. Sve su sveli na trgovinu i na zadovoljenje svoje neizmjerne gladi za vlašću. Sada će ovaj mjesec pokušavati da za sebe izdejstvuju još neke funkcije, jer je riječ o gladnoj parlamentarnoj većini. Na osnovu toga žele da ponovo glasaju za slična zakonska rješenja. Postoji nada da ćemo, uz pomoć međunarodne zajednice, nevladinog sektora i zdravomislećih građana kojih još ima u Crnoj Gori, uspjeti da spriječimo usvajanje tih zakona, kao što smo spriječili usvajanje zakona kojim bi se zabranila javna okupljanja – rekao je Abazović.

Vlada je povukla dva zakona, o ANB-u i o MUP-u, dok izmjene i dopune Zakona o porezu na dobit pravnih lica i Zakon o amnestiji nijesu usvojeni jer nije postojala potrebna parlamentarna većina.

Abazović je istakao da je najvažnije to što nije usvojen Zakon o ANB-u, jer ono što je DPS radio na nezakonit način, sadašnji „stručnjaci“ žele da legalizuju.

Podsjetio je na aferu „Udar“, u kojoj su po nalogu bivšeg direktora ANB-a Dejana Peruničića zloupotrijebljeni službenici ANB-a kako bi nelegalno pratili novinare, civilne aktiviste i sveštena lica. U vezi s tim slučajem i dalje traje sudski proces u Višem sudu u Podgorici.

– Ovi sada žele da kažu da je to što je DPS radio dobra stvar, samo bi oni to da rade na zakonit način. Htjeli su da ovlaste direktora ANB-a da, bez odluke suda, može bilo koga staviti pod nadzor, pratiti, kontrolisati, vjerujući da će tako spriječiti kritiku ili biti korak ispred političke konkurencije. Bijedno razmišljanje o političkim slobodama, o ljudima, o slobodnom društvu i demokratiji. Imali smo mnogo zamjerki na taj sektor bezbjednosti, ali se niko ranije nije sjetio da ovakve stvari stavi u zakone. Sama činjenica da je ovo spriječeno, makar privremeno, jeste pozitivna – rekao je on.

Govoreći o bezbjednosnoj situaciji, podsjetio je da u 2023. godini nije bilo kriminalnih obračuna na ulicama, dok su se oni vratili prošle i ove godine.

Komentarišući ponašanje ministara u Skupštini, kazao je da se sve pretvorilo u rijaliti i da se ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović ponašao poput najgorih DPS ministara, koje, kako kaže, može smatrati “Sorbona nivoom” u poređenju s profesionalnim odnosom prema poslanicima i institucijama.

– Ne sjećam se da je ikada neki ministar unutrašnjih poslova došao u parlament da čita službene zabilješke koje su falsifikati. Drugo je iznositi operativna saznanja, a drugo čitati ‘zapisnike’. Dobio je politički šamar i od porodice koja se pominjala, a koja je izgubila člana prije 25 godina. U dijelu koji se odnosio na mene i moje kolege – da je htio biti korektan – pročitao bi i početak tog neformalnog papira, koji počinje rečenicom: ‘Po neprovjerenim informacijama’. To je podmetnula mafija 2022. godine – rakao je.

Dodao je da ministar koristi retoriku narkokartela i švercera cigareta, što je nezabilježeno.

– Njega kao političara mogu donekle da razumijem, ali ne mogu direktora policije, koji je državni službenik, a ne političar, da iznosi proizvoljne tvrdnje koje misli da će mu politički koristiti. Sa njim ćemo se vidjeti na sudu. Ja sam tu, nadam se da će i on biti tamo sa svim svojim argumentima. Samo treba da zna da sam ja već na sudu sa vrhom kriminalne piramide u Crnoj Gori – rekao je Abazović.

Naveo je da su slične napade koristile strukture DPS-a, naročito one povezane s kavačkim klanom tokom 2022. godine.

– Zašto su to uradili? Zato što nisu htjeli da se govori o aktuelnoj političko-bezbjednosnoj situaciji do koje su nas oni doveli. Deset minuta prije rasprave s nama govorili su kako im se nešto podmeće i kako su se našli na ‘Skaju’ slučajno. Radujem se što će još sadržaja sa ‘Skaja’ biti objavljeno, to će promijeniti percepciju o ljudima koji nas okružuju.“

Istakao je da je bezbjednost u Crnoj Gori danas na koljenima, zbog nesposobnosti, arogancije i nadmenosti ljudi u bezbjednosnom sektoru.

– Pričaju o hapšenju Katnića, Zorana Lazovića, Ivana Delića, Đoka Pavićevića… Da je DPS na vlasti, ti ljudi bi već bili procesuirani jer su dokazi još 2022. predati SDT-u i SPO-u. Čak je i sadašnji predsjednik DPS-a rekao da, da su oni na vlasti, ne bi mogli da spriječe hapšenja. I to je tačno. Kao što neće moći ni u narednom periodu da spriječe nova hapšenja. Znate kolika je uloga bezbjednosnog sektora u tome? Nula. Da ne postoje, rezultat bi bio isti – tvrdi.

Dodao je da je važno da se o svemu govori otvoreno i da se građanima omogući da na osnovu dostupnih informacija ocijene stepen sigurnosti u svojim gradovima.

– Način na koji se o važnim temama raspravlja u državnom parlamentu pokazuje da institucije pokušavaju da se pretvore u rijaliti, da se obezvrijede i srozaju dostojanstvo i vrijednost države. Ako je to cilj ove parlamentarne većine, onda u tome imaju uspjeha. Mi koji drugačije gledamo na Vladu, Parlament i državu, trudićemo se da se ova situacija što prije promijeni – rekao je Abazović.

Na pitanje građanke da li je istina da je sjedio s pripadnikom kriminalnog klana Bobanom Baćovićem, odgovorio je odlučno:

– Ako mislite na fotografiju iz Bijelog Polja – radi se o drugom licu, zakupcu četiri kupališta u Ulcinju. Nikada se nisam ničega krio, bio sam na javnom mjestu gdje uvijek sjedim kad sam u Bijelom Polju i razgovaram sa mnogim građanima. Ovakvih priča sam se naslušao u prethodnom periodu. Neka nastave da me prate, to me neće spriječiti da uvijek budem korak ispred njih.

Lider URE kazao je da Vlada vodi pogrešnu ekonomsku politiku, aludirajući na predlog Zakona o porezu na dobit iznad 100.000 eura.

– Ovo se odnosi samo na uspješne privrednike, mali broj ljudi, i nije mi ih žao. Zašto? Jer su oni bili najveći promoteri ove vlasti. Mislili su da će instaliranjem 44. Vlade poteći med i mlijeko, da dolazi vlast posvećena ekonomskim interesima i da će tu ostvariti profit. Sada isti ti ljudi, neću ih imenovati, govore kako je sve to katastrofa, kako su ljudi u Vladi nedorasli i kako razaraju ekonomsko tkivo Crne Gore. Dobro jutro, Kolumbo. Nije mi ih žao. Radi se o političkim i psihološkim profilima koje sam opisivao, ali im je sujeta i egoizam zamaglila razum – rekao je, dodajući da dio tih privrednika sada finansira PES i učestvuje u rušenju finansijske stabilnosti zemlje.

Istakao je da je njegova Vlada, sa ministrom finansija Aleksandrom Damjanovićem, vodila održivu ekonomsku politiku koju su jedva uspostavili 2022. i 2023. godine.

– Danas imamo katastrofalne ekonomske pokazatelje. Za prvih šest mjeseci ove godine, deficit je premašio 100 miliona, dok je 2023. država ostvarivala samo suficit. Kada sam napustio premijersku funkciju, ostavio sam 204 miliona viška, sa svim isplaćenim obavezama, bez ijednog eura zaduženja. Ovi ljudi su stvorili 1,5 milijardi zaduženja, a uskoro će to biti i dvije milijarde. Gotovo sve stavke prihodovne strane budžeta su slabije od planiranog, PDV i ostali parametri. Građani zato sada plaćaju nove namete – rekao je.

– Porezi se povećavaju jer nema para u budžetu, a razlog je potpuno pogrešna ekonomska politika. Vi, veliki magovi Ministarstva finansija i Vlade Crne Gore, pogledajte svoje parametre i uporedite ih sa 43, 42, 41. ili bilo kojom drugom vladom. U godinama ekstremne inflacije, kada novac globalno gubi vrijednost, mi ne možemo da ostvarimo turističku sezonu po prihodima bolju od prethodne – zaključio je lider GP URA.

Uslovi za vožnju povoljni

0

U Crnoj Gori vremenski uslovi za vožnju su trenutno povoljni. Saobraćaj umjerenog, tokom dana pojačanog intenziteta. Na pojedinim dionicama važi izmijenjen režim vožnje, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Na regionalnom putu R-10 Đurđevića Tara – Mojkovac, u mjestu Sokolovina na snazi je totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila zbog odronjavanja stijenske mase u okviru sanacije kritične tačke Sokolovine.

Do završetka radova odobrava promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja ,zbog izvođenja radova na adaptaciji kosine na magistralnom putu M-2 dionica Sotonići-Virpazar, u mjestu Virpazar.

Do 1. avgusta zbog izvođenja radova na rekonstrukciji regionalnog puta R-29 Bar -Kamenički most Krute odobrava se totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 08.00 do 11.00 sati i od 13.00 do 16.00 sati.

Na magistralnom putu M-2 dionica Ribarevine-Poda i Poda-Berane saobraćaj će se zbog radova obavlja jednom trakom naizmjenično.

Na magistralnom putu M-3 dionica Plužine-Jasenovo Polje, lokalitet Zaborje -Jasenovo Polje saobraćaj se obavlja naizmjenično jednom trakom na mjestima izvodjđe]enja radova i regulisan je svjetlosnom saobraćajnom signalizacijom.

Odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni, na mjestu izvođenja radova, zbog adaptacije regionalnog puta R-19 dionica Trešnjevik – Andrijevica.

Zbog izvođenja radova na izgradnji bulevara biće saobraćaj obustavljen u ulici Vojislavljevića-Podgorica. Saobraćaj će se odvijati alternativnim putnim pravcima u skladu sa postavljenom saobraćajnom signalizacijom.

Na magistralnom putu M-6 dionica Pljevlja-Đurđevića Tara odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova.

Od 07.00 do 17.00 sati odobrava se povremena promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog izvođenja radova na sanaciji klizišta „Provalija“na magistralnom putu M-6 dionica Žabljak-Šavnik.

Na magistralnom putu M-3 dionica Šćepan Polje-Danilovgrad zbog presvlačenja asfaltnog kolovoza na državnim putevima u Sekciji Nikšić saobraća se naizmjenično na mjestima izvođenja radova.

Promijenjen je režim saobraćaj sa dvosmjernog na jednosmjern zbog izvođenja radova u okviru investicionog presvlačenja magistralnih i regionalnih puteva u sekciji Nikšić, na magistralnom putnom pravcu M-6 dionica Šavnik-Jasenovo Polje.

Do završetka radova saobraćaj se obavlja naizmjeničnim saobraćanjem, zbog asfalterskih radova u sekciji Nikšić, na regionalnom putu R-23 dionica Bogetići-Glava Zete.

Privremeno se 07. avgusta odobrava promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenčno odvijanje saobraćaja zbog izvođenja radova na rekonstrukciji prilaznih saobraćajnica mostu Đurđevića Tara.

Na autoputu se saobraćaj obavlja bez izmjena u režimu saobraćaja.

Zabranjuje se saobraćaj teretnih motornih vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 7,5 tona u periodu od 15. juna do 15. septembra svakim danom na sljedećim magistralnim i regionalnim putevima

M-1 GP Debeli brijeg-Herceg-Novi-Kotor-Tivat (Krtolska raskrsnica)-Budva-Bar-Ulcinj -GP Sukobin
M-2 Podgorica -Sotonići-Petrovac
M-2 Podgorica-Mioska-Kolašincdmputevi
M-10 Podgorica-Cetinje-Budva
u vremenu od 17.00 do 22.00 sata

U periodu od 09. maja do 15. septembra zabranjen je saobraćaj teretnih motornih vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 7.5 tona na sljedećim djelovima regionalnih puteva

R-1 Kotor -Trojica(raskrsnica sa M-1)opština Kotor do mjesta Krstac(raskrsnica sa R25) opština Cetinje
R-29 Bar 2(tunel Ćafe,raskrsnica sa M-1)opština Bar do mjesta Kamenički most-Krute (raskrsnica sa M-1)opština Ulcinj svakim danom u vremenu od 07.00 do 22.00 sata.

Zabranjuje se saobraćaj autobusa kategorije M-2 i M3 (laki i teški autobusi i tzv.kombi vozila)i specijalnih putničkih vozila za stanovanje -tzv kampera ,u periodu od 09. maja do 15. septembra svakim danom u vremenu od 00.00 do 24.00 sata na dionicama regionalnih puteva

R-1 od mjesta Krstac (raskrsnica sa R-25 ) opština Cetinje do mjesta Trojica-Kotor(raskrsnica sa M-1)opština Kotor, iz smjera Njeguša u smjeru Kotora.

R-29 dionica Bar 2 (tunel Ćafe,raskrsnica sa M-1) opština Bar, do mjesta Kamenički most-Krute (raskrsnica sa M-1) opština Ulcinj, u oba smjera ,osim autobusa koji obavljaju javni gradski prevoz putnika.

R-25.1 dionica Međuvršje-Lovćen od parkinga do Mauzoleja u oba smjera.

Zabrana iz tačke 1 podtačke 1,2,3,4 i 6 iz ove Naredbe se ne odnosi na vozila sa pravom prvenstva prolaza, vozila za održavanje puteva i ptt instalacija,vozila za pomoć na putu, specijalna vozila za prevoz životinja, betona, asfaltne mase i hladnjače koje prevoze lako kvarljivu robu,vozila koja vrše transport vode kao ni vozila za prevoz opasnih materija na dijelu magistralnog puta M-1 od GP Debeli Brijeg preko Herceg Novog i Kamenara do kružnog toka u mjestu Lipci, dok se zabrana iz tačke 1podtačka 5 ne odnosi na vozila sa prvenstvom prolaza i vozila za pružanje pomoći na putu.

Saobraćaj je umjerenog do pojačanog intenziteta.

U protekla 24 sata dogodilo su se 34 saobraćajne nezgode u kojima su tri osobe zadobile teže, a 18 lakše povrede.

Auto moto savez Crne Gore pruža učesnicima u saobraćaju tehničku pomoć na javnim putevima, koja podrazumijeva pružanje usluge pomoći na putu, otklanjanja manjih kvarova i besplatnog šlepanja vozila do prvog servisa ili radionice za sva vozila registrovana u Crnoj Gori.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 i 063239987.

Crvena Zvezda dovela najviše pojačanja od svih ekipa u Evroligi – čak 11!

0

Tokom ljeta evroligaški klubovi su bili veoma aktivni na tržištu, a najviše pojačanja do sada dovela je Crvena zvezda, koja je angažovala deset novih igrača, dok se Uroš Plavšić vratio sa pozajmice, pa ih je ukupno jedanaest.

Zvezdina pojačanja su: Stefan Miljenović, Tajson Karter, Džordan Nvora, Ognjen Radošić, Semi Odželej, Čima Moneke, Hasijel Rivero, Lazar Stojković, Ebuka Izundu i pomenuti Plavšić.

Iza Zvezde su klubovi: Dubai, Hapoel Tel Aviv i Pariz, koji su doveli po devet igrača, dok je Virtus angažovao sedam. Po šest novih lica imaju Valensija, Efes i Armani.

Partizan je do sada doveo trojicuDžabarija Parkera, Dilana Osetkovskog i Šejka Miltona, što nije iznenađujuće jer je prošlog ljeta već prošao kroz veliku rekonstrukciju sa čak 14 novih igrača, od kojih je većina ostala u timu.

Pretežno sunčano i toplo

0

U Crnoj Gori će biti pretežno sunčano i toplo, sa najvišom dnevnom temperaturom do 34 stepena.

U popodnevnim satima očekuje se umjeren razvoj oblačnosti ali uglavnom bez kiše.

Krajem dana u sjevernim, a tokom noći i u jugozapadnim i zapadnim predjelima, uz promjenljivu oblačnost, ponegdje se očekuje kiša ili pljusak praćen grmljavinom, a lokalno su mogući i izraženiji pljuskovi.

Kako je saopšteno iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju, vjetar će biti mjestimično umjeren, ponegdje pojačan, južnih smjerova.

Jutarnja temperatura od devet do 22, a najviša dnevna od 22 do 34 stepena.

U Podgorici sunčano, poslijepodne malo ili umjereno oblačno. Vjetar uglavnom slab do umjeren, južnih smjerova. Jutarnja temperatura vazduha oko 21, najviša dnevna do 34 stepena.

Mask pozvao zemlje EU da napuste Uniju: Brisel uništava demokratiju u Evropi

0

Američki milijarder Ilon Mask poručio je da sve zemlje Evropske unije, uključujući i Irsku, treba da napuste evropski blok, optužujući EU da „uništava demokratiju na kontinentu“.

U poruci objavljenoj na društvenoj mreži X, Mask je direktno podržao inicijativu za takozvani IREXIT — izlazak Irske iz EU, reagujući na presudu Suda pravde EU kojom se obavezuje Irska da obezbijedi smještaj za tražioce azila, uprkos protivljenju irskih sudova.

– Irska treba da napusti EU. Sve zemlje bi trebalo to da urade, po mom mišljenju. Evropska unija uništava demokratiju u Evropi – naveo je Mask u objavi.

Ovaj stav uslijedio je nakon kritika koje je na račun EU iznio korisnik Majkl O‘Kif, tvrdeći da Evropska unija „mrzi demokratiju“ i da nema pravo da se miješa u nacionalne pravosudne odluke.

Ovo nije prvi put da Mask oštro napada Brisel. U ranijim izjavama, optužio je Evropsku komisiju da mu je ponudila „nezakoniti dogovor“ u vezi s cenzurisanjem sadržaja na platformi X, na šta, kako tvrdi, nije pristao:

– Da smo ćutke cenzurisali određene izjave, ne bi nas kaznili. Druge platforme su pristale na taj dogovor. X nije – poručio je Mask.

U više navrata upozoravao je da je Evropa „na ivici izumiranja“ zbog drastično niske stope nataliteta, pozivajući na temeljne promjene kako bi kontinent izbjegao „sopstveni kraj“. Opisao je Evropu kao region „široko rasprostranjenog pesimizma“, u kojem mnogi ljudi više ne vjeruju u budućnost. 

Mask je u kontekstu predstojećih izbora u Njemačkoj dao otvorenu podršku Alis Vajdel, kandidatkinji desničarske Alternative za Njemačku (AfD), objavom u kojoj poziva Evropljane da se priključe pokretu „Učinimo Evropu ponovo velikom“.

– Narodi Evrope: Pridružite se MEGA pokretu! Učinimo Evropu ponovo velikom!! – napisao je Mask.

Ova podrška izazvala je snažne reakcije evropskih zvaničnika. Bivši njemački kancelar Olaf Šolc oštro je kritikovao Maskove stavove, nazvavši podršku AfD-u „odvratnom“.

– Bijesan sam što Mask podržava krajnju desnicu i ne reaguje primjereno na stradanje Jevreja i drugih naroda u Evropi od strane Njemaca u prošlosti. Njegove izjave štete demokratiji u cijeloj EU – poručio je Šolc.

Podgoričanka osumnjičena da je prevozila migrante iz Pakistana i Nepala

0

Granična policija je saopštila da je podnijela krivičnu prijavu protiv R.V.(52) iz Podgorice koja se sumnjiči da je počinila krivično djelo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.

“Naime, preduzimajući pojačane operativne radnje na terenu, službenici granične policije u Pljevljima su 27. februara ove godine, oko 2:30 časova, zaustavili a potom i kontrolisali vozača R.V, kada su pregledom u vozilu zatečena i četiri lica sa migracionih područja, od kojih je jedan državljanin Pakistana i tri državljana Nepala, koja kod sebe nijesu posjedovala važeća dokumenta niti potvrde o izraženoj namjeri za međunarodnu zaštitu”, navode u saopštenju. 

R.V. je na ovaj način, kako se sumnja, u cilju sticanja finansijske koristi, omogućila ilegalnim migrantima tranzit kroz Crnu Goru, čime je počinila navedeno krivično djelo.

Spasoje Tomić: Nik i Jakov u epizodi „makni mi te ruke tamo“

0

Svojevremeno kada sam odrastao u mom rodnom gradu Nikšiću dosta su se puta ljudi zalijetali jedni na druge, bilo je to u stilu stave glavu o glavu tj čelo o čelo i prijete jedan drugom , pa kako neko podigne ruke ovaj mu drugi kaže makni mi te ruke tamo pa ga udari po ruci, pa onda opet ovaj drugi ovom prvom makni mi te ruke tamo, dok ih neko ne razdvoji jer svakako nisu spremni da se pobiju.

E upravo je takva situacija između vitezova od mesindžera Nika Đeljošaja i Jakova Milatovića.

Bodu se ali ne glavama, već skrinšotovima od juče a sve po sistemu “ kako mu rekoh, vala ga nagrdih“ !

Naravno, da nije tužno bilo bi smiješno, mada je svakako tragikomično ovo frljakanje skrinšotovima, jer ne priliči ministru a još manje priliči predsjedniku jedne države, ma kakva da je a nije realno ni država sa svim atributima od 2017 ( ulazak u NATO) , već jedan običan provizorijum.

E sada, kako riješiti ovu situaciju “ makni mi taj skrinšot“ tamo.

Mislim da je najbolje da se otvoreno politički pobiju, Jakov sigurno ne bi dao da Milojko bude arbitar, ali nakon sastanka Srba i Albanaca iz CG mogao bi Mandić a Milojko da bude delegat koji prati suđenje.

U Uglu Jakova Milatovića bih preporučio da bude Vlado Joković pošto je on bivši sportista a u uglu Nika Đeljošaja Aleksa Bečić, jer niko ne zna kako da sprečava podjele kao on.

E sada na kraju, ipak se mora znati šta će biti posle borbe , ko izgubi da ga parlament smijeni, ako Nik izgubi da leti odmah, a Jakov u slučaju poraza da bude oročen do 2027 pa da i njega uguramo u sve one izbore koje smo za tada planirali!

Pa kom opanci a kom obojci!

Piše: Spasoje Tomić

Vukšić: Na nadležnima odgovornost da djeluju zbog prijetnji Milatoviću

0

Ukoliko ovaj slučaj prijetnje predsjedniku države prođe nekažnjeno, onda se time faktički poziva javnost da se najvišim predstavnicima vlasti može nekažnjeno prijetiti sa svih nivoa, bilo ko i bilo kada, poručio je savjetnik za bezbjednost predsjednika Crne Gore Dejan Vukšić.

„Posebno kada to čini jedan od najvećih funkcionera u državi – potpredsjednik Vlade koji uzgred prijeti jednim cjelokupnim narodom, kojeg faktički i poziva na obračun sa predsjednikom“, kazao je Vukšić.

Na nadležnima je, poručuje Vukšić, odgovornost da sada djeluju, jasno i u skladu sa zakonom.

„Ne zaboravimo, od prijetnji se kreće, i kada te prijetnje prođu nekažnjeno, onda počinioci dobiju krila, pa se desi slučaj aktuelnog predsjednika opštine Budva, ali i neki drugi slučajevi koji ne smiju postati pravilo“, naglasio je Vukšić

MANS: Podnijećemo pritužbu VDT-u, da se utvrdi kako je došlo do zastare

0

Specijalno državno tužilastvo odbacilo je krivičnu prijavu Mreže za afirmaciju nevladinog sektora povodom afere Telekom protiv bivšeg šefa države Mila Đukanovića, njegove sestre Ane Đukanović i više drugih osoba, koje je ta NVO sumnjičila za zloupotrebu službenog položaja, primanje mita i stvaranje kriminalne organizacije, potvrdio je za Televiziju Crne Gore potparol SDT-a Vukas Radonjić.

„Slučaj „Telekom“ je morao biti predmet provjera nadležnog tužilaštva mnogo ranije, a ovakav ishod dodatna potvrda potrebe neodložnog vetinga u crnogorskom pravosuđu“, kazao je Milovac.

Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) će naredne sedmice podnijeti pritužbu Vrhovnom državnom tužilaštvu sa zahtjevom za utvrđivanje svih okolnosti koje su dovele do zastare ovog predmeta koji je u javnosti poznat kao afera Telekom, kazao je za Portal RTCG direktor istraživačkog centra MANS-a Dejan Milovac.

Radonjić je kazao da je krivična prijava odbačena jer je nastuila zastarjelost krivičnog gonjenja, kao i zbog toga što jedno od prijavljenih djela nije bilo Krivičnim zakonikom određeno kao krivično djelo u vrijeme izvršenja.

Podsjetimo, u krivičnoj prijavi MANS-a iz marta 2019. godine Đukanovići i ostali terete se da su “kroz organizovanje kriminalne grupe, koristeći privredne i poslovne strukture Crne Gore, preko uticaja na izvršnu vlast obezbijedili da Vlada Crne Gore omogući ‘Mađar Telekomu’ da po povoljnijim uslovima kupi akcije manjinskih akcionara i tako dođe u posjed dvije trećine akcija Telekoma, a što je bio uslov za kupovinu državnog paketa akcija kompanije.