Bjelopoljac M.B. zaposlen u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija – Bijelo Polje uhapšen je na graničnom prelazu Sitnica, prilikom pokušaja prelaska državne granice sa Bosnom i Hercegovinom, zbog sumnje da se bavi prodajom droge, saopšteno je iz Uprave policije.
Naime, kako su kazali iz policije, na M.B. su posumnjali nakon što su pretresli vozilo kojim je upravljao D.R. i tom prilikom pronašli manju količinu kokaina.
„Preduzimajući dalje operativne i kriminalističke mjere i radnje policijski službenici su došli do saznanja da je ovom licu predmetnu opojnu drogu prodao M.B, operativno interesantno lice, zaposlen na poslovima medicinskog tehničara u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija – Bijelo Polje. Izvršen je pretres stana koji M.B. koristi i za njim je raspisana lokalna potraga, nakon čega je lociran i zaustavljen na graničnom prelazu Sitnica, prilikom pokušaja prelaska državne granice sa Bosnom i Hercegovinom“, navodi se u saopštenju-
M.B. je predat Odjeljenju bezbjednosti Bijelo Polje na dalje postupanje.
„Te je nakon preduzetih službenih mjera i radnji, državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju naložio da se M.B. liši slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Protiv lica D.R. će biti podnijeta prekršajna prijava zbog sumnje da je počinio prekršaj iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga“, kazali su iz Uprave policije.
Kabinet predsjednika Crne Gore saopštio je da je Zakon o porezu na nepokretnosti, koji je predsjednik države vratio Skupštini na ponovno odlučivanje, donesen uz puno znanje da je u suprotnosti sa Ustavom Crne Gore i principima pravne sigurnosti i ekonomske jednakosti.
Prema njihovim riječima, parlamentarna većina, premijer i Vlada znali su da je ovaj Zakon protivustavan i da ruši jedinstveni poreski sistem.
„Znali su da podrazumijeva Ustavom zabranjenu retroaktivnost. Znali su da omogućava selektivnu primjenu prava. I uprkos tome, usvojili su ga. U trenutku kada je Predsjednik države odlučio da Zakon vrati Skupštini, bilo je jasno da Zakon krši Ustav, ali nije bilo poznato da je pisan da bi zaštitio lične interese jednog političara. Taj motiv postao je vidljiv tek nakon što su uslijedile prijetnje Predsjedniku države, koje su razotkrile sve ono što je dotad bilo skriveno“, navodi se u saopštenju.
U saopštenju tvrde da više nije u pitanju samo zakon.
„U pitanju je način na koji se danas pokušava vršiti politički pritisak na institucije, kroz prijetnje, spin i pokušaje diskreditacije. Predsjednik Crne Gore je, kao neposredno izabrani čuvar Ustava, imao obavezu da reaguje. To nije bio politički potez, to je bila ustavna dužnost. I upravo zato što nije pristao da zaštiti interese jednog čovjeka, već je izabrao da štiti Ustav i državu Crnu Goru, postao je meta“, dodaju u saopštenju.
Naglašavaju da su prijetnje upućene, mediji su ih prenijeli, a niko od odgovornih nije reagovao, umjesto institucionalne reakcije, pokrenuta je politička kampanja u kojoj se prijetnje relativizuju.
„Ovo nije pitanje partije. Ovo nije sukob sa bilo kojom zajednicom. Ovo je pitanje slobode i pravne sigurnosti svakog čovjeka u Crnoj Gori. Ako je dozvoljeno prijetiti Predsjedniku države zato što nije pristao da proglasi neustavni Zakon pisan za jednog čovjeka, sjutra se može prijetiti svakome ko odbije poslušnost. Zamislimo kako bi izgledalo kada bi ovih 22 hiljade poljoprivrednika kojima je ugrožena Ustavom garantovana jednakost zbog većih poreza, krenulo pješke putevima Crne Gore da pitaju potpredsjednika Vlade zašto im je ugrožena egzistencija? Vjerovatno je zato i predložen Zakon o zabrani javnih okupljanja. Da bi štitio političare koji ne rade u javnom interesu od slobodnih građana Crne Gore“, ističe se u saopštenju.
Smatraju da je „u demokratskoj i pravnoj državi nezamislivo da institucije ostanu nijeme pred prijetnjama koje su javno izrečene najvišem državnom funkcioneru i to kao reakcija na njegovo ustavno djelovanje“.
„Zahtijevamo da svi nadležni organi djeluju odmah, u skladu sa svojom obavezom, ne prema politici, već prema zakonu i Ustavu. Isto kao što je reagovao Predsjednik države odbacujući neustavan Zakon pisan za jednog političara, jer tim državnim organima sigurno posle toga niko neće prijetiti. I na kraju, da ne zaboravimo šta je neophodna i hitna odluka Vlade Crne Gore: Smjena potpredsjednika Vlade“, zaključuje se u saopštenju.
Iz Ministarstva vanjskih i evropskih poslova Hrvatske rekli Vijestima da su notom najavili „detaljnu analizu ukupne vojne sukcesije“, prema kojoj, tvrde iz Ministarstva, Crna Gora Hrvatskoj duguje više od dvije milijarde američkih dolara
Hrvatska je uputila protestnu notu Crnoj Gori zbog odluke crnogorskog Ministarstva odbrane o izradi znački s likom školskog broda Jadran, rekli su Vijestima iz hrvatskog Ministarstva vanjskih i evropskih poslova.
„Republika Hrvatska uputila je protestnu notu Crnoj Gori zbog jednostrane odluke Ministarstva obrane Crne Gore o izradi znački s likom školskog broda Jadran. Takvi potezi i poruke nisu u duhu dobrosusjedskih odnosa te kriterijuma i vrijednosti Evropske unije koje je Hrvatska dužna poštovati“, navodi se u odgovoru listu.
Iz tog resora hrvatske Vlade kazali su da školski brod Jadran „prema stajalištu Republike Hrvatske“, predstavlja dio vojne imovine koja pripada toj državi, te da su notom najavili „detaljnu analizu ukupne vojne sukcesije“, prema kojoj, tvrde iz Ministarstva, Crna Gora Hrvatskoj duguje više od dvije milijarde američkih dolara.
„Hrvatska ostaje posvećena dijalogu i nastavit će se zalagati za europski put Crne Gore, ali očekuje izbjegavanje jednostranih i simbolički provokativnih poteza“, rekli su Vijestima.
Iz Ministarstvo odbrane Crne Gore je krajem jula saopšteno da su taj resor i Vojska Crne Gore izradili novu seriju znački, posebno dizajniranih za posadu školskog broda Jadran, „u znak poštovanja prema dugoj pomorskoj tradiciji i značaju koji ovaj brod ima za Crnu Goru“.
„Dizajn značke osmišljen je kako bi vizuelno izrazio identitet Jadrana i njegove posade. U centralnom dijelu nalazi se stilizovani prikaz broda u punom jedrenju, kao simbol snage, slobode i pomorskog nasljeđa. Iznad broda istaknuta je 1933. godina, kada je brod porinut, a u donjem dijelu značke nalazi se državna zastava Crne Gore. Sve je uokvireno stilizovanom upletenom sajlom, kao tradicionalnim mornarskim motivom“, kazali su tada iz Ministarstva odbrane.
Slobodna Crna Gora sa pijetetom i tugom obilježava tridesetogodišnjicu jednog od najtežih zločina nad srpskim narodom nakon Drugog svjetskog rata – zločinačke vojne operacije „Oluja“, koju je Hrvatska vojska sprovela avgusta 1995. godine uz političku i logističku podršku NATO pakta i zapadnih centara moći.
U samo nekoliko dana, sa svojih vjekovnih ognjišta u Krajini i drugim dijelovima Hrvatske protjerano je preko 250.000 Srba, dok ih je na stotine brutalno ubijeno, a brojni gradovi i sela sravnjeni sa zemljom. Bio je to najveći čin etničkog čišćenja u Evropi poslije Drugog svjetskog rata, i jedna od najvećih moralnih sramota za međunarodnu zajednicu, koja je sve to nijemo posmatrala, pa čak i nagradila režim Franje Tuđmana.
Naša dužnost, kao političkog pokreta koji se bori za pravdu, istinu i dostojanstvo srpskog naroda, jeste da svake godine podsjećamo na ovaj zločin i na sudbinu onih koji su izgubili domove, bližnje i pravo na dostojanstven život.
Posebno osuđujemo sramnu odluku Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore, da preko svoje otpravnice poslova, po nalogu Ervina Ibrahimovića, pošalje predstavnika na tzv. proslavu „Oluje“ zajedno sa Hrvatskom vojskom, kojom se na brutalan način vrijeđaju žrtve i srpske porodice širom Crne Gore koje su pretrpjele tragediju progona iz Hrvatske, Bosne i sa Kosova.
Crna Gora nije i nikada ne smije biti država koja slavi tuđu vojnu silu nad nedužnim narodom, niti smije postati saučesnik u veličanju ratnih zločina. U ime žrtava, u ime poštovanja istine i u ime budućnosti u kojoj mir i pravda treba da imaju prioritet, zahtijevamo hitno izvinjenje Ministarstva vanjskih poslova, povlačenje predstavnika Crne Gore sa obilježavanja ove sramne godišnjice i ostavku Ervina Ibrahimovića, koji je još jednom pokazao duboko nepoštovanje prema sopstvenim građanima.
Slobodna Crna Gora će se dosljedno boriti za puno poštovanje prava Srba u Crnoj Gori i regionu, za čuvanje sjećanja na stradanja, ali i za pomirenje utemeljeno na istini, a ne na lažima i političkom licemjerstvu.
Maloljetnik iz Podgorice star 17 godina lišen je slobode pod sumnjom da je nanio tešku povredu 14-godišnjaku.
Sve se dogodilo u naselju Zabjelo prije nekoliko dana.
„Dežurna služba Odjeljenja bezbjednosti Podgorica je, naime, 26. jula, obaviještena od strane osoblja Kliničkog centra Crne Gore da je u njihove prostorije pristupio maloljetnik star 14 godina, te da su dežurni ljekari konstatovali da je zadobio tešku tjelesnu povredu u vidu preloma jagodične kosti“, naveli su iz policije.
Policija je identifikovala osumnjičenog, koji je lišen po nalogu državnog tužioca za maloljetnike u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
„Sumnja se da je osumnjičeni maloljetnik navedenog dana oko 19.00 časova, u ulici Radosava Burića, fizički napao oštećeno maloljetno lice i zadao mu više udaraca pesnicom u predjelu glave, usljed čega je oštećeni zadobio tešku tjelesnu povredu – prelom jagodične kosti. Protiv njega je podnijeta krivična prijava, zbog sumnje da je počinio krivično djelo teška tjelesna povreda“, istakli su oni.
Zaposleni u Vladi Crne Gore, ministarstvima i drugim organima državne uprave koristiće godišnje odmore u periodu od 4. avgusta do 1. septembra 2025. godine, saopšteno je ranije iz Generalnog sekretarijata Vlade.
Kako je navedeno, ministri i rukovodioci organa uprave obavezni su da izrade plan korišćenja godišnjih odmora, kojim će se obezbijediti nesmetan kontinuitet u radu institucija.
Takođe, starješine su dužne da na vrijeme obavijeste Generalni sekretarijat o osobama koje će ih mijenjati tokom odsustva, kako bi se osiguralo redovno obavljanje neophodnih poslova.
– Planiranje odmora na ovaj način ima za cilj efikasno funkcionisanje državne uprave i u ljetnjem periodu, kada veći broj zaposlenih koristi zakonsko pravo na odmor – kazali su u Vladi.
Druga dionica auto-puta Mateševo–Andrijevica predstavlja ključni infrastrukturni projekat koji će značajno unaprijediti ekonomsku i saobraćajnu povezanost sjevera Crne Gore sa ostatkom zemlje i evropskim tržištima, kazao je direktor Monteputa, Milan Ljiljanić.
On u intervjuu za Bankar.me navodi i da eksproprijacija zemljišta, zajedno sa finalizacijom glavnog projekta, nakon dodjele ugovora za projektovanje i izvođenje radova predstavljaju ključne korake za realizaciju ovog infrastrukturnog poduhvata, za koji očekuje da počne već u 2025. godini. Prvi čovjek Monteputa je ocijenio da će izgradnja ove dionice donijeti dugoročne koristi lokalnim zajednicama, podstaći turizam i povećati privrednu aktivnost u regionu.
– Rast prometa i prihoda od putarine potvrđuje da investicije u ovaj projekat stvaraju realne rezultate i bolji svakodnevni život za građane – istakao je Ljiljanić.
Podsjetio je kako je druga dionica trasirana kroz teritorije opština Kolašin i Andrijevica, te da očekivanja od ovog projekta rastu paralelno sa sve većim prometom i prihodima na postojećoj saobraćajnoj mreži.
-Prihod od putarine na auto-putu do kraja jula iznosio 6,8 miliona eura, što je rast od 12,5 odsto u odnosu na isti period prošle godine, dok je prihod od putarine na Sozini bio 7,6 miliona i veći je osam odsto – kazao je Ljiljanić.
Kako procjenjujete uticaj druge dionice auto-puta Mateševo – Andrijevica na privredni razvoj sjevera Crne Gore, kao i širenje poslovanja Monteputa?
– Dionica auto-puta Mateševo – Andrijevica ima višestruki značaj za sjever Crne Gore. Njena izgradnja stvara pretpostavke za snažniji privredni razvoj kroz bolju povezanost sa centralnim i južnim djelovima zemlje, olakšan pristup tržištima, povećanje investicionog potencijala i oživljavanje turizma i poljoprivrede. Kroz dostupniju infrastrukturu, sjever dobija konkretnu šansu za dugoročnu demografsku i ekonomsku stabilizaciju.
Za Monteput ovaj projekat predstavlja iskorak ka širenju operativnog djelovanja i jačanju uloge u strateškim infrastrukturnim projektima. Učešće u planiranju, izgradnji i budućem upravljanju novom dionicom auto-puta doprinosi razvoju institucionalnih kapaciteta, tehničke ekspertize i saradnje sa međunarodnim partnerima, čime Monteput potvrđuje poziciju modernog i pouzdanog upravljača putnom infrastrukturom.
Da li je konačno određena trasa druge dionice autoputa i kada se očekuje početak izgradnje? Takođe, po kojim cijenama će se otkupljivati zemljište?
– Idejni projekat, koji obuhvata preliminarno trasiranje, izrađen je 2022. godine, a ažuriran 2024. zbog izmjene pravca pružanja trase. Očekuje se da izrada glavnog projekta druge dionice auto-puta počne tokom ove godine, nakon dodjele ugovora za projektovanje i izvođenje radova. Trasa prolazi kroz teritorije opština Kolašin i Andrijevica, a njen izbor urađen je na osnovu detaljnih geoloških, saobraćajnih i ekoloških analiza, imajući u vidu optimalno uklapanje u postojeći prostor, bezbjednosne aspekte i ekonomske kriterijume.
Početak gradnje ove dionice duge oko 22 kilometra planiran je krajem ove godine. Kao što smo ranije najavili, u prvoj fazi glavnog tendera za projektovanje i izvođenje radova stiglo je deset ponuda renomiranih međunarodnih kompanija. Trenutno je u toku evaluacija tehničkih ponuda, gdje Monteput, u saradnji sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD), analizira dostavljene tehničke podatke i dokumentaciju. Po završetku ove faze, kvalifikovani ponuđači biće pozvani da dostave i finansijske ponude. Konačnu saglasnost na izbor izvođača daće EBRD, čime se osigurava potpuna transparentnost i usklađenost sa međunarodnim procedurama.
Što se tiče eksproprijacije, ona će se sprovoditi u skladu sa zakonom, a visina naknade za zemljište biće određena na osnovu tržišnih procjena nadležnih institucija. Naš cilj je da ovaj proces protekne korektno, brzo i uz puno uvažavanje prava svih vlasnika parcela koje se nalaze na trasi druge dionice auto-puta.
Kako pratite EU integracijske ciljeve i usklađivanje s TEN-T mrežom? Šta Monteput može dodatno da učini da ubrza integraciju Crne Gore u evropski transportni sistem?
– Monteput kontinuirano prati EU integracione ciljeve, posebno u dijelu usklađivanja sa Transevropskom transportnom mrežom (TEN-T). U tom smislu, izgradnja auto-puta Bar – Boljare jeste najvažniji strateški projekat jer direktno doprinosi boljoj integraciji Crne Gore u evropski transportni sistem.
U narednom periodu, naš fokus je na nastavku izgradnje auto-puta ka granici sa Srbijom, čime će Crna Gora postati funkcionalni dio istočno-zapadnog evropskog saobraćajnog pravca. Fokus nam je i na ulaganjima u modernizaciju tunela Sozina i postojećih puteva, te širenje elektronske naplate i digitalizacija sistema, što su takođe uslovi interoperabilnosti u okviru TEN-T mreže.
Koliki je promet vozila na auto-putu u prvih šest mjeseci 2025. godine u odnosu na isti period 2024. godine? Da li je zabilježen rast i koliki je procenat povećanja?
– Od 1. januara do kraja jula ove godine auto-putem je prošlo više od 1,7 miliona vozila, dok je u istom periodu prošle godine zabilježeno 1,5 miliona vozila. To predstavlja rast prometa od 14 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Ovaj rast ukazuje na kontinuirano povećanje korišćenja auto-puta i potvrđuje njegovu važnu ulogu u saobraćajnoj infrastrukturi Crne Gore.
Da li je zabilježen rast prihoda od putarine i koliki je procenat povećanja?
– U periodu od 1. januara do kraja jula 2025. godine, zabilježen je stabilan rast prihoda od putarine i na auto-putu i na tunelu Sozina. Prihod od putarine na auto-putu je iznosio 6,8 miliona eura, što je rast od 12,5 odsto u odnosu na isti period prošle godine, dok je prihod od putarine na Sozini bio 7,6 miliona i veći je osam odsto.
Posebno je značajan porast prihoda od elektronske naplate putarine. Samo na tunelu Sozina ENP prihod je porastao 38 odsto, što ukazuje na povećano povjerenje korisnika u ovaj efikasni sistem naplate.
Koji su glavni faktori koji utiču na rast ili pad saobraćaja (turistička sezona, cijena putarine, ekonomski trendovi)?
– Pad saobraćaja nije zabilježen. Naprotiv, promet na auto-putu i kroz tunel Sozina raste u kontinuitetu, što potvrđuju i zvanični podaci. Od otvaranja prioritetne dionice auto-puta do danas zabilježeno je više od 7,7 miliona prolazaka, dok je kroz tunel Sozina samo u 2024. godini prošlo ukupno 3,78 miliona vozila, što je rast u odnosu na 3,5 miliona iz 2023. godine. U prvoj polovini ove godine kroz Sozinu je prošlo već više od 2,26 miliona vozila, dok smo 20. jula zabilježili i rekordan dnevni promet – 20.719 vozila, što potvrđuje izuzetno visoku frekvenciju i atraktivnost ove trase. Na ovakav pozitivan trend najviše utiče pojačana frekvencija tokom turističke sezone, posebno u julu i avgustu kada veliki broj stranih i domaćih turista koristi Sozinu kao najbržu vezu između centralnog i južnog dijela Crne Gore. Ipak, rast se bilježi i van sezone, što ukazuje da je tunel važna saobraćajna arterija.
Rastu prometa doprinosi i modernizacija sistema naplate, prije svega kroz razvoj elektronske naplate putarine (ENP) i nedavno uvedena video naplata, koji omogućava prolazak bez zaustavljanja, na osnovu automatskog prepoznavanja registarskih tablica, bez TAG uređaja. Time se značajno smanjuju gužve, naročito tokom ljetnjih špiceva, i korisnicima se omogućava brže i efikasnije kretanje.
Takođe, stabilna cijena putarine u tunelu Sozina i na auto-putu ima važnu ulogu u očuvanju visokog prometa – korisnici dobijaju brzinu, sigurnost i uštedu vremena po pristupačnoj cijeni.
Na kraju, širi ekonomski faktori, poput povećanog priliva turista, rasta potrošnje, veće mobilnosti stanovništva i robnog prometa, dodatno utiču na rast saobraćaja. Sve to ukazuje da se Crna Gora sve više oslanja na modernu putnu infrastrukturu, a Monteput svojim investicijama i inovacijama direktno doprinosi toj transformaciji.
Koje mjere Monteput preduzima za unapređenje naplate putarine i smanjenje troškova poslovanja?
– Monteput intenzivno radi na modernizaciji sistema naplate putarine kroz unapređenje tehničke infrastrukture i digitalnih servisa. Fokus je na razvoju elektronske naplate putarine (ENP), koja osim izbjegavanja gužvi korisnicima omogućava i 10 odsto uštede pri svakom prolasku kroz naplatne centre. Do sada je ENP bila dostupna samo uz korišćenje TAG uređaja, a nedavno smo uveli i video naplatu putarine koja funkcioniše na osnovu prepoznavanja registarskih tablica. Uvođenjem video naplate, Monteput je dodatno pojednostavio elektronsku naplatu, što doprinosi bržem protoku vozila i smanjenju gužvi na naplatnim rampama, naročito tokom ljetnje sezone kada je najveći intenzitet saobraćaja. Bilježimo značajan rast korisnika ENP, kako domaćih, tako i stranih, što potvrđuju i brojke prema kojima je od 2022. godine pa zaključno sa junom ove godine ENP sistem Monteputa zabilježio više od milion prolazaka vozila. U cilju dodatne promocije elektronske naplate, Monteput je lansirao i mobilnu aplikaciju koja korisnicima omogućava da brzo i lako otvore i dopune korisnički račun, naruče TAG uređaj ili registruju tablice, prate troškove i ostvare uvid u istoriju prolazaka.
Monteput preduzima niz mjera za racionalizaciju troškova poslovanja – od automatizacije internih procedura i digitalizacije evidencija, do optimizacije kadrovskih i servisnih troškova. Modernizacijom opreme, daljinskim nadzorom sistema i unapređenjem IT podrške postižemo veću efikasnost i smanjujemo troškove održavanja i ljudskih resursa.
Predsjednik Skupštine Crne Gore i lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić oglasio se povodom 4. avgusta, datuma početka hrvatske vojne operacije “Oluja” i kazao da taj dan za srpski narod predstavlja duboku i trajnu ranu.
„Svakog četvrtog avgusta u srpskim dušama nastane bolna tišina. Taj datum nije običan – on je vapaj za zavičajem, rana na pamćenju i slika dugih kolona izbjeglica koje su napuštale svoje domove, njive i grobove, noseći sa sobom samo život i molitvu“, kazao je Mandić.
Istakao je da su svi pripadnici srpskog naroda dio tog stradanja, bilo kao izgnanici, bilo kao oni koji pamte.
„Tada su se ponovile stare seobe, ali ovaj put pred očima cijelog svijeta, koji je vjerovao da su takve epohe daleko iza nas”, kazao je Mandić.
On je poručio da su Srbi kroz vijekove prolazili kroz progone i pokušaje zatiranja identiteta.
Сваког четвртог августа у српским душама настане болна тишина. Тај четврти август је све, само не обичан датум – он је рана на памћењу, вапај за завичајем, слика дугих и бескрајних колона људи који су остављали своје куће, своје њиве, своје гробове, носећи са собом само живот и… pic.twitter.com/ItV1etLg8I
„Rušili su nam manastire, palili sela, zabranjivali ime i jezik. Ali sve što su rušili, mi smo ponovo dizali. Sve što smo propatili, pamtili smo”, dodao je Manić.
Istakao je da je srpski narod opstao držeći se svojih tradicionalnih vrijednosti i duhovnosti Srpske pravoslavne crkve.
„Danas, sjećajući se stradalnika Krajine, izgovaramo tihu, ali jasnu poruku: opstali smo, trajemo, znamo svoje korijene i čuvamo sjećanje na one koji su svoj život dali za budućnost potomaka“, zaključio je Mandić.
Službenici Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja su, u saradnji sa Odsjekom za borbu protiv droge uhapsili operativno interesantno lice N.Ć (64) iz Pljevalja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, saopšteno je iz Uprave policije.
Kriminalistička obrada upućuje na sumnju da je N.Ć. na svojoj kućnoj adresi jednom licu prodao tri tablete buprenorfin.
„Službenici Jedinice za borbu protiv droge su, odmah nakon prodaje, oduzeli navedene tablete, a o događaju su obavijestili državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju po čijem nalogu je N.Ć uhapšen“, navode iz policije.
Službenici OB Pljevlja su, kako ističu, istovremeno, u jednom naselju u Pljevljima, kontrolisali D.D (38) iz Pljevalja, kod kojeg su pronašli i oduzeli dvije tablete ksalola, koje su, kako se sumnja, bile namijenjene drugom licu radi uživanja.
„Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Pljevljima, koji je obaviješten o događaju, se izjasnio da se u radnjama D.D stiču bitni elementi krivičnog djela omogućavanje uživanja opojnih droga, te će stoga protiv ovog lica biti podnijeta krivična prijava u redovnom postupku zbog sumnje da je počinio navedeno krivično djelo“, zaključuju u saopštenju.
Politički analitičar Miloš Bešić ističe kako aktuelno stanje u vladajućoj većini nije akutno, nego hronično, a sve zbog prakse nekih partija da – iako su dio vlasti – nastupaju kao opozicija.
„Ovdje prevashodno mislim na DNP i Milana Kneževića, i na Bošnjačku stranku. Glasaju ono što im odgovara, ono što im ne odgovara oni ne glasaju, jednostavno se ponašaju kao opozicija. Razlog zašto to tako funkcioniše je, moram reći, nevjerovatno tolerantno ponašanje premijera“, rekao je on, a prenosi TVCG.
Ističe kako Milojko Spajić, iako želi izbjeći krizu, ipak gubi podršku koalicionih partnera u ključnim momentima.
„U ovoj Vladi jedini gubitnici su, po meni, iz PES-a, a svi ostali su dobitnici. Sve ostale partije se ponašaju na način da imaju ličnu i partijsku dobrobit, da stiču političke poene, da zapošljavaju partijske kadrove. Sve partije to rade, osim PES-a koji je kičma ove Vlade, na način da imaju ozbiljne benefite u takvoj nekakoj raspodjeli snaga, dok pokret Evropa sad jednostavno toleriše ovo ambivalentno ponašanje, kad god ne prođe nekakav zakon koji je predlog Vlade, to je pobjeda opozicije“, navodi Bešić.
A hoće li opozicija izvojevati i vanredne parlamentarne izbore zavisiće od PES-a, kaže Bešić.
„Jedina adresa za potencijalne izbore treba da bude PES. Znači, izbori će se desiti ako PES zaželi izbore, svi ostali akteri, po meni, apsolutno nemaju razloga, nemaju interesa da idu na izbore, jer imaju savršenu moguću situaciju“, smatra Bešić.
Да бисмо пружили најбоље искуство, користимо технологије попут колачића за чување и/или приступ информацијама о уређају. Сагласност са овим технологијама ће нам омогућити да обрађујемо податке као што су понашање при прегледању или јединствени ИД-ови на овој веб локацији. Непристанак или повлачење сагласности може негативно утицати на одређене карактеристике и функције.
Функционално
Увијек активан
Техничко складиштење или приступ је стриктно неопходан за легитимну сврху омогућавања коришћења одређене услуге коју изричито захтева претплатник или корисник, или за једину сврху обављања преноса комуникације преко електронске комуникационе мреже.
Преференце
Техничко складиштење или приступ су неопходни за легитимну сврху чувања преференција које не захтевају претплатник или корисник.
Статистика
Техничко складиште или приступ који се користи искључиво у статистичке сврхе.Техничко складиште или приступ који се користи искључиво у анонимне статистичке сврхе. Без судског позива, добровољне сагласности од стране вашег Интернет провајдера или додатне евиденције треће стране, информације сачуване или преузете само за ову сврху се обично не могу користити за вашу идентификацију.
Маркетинг
Техничко складиште или приступ су потребни за креирање корисничких профила за слање реклама или за праћење корисника на веб локацији или на неколико веб локација у сличне маркетиншке сврхе.