Home Blog Page 102

Koprivica: Predložena promjena Ustava, članovi Vlade bez imuniteta

0

Potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica saopštio je da je Vlada utvrdila Predlog za promjenu Ustava kojim se ukida imunitet članovima Vlade za krivična djela protiv službene dužnosti i uputila ga u skupštinsku proceduru

Koprivica je poručio da je riječ o ključnom iskoraku u borbi protiv korupcije i jačanju odgovornosti nosilaca javnih funkcija.

„Javna funkcija ne smije biti štit od zakona. Onaj ko vodi državu mora biti na prvoj liniji odgovornosti“, naveo je Koprivica u objavi na društvenim mrežama.

Prema njegovim riječima, predloženo rješenje predstavlja snažnu sistemsku mjeru prevencije korupcije i potvrdu spremnosti vlasti da primjenjuje najviše međunarodne standarde.

„Ovo je snažno sistemsko rješenje za prevenciju korupcije i poruka o spremnosti da se povinujemo najstrožijim antikorupcijskim standardima“, istakao je Koprivica, dodajući da se time realizuje i važna preporuka GRECO.

On je precizirao da su ključni ciljevi predloženih ustavnih izmjena jačanje vladavine prava, unapređenje okvira za prevenciju korupcije, usklađivanje sa najvišim međunarodnim standardima, kao i ubrzanje evropskih integracija.

„Akcioni plan za preporuke GRECO jedno je od mjerila u poglavlju 23, što dodatno potvrđuje značaj ovog rješenja za napredak ka Evropskoj uniji“, zaključio je Koprivica.

Podsjetimo, Vlada je ranije saopštila da se tim rješenjem precizira ustavna norma na način da predsjednik i članovi Vlade ne uživaju imunitet za krivična djela protiv službene dužnosti, odnosno za krivična djela povezana sa korupcijom, bez obzira na visinu zaprijećene kazne.

„Time se omogućava pokretanje i vođenje krivičnog postupka bez prethodnog odobrenja zakonodavnog tijela, uz zadržavanje funkcionalnog imuniteta isključivo za izražena mišljenja radnje preduzete u vršenju ustavnih nadležnosti. Predložena izmjena predstavlja sistemski iskorak u jačanju odgovornosti najviših nosilaca izvršne vlasti i usklađivanju sa međ unarodnim standardima u oblasti borbe protiy korupcije. Istovremeno, ona doprinosi ispunjavanju obaveza iz procesa pristupanja Evropskoj uniji, posebno u okviru Poglavlja 23 – Pravosuđe i temeljna prava, i šalje jasan signal institucionalne posvećenosti vladavini prava i integritetu javne vlasti“, naveli su u saopštenju.

Takođe je ranije, u okviru Petog kruga evaluacije, Group of States against Corruption (GRECO), preporučio da se imunitet članova Vlade revidira tako da se iz njegovog djelokruga izričito isključe sva krivična djela povezana sa korupcijom, bez obzira na visinu zaprijećene kazne.

„U Izvještaju o usklađenosti konstatovano je da ova preporuka nije implementirana i upućen je poziv Crnoj Gori da u najkraćem roku preduzme odgovarajuće ustavne izmjene“, navode iz Vlade.

Iz Vlade su kazali da važeće rješenje iz člana 86 Ustava omogućava imunitet u određenim situacijama predstavlija procesnu prepreku za efikasno vođenje krivičnih postupaka za krivična djela protiv službene dužnosti i visoke korupcije, naročito kada zaprijećena kazna ne prelazi pet godina zatvora.

„Takvo normativno rješenje može dovesti do odlaganja ili otežanog procesuiranja, slabljenja povjerenja javnosti u institucije i narušavanja principa jednakosti pred zakonom“, zaključili iz Vlade.

Knežević: Tražićemo povlačenje odluke o priznanju Kosova

0

Lider i poslanik Demokratske narodne partije Milan Knežević kazao je da će njegova partija inicirati povlačenje odluke o priznanju Kosova. Najavio je da će 10. maja organizovati veliki skup na kom će zatražiti podršku od stranačkih organa i od svojih aktivista.

Knežević je kazao da je na sjednici Predsjedništva Demokratske narodne partije dobio punu podršku da zajedno sa potpredsjednicima, poslaničkim klubom i odborničkim klubovima otpočnu aktivnosti i kampanju na povlačenju odluke o priznanju Kosova.

„Poznato vam je da je Demokratska narodna partija, ulazeći u vladu Milojka Spajića, potpisala koalicioni sporazum da neće potencirati navodno teme koje nas tobože dijele. Jedna od tih tema je bila i deklaracija o povlačenju odluke o priznanju takozvane države Kosovo na teritoriji opštine Zeta, jer smo htjeli da damo doprinos da ova vlada u jednom evropskom ambijentu stvori demokratske i institucionalne preduslove da se izglasa trobojka kao narodna zastava, da srpski jezik bude normiran kao službeni, da imamo zakon o državljanstvu i da se povede sveobuhvatan dijalog oko spoljne politike politike Crne Gore i Vlade Milojka Spajića, koja je izrazito neprijateljski nastrojena prema Srbiji i srpskom narodu i njihovim identitetskim, ideološkim i svakim drugim potrebama“, kazao je Knežević.

Knežević je kazao da je na sjednici Predsjedništva Demokratske narodne partije dobio punu podršku da zajedno sa potpredsjednicima, poslaničkim klubom i odborničkim klubovima otpočnu aktivnosti i kampanju na povlačenju odluke o priznanju Kosova.

„Poznato vam je da je Demokratska narodna partija, ulazeći u vladu Milojka Spajića, potpisala koalicioni sporazum da neće potencirati navodno teme koje nas tobože dijele. Jedna od tih tema je bila i deklaracija o povlačenju odluke o priznanju takozvane države Kosovo na teritoriji opštine Zeta, jer smo htjeli da damo doprinos da ova vlada u jednom evropskom ambijentu stvori demokratske i institucionalne preduslove da se izglasa trobojka kao narodna zastava, da srpski jezik bude normiran kao službeni, da imamo zakon o državljanstvu i da se povede sveobuhvatan dijalog oko spoljne politike politike Crne Gore i Vlade Milojka Spajića, koja je izrazito neprijateljski nastrojena prema Srbiji i srpskom narodu i njihovim identitetskim, ideološkim i svakim drugim potrebama“, kazao je Knežević.

Knežević je kazao da je DNP odlučila da koalicioni sporazum za tu partiju ne važi nakon što je, kako je kazao, aktuelna parlamentarna većina, potpomognuta Demokratskom partijom socijalista, odbila njihovu inicijativu da se u dnevni red uvrsti predlog izmjena i dopuna zakona o državnim simbolima.

„I nakon premijerskog sata gdje Milojko Spajić, nekadašnji državljanin Srbije, je Srbiju nazvao susjedom, praveći nepristojne i primitivne aluzije na grad Kladovo i njegove građane, a samim tim i na sve Srbe, gdje god živjeli i u kom god gradu živjeli, u Srbiji, Demokratska narodna partija je odlučila da sporazum koji smo potpisali, a koji je izigrao Milojko Spajić sa njegovim koalicionim partnerima, više ne važi“, kazao je on.

Istakao je da će zato odbornici Demokratske narodne partije već sjutra pokrenuti inicijativu da se u dnevni red uvrsti deklaracija o povlačenju odluke o priznanju Kosova na teritoriji Zete.

 „Odbornički klubovi u kojima Demokratska narodna partija participira na teritoriji Crne Gore i vrši vlast će takođe pokrenuti ovu inicijativu i predložiti svim našim koalicionim partnerima da ta inicijativa bude usvojena“, kazao je on.

Poslanički klub u Skupštini Crne Gore takođeće podnijeti inicijativu u vidu rezolucije gdje će tražiti da se Vlada Milojka Spajića obaveže da povuče tu odluku.

„Za ovu našu odluku tražiću podršku i mitropolita Jonikija i mitropolita Metodija, ali i Njegove Svetosti Patrijarha Porfirija. Vrijeme je da srpski narod i da većina građana u Crnoj Gori, a njih je preko 85 odso koji se protive ovakvoj sramnoj odluci, dobiju institucionalnu satisfakciju“, kazao je Knežević.

On je dodao da namjerno ne pokrrću inicijativu  pred izbore koji su zakazani za jun 2023. godine.

„Već radimo upravo sada da bi štitili ono što su naši ideološki, izborni i ljudski postulati. Za vrijeme kampanje sam obećavao da ukoliko Demokratska narodna partija bude imala većinu sama u Vladi ili sa koalicionim partnerima koji je podržavaju, prva spoljnopolitička odluka biće povlačenje sramne odluke o priznanju takozvane države Kosovo“, kazao je Knežević. .

On je izjavio da je „spoljna politika vlade Milojka Spajića identična, a u nekim segmentima i gora od politike koju su sprovodili Milo Đukanović i Duško Marković“. 

„To nismo tolerisali ni kada je donesena rezolucija o Srebrenici, to nismo tolerisali ni kada su donošene anti-ruske sankcije, to nismo tolerisali ni kada smo pokušali da budemo poniženi kroz odbijanje da se u dnevni red uvrsti naš predlog da trobojka bude narodna zastava, to nismo tolerisali i kada su odbili našu inicijativu da srpski jezik bude izjednačen sa crnogorskim u Ustavu, to nismo tolerisali i kada su najavili da će odbiti i zakon o državljanstvu, i zato krećemo u ofanzivu za ostvarenje interesa srpskog naroda i svih onih ljudi koji misle kao Demokratska narodna partija, a to je da svako ima pravo u ovoj državi da se osjeća punopravnim i punovažnim građaninom i da ne može biti targetiran kao antidržavni element zato što traži da se ispuni ono što je zavjet i njegovih predaka, ali i zalog za generacije koje dolaze“, kazao je Knežević

Poručio je da sigurno neće odustati.

„Šaljemo jasnu poruku da ni korak nazad nećemo odstupiti i da ćemo 10. maja na velikom skupu koji planiramo, zatražiti podršku i od stranačkih organa i od naših aktivista koji će nositi ovu našu inicijativu i ovu našu borbu“, zaključio je Knežević.

Policija od mladog Mojkovčanina oduzela pet komada oružja i municiju

0

U mjestu Lepenac

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ su izvršili pretres u Mojkovcu i oduzeli tri lovačke puške, dva gasna pištolja i municiju. 

Naime, po prethodno pribavljenoj naredbi Osnovnog suda u Bijelom Polju, službenici policije izvršili su pretres stana i drugih prostorija koje koristi V.M. (21) u mjestu Lepenac, u Mojkovcu.

Prilikom pretresa pronađena je lovačka puška Beretta/Benelli Passion, lovačka puška Zastava M75, lovačka puška Oprima, dva gasna pištolja, dva lovačka redenika sa po 19 komada municije, kao i još 12 komada municije različite vrste i kalibra, i dva preklopna noža.

Policijski službenici su sa svim navedenim upoznali tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju koji će pravnu kvalifikaciju djela izvršiti nakon detaljnog uvida u spise predmeta.

Sindikati upozoravaju na haos u Željezničkom prevozu: Država da hitno reaguje ili slijede radikalne mjere

0

Jedinstveni sindikat radnika Željezničkog prevoza Crne Gore i Sindikalna organizacija mašinovođa prevoza upozorili su nadležne institucije, prije svih, Ministarstvo saobraćaja i Vladu Crne Gore, da što hitnije reaguju i zaustave propadanje ovog državnog preduzeća koje, kako ističu, velikom brzinom u posljednjih godinu i po dana ide ka totalnom ekonomskom i organizacionom haosu.

Kako su naglasili u saopštenju, zastupajući interese zaposlenih žele da skrenu pažnju nadležnih institucija i iskažu veliku zabrinutost i nezadovoljstvo radnika zbog stanja u Željezničkom prevozu, te da upozore i da će braniti egzistenciju svojih porodica i radikalnim mjerama.

„Menadžment na čelu sa Draganom Lukšić i Odbor direktora na čelu sa Goranom Simovićem, doveli su firmu na preko dva i po miliona eura duga samo dobavljačima, koji svakodnevno prijete blokadom računa, sa čim bi ugrozili i egzistenciju naših porodica i redovne isplate zarada. Porezi i doprinosi zaposlenima se takođe ne uplaćuju, ali to je za naše rukovodstvo normalno. Stambeni fond je prazan, jer je firma nezakonito utrošila sredstva od preko 1,5 miliona eura novca svih zaposlenih. Loša organizacija, nestručnost, korupcija, sukobi interesa, nepotrebno zapošljavanje, odluke koje su direktno na štetu naše firme, izjedaju ŽPCG na pragu turističke sezone, za koju nismo spremni, a sve zbog gore navedenih razloga“, navode u saopštenju sindikata.

Dodaju da su vozna sredstva koja su sama po sebi stara i dotrajala loše remontovana, a za loš remont dati su milioni eura. Vozovi su često nesipravni i van upotrebe, a na odgovornost se ne poziva niko. Ispaštaju zaposleni koji upravljaju lošim voznim parkom, na nikad goroj pruzi i naravno građani Crne Gore, korisnici usluga zbog svakodnevnog kašnjenja i otkazivanja vozova.

„Više sastanaka smo obavili sa Odborom direktora i izvršnom direktoricom, gdje smo pokušali razgovarati o problemima, ali odgovore ne dobijamo. Kao glavni razlog koji navodi Odbor i izvršna direktorica su nedostatak novčanih sredstava koje je Vlada opredijelila za ŽPCG (subvencije iste kao prethodnih godina), prebacajući tako odgovornost na državu, pa je to još jedan razlog da se nadležni što hitnije uključe i sagledaju naše probleme“, naglašavaju u saopštenju dva sindikata.

Kolika je ozbiljnost Odbora direktora i menadžmenta pokazuje, navode u sindikatima, i činjenica da su samo jedan mjesec isplatili radnicima pomoć od 200 eura, iako odluka važi do 30.06.2026., a prevashodno zbog najmanjih zarada u željezničkom sektoru i to što novi kolektivni ugovor čeka spajanje sa OŽVS. Odmah sljedećeg mjeseca smanjili su taj dodatak na 100 eura, a obećanje da će biti isplaćen zajedno sa zaradom prije Vaskršnjih praznika, nije ispoštovano.

„Sve ovo izaziva veliko nezadovoljstvo zaposlenih, kao i veliko nepovjerenje u Odbor direktora i menadžment. Zato prije nego uđemo u radikalnije mjere, a sve u cilju da spasimo našu firmu, molimo institucije, i u iščekivanju novog ministra, da reaguju, da provjere naše navode, a odgovorne za naglo propadanje ŽPCG konačno pozovu na odgovornost. U suprotnom, ukoliko ostanemo bez odgovora institucija, radnici će se sami organizovati i na zakonit način svim dozvoljenim sredstvima se boriti za spas Željezničkog prevoza, a takođe javnost obavijestiti o svim štetnim aktivnostima Odbora i direktorice“, naglasili su u sindikatima.

Ovim putem su pozvali i medije da se aktivnije uključe u problematiku željezničkih preduzeća i pomognu da se sačuva javni interes.

Maloljetnice osumnjičene za navođenje na pornografiju i dijeljenje sadržaja na mrežama

0

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” podnijeli su krivične prijave protiv dvije maloljetne djevojčice od 15 godina, koje su, kako se sumnja, navodile 13-godišnjakinju na izradu fotografija i audiovizuelnih snimaka neprimjerenog sadržaja nakon čega su dijelile taj sadržaj na društvenim mrežama. To je saopšteno iz Uprave policije.

„Naime, sumnja se da je jedna petnaestogodišnjakinja, koristeći lažni profil na društvenoj mreži, navodila oštećeno dijete staro 13 godina na izradu fotografija i audiovizuelnih snimaka neprimjerenog sadržaja, koje je potom učinila dostupnim većem broju lica putem društvenih mreža, dok je druga petnaestogodišnjakinja navedeni sadržaj dalje distribuirala i učinila dostupnim većem broju lica, takođe putem društvenih mreža“, saopšteno je iz policije. 

Istog dana uhapšen je i H.H. (68) iz Plava koji je, kako se sumnja, navodio maloljetnu djevojčicu na snimanje pornografskog sadržaja.

Uhapšen 68-godišnjak: Osumnjičen da je maloljetnicu navodio na slanje pornografskih snimaka

0

Plavljanin H.H. (68) uhapšen je zbog sumnje da je maloljetncu navodio na slanje pornografskih snimaka putem Instagrama, saopšteno je iz Uprave policije.

Naime, službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” su podnijeli krivičnu prijavu protiv H.H. koji se  sumnjiči za krivično djelo iskorišćavanje djece za pornografiju.

„Lišen je slobode H.H. (68) iz Plava i on će u zakonom predviđenom roku biti sproveden postupajućem osnovnom državnom tužiocu u Plavu. Sumnja se da je krivično djelo za koje se tereti izvršio na način što je od početka marta do početka aprila tekuće godine upućivao poruke i ostvarivao video pozive sa oštećenom maloljetnicom kojom prilikom joj je i slao i prikazivao neprimjeren sadržaj, te zahtijevao dostavljanje fotografija neprimjerenog sadržaja putem društvene mreže Instagram”, navodi se u saopštenju.

Gutić tvrdi da je sistem socijalne zaštite stabilan uprkos hiljadama zahtjeva na čekanju

0

„Komisija po jednom zasjedanju razmatra otprilike 250 zahtjeva. Dešava se da u određenim centrima duže vrijeme nemamo taj broj zahtjeva i, nažalost, i ljudi u tim manjim centrima čekaju malo duže“, rekao je ministar

Ministar socijalnog staranja Damir Gutić tvrdi da je sistem socijalne zaštite u Crnoj Gori, uprkos hiljadama zahtjeva pacijenata koji čekaju pred socijalno-ljekarskim komisijama, stabilan.

Gutić je u Bojama jutra na Televiziji Vijesti rekao da je pet komisija ovog mjeseca ponovo počelo da radi dva puta mjesečno, ali nije precizirao kada će sistem dovoljno efikasno funkcionisati da oni kojima je ova vrsta davanja prijeko potrebna, među kojima su i teško oboljeli pacijenti, pravovremeno dobijaju ovu naknadu.

„Komisija po jednom zasjedanju razmatra otprilike 250 zahtjeva. Dešava se da u određenim centrima duže vrijeme nemamo taj broj zahtjeva i, nažalost, i ljudi u tim manjim centrima čekaju malo duže. Tako da nastojimo da kada hronološki u nekom centru duže vrijeme nije bila komisija, komisiju pošaljemo na vrijeme kako bi i oni bili riješeni“, kazao je Gutić.

Upitan zašto se ograničava na 250 i zašto bi ti ljudi morali da čekaju, odgovorio je:

„Ograničavamo se na 250 jer jednostavno komisija fizički ne može više od 250 po jednom zasjedanju da obradi zato što je to obiman posao. Shvatam da podnosioci zahtjeva žele da im se zahtjev riješi prije i da su njima normalno i sredstva potrebna, ali, nažalost, ne možemo riješiti sve iz tog trena. Ne možemo možda to riješiti u roku od 15 dana ili od mjesec jer bi za to trebalo da angažujemo duplo veći broj komisija ili još više od toga da bismo mogli to da rješavamo u tom vremenskom periodu“.

Joković: Ne kajem se što sam odbio funkcije premijera i predsjednika Skupštine, pametno sam to uradio

0

„Ministar sam jer volim poljoprivredu i umijem to da radim“

Prije ulaska u politiku bio sam ostvaren čovjek i nijesam pominjao da su mi nuđene funkcije premijera i predsjednika Skupštine, već sam to uradio nakon što su pojedini mediji pisali da bih učinio sve zbog fotelje. To se dogodilo prije Vlade Dritana Abazovića, kada se vidjelo da Vlada Zdravka Krivkapića nije dorasla zadatku i da je to treba mijenjati, ali ja sam to odbio, rekao je ministar poljoprivrede Vladimir Joković, dodajući da je odbio i funkciju predsjednika Paralamenta.

“Ne kajem se, pametno je to što sam uradio. Ministar poljoprivrede sam jer to umijem i volim da radim. Živio sam dugo na selu, razmijem se u tu oblast”, rekao je Joković.

Ministar je kritikvao medije, poručujući da planirano postrojenje u Nikšiću nije nikakva “spalionica zaraženih životinja”, navodeći da postoji namjera da se kritikuje i predstavi situacija na pogrešan način.

Pravi naziv je, kako kaže – “Postrojenje za neškodljivo uklanjanje nus proizvda životinjskog porijekla”.

“To neće biti spalionica. Ja sam iz Nikšića i živim tamo. Neće biti štetno, to je civilizacijski iskorak. U pitanju je zdravlje ljudi, a ekološki je nazadnije ovo što imamo. Ako je to uradila jedna Slovenija u naselju, zašto ne bi mi. Mi smo pretprošle godine vodili ljude u Italiju, vidjeli su to i niko tada nije rekao nijednu riječ”, ističe Joković.

Poručuje i da ima snimak gdje jedan predstavnik opozicije lokalnog parlamenta kaže da bi postrojenje trebalo napraviti u Željezari, a da je sada protiv istog.

Na konstataciju da je i predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević protiv izgradnje Joković odgovara:

“Onako kako su mediji predstavili, i ja bih se bunio”.

Ipak, podvlači da postrojenje ne može “jedan promil škoditi Nikšiću, koliko je Željezara dok je radila”.

“Ono će biti savremeno, i biće sve savremenije. Ne znam kako ljudi misle da bih uradio nešto loše u gradu u kojem živim. Ljudi treba da se informišu. Mene, kao dobronamjernog i ostvarenog čovjeka, intreresuje gdje ćemo to onda da pravimo? Evo, neka nađu mjesto gdje neće niko protestovati”, kaže on.

Uhapšen državljanin Srbije, osumnjičen za silovanje

0

Uhapšen je M.G. (30) iz Srbije, koji je osumnjičen za silovanje, saopšteno je iz Uprave policije.

Njega su uhapsili službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“.

Sumnja se da je M.G. silovao žensku osobu u jednom iznajmljenom apartmanu.

M.G. je uz krivičnu prijavu priveden postupajućem tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost.

“Ističemo da je M.G. višestruki povratnik u izvršenju krivičnih djela i prekršaja sa elementima nasilja u Republici Srbiji”, zaključuju iz policije.

AMSCG: Saobraća se nesmetano, radovi na više dionica

0

U Crnoj Gori danas se saobraćaj na većini puteva odvija nesmetano. U usjecima skrećemo pažnju na moguće sitnije odrone a na dionicama gdje se izvode radovi na povremene zastoje ili obustave saobraćaja, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Na regionalnom putu R-10 Đurđevića Tara -Mojkovac, na lokalitetu Sokolovina došlo je do odrona uslijed čega je saobraćaj obustavljen.

Zbog izvođenja radova na rekonstrukciji mosta „Đurđevića Tara“ na magistralnom putu na M-6 Dionica Pljevlja – Žabljak, lokalitet „Đurđevića Tara”, odobrava se promjena režima saobraćaja sljedeći način:

– totalna obustava saobraćaja za teretni saobraćaj (kamioni, šleperi, kamioni sa prikolicom, šleperi sa prikolicom, itd) nosivosti preko 3,5 tone, do završetka radova.

-za putnički saobraćaj i autobuse, sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja, kao i totalna obustava saobraćaja od 06:00 do 08:00, od 10:00 do 12:30 i od 14:00 do 18:00 časova u periodu do 01. maja. Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja, učesnici u saobraćaju mogu koristiti alternativne putne pravce.

Do 1. maja odobrava se potpuna obustava saobraćaj od 08.00 do 12.00 sati i od 13.00 do 17.00 sati zbog izvođenja radova na regionalnom putu R-30 dionica Petnjica -Bioča, potez Bioča-Lješnica.

U toku je rekonstrukcija regionalnog puta R-29 Bar-Kamenički most-Krute i dolazi do obustave saobraćaja za sve vrste vozila od 08.00 do 11.00 i od 13.00 do 16.00 sati.

Odobrava se totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila od 08.00 do 14.00 časova na regionalnom putu R-17 dionica Čevo – Riđani zbog izvođenja radova na adaptaciji puta.

Zbog izvođenja radova na rekonstrukciji saobraćajnice Petnjica-Bioča odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja na mjestima izvođenja radova, kao i povremena obustava saobraćaja ne duža od 60 minuta. Obustave saobraćaja ne duže od 60 minuta ne mogu se koristiti radnim danima (ponedjeljak-petak) od 07.00 do 09.00 i od 12.00 do 14.00 sati.

Na magistralnom putu M-3 dionica Plužine-Jasenovo Polje, lokalitet Zaborje – Jasenovo Polje saobraćaj se obavlja naizmjenično jednom trakom na mjestima izvođenja radova i regulisan je svjetlosnom saobraćajnom signalizacijom.

Odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja zbog izvođenja radova na rekonstrukciji prilaznih saobraćajnica mostu Đurđevica Tara.

Odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja zbog izvođenja radova na rekonstrukciji mosta Đurđevica Tara na magistralnom putu M-6 dionica Žabljak – Pljevlja.

Do 15. juna dolazi do izmjene režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenični kao i mogućnost potpune obustave saobraćaja u kraćim terminima u tunelu Sozina u vremenu od 22.00 do 06.00 časova. U pitanju su radovi na sanaciji pukotina u tunelu Sozina injektiranjem sa završnim farbanjem obloge. Radovi će se izvoditi ručno pomoću lake opreme i mašina.

Do 15. juna doći će do izmjene režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenični kao i mogućnost potpune obustave saobraćaja u kraćim terminima u tunelu Sozina u vremenu od 22.00 do 06.00 časova. U pitanju su radovi na sanaciji pukotina u tunelu Sozina injektiranjem sa završnim farbanjem obloge. Radovi će se izvoditi ručno pomoću lake opreme i mašina.

Privremeno se dobrava promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja zbog izvođenja radova na adaptacoji dijela saobraćajnice u centru Tuzi, od marketa,Voli do katoličke crkve, na magistralnom putu M-4 dionica Podgorica- Božaj.

Privremeno se odobrava promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja na mjestima izvođenja radova, zbog izvođenja radova na poboljšanju bezbjednosti saobraćaja, (vertikalne i horizontalne saobraćajne signalizacije) na regionalnom putu R-13 dionica Mateševo-Kolašin.

U Podgorici se odobrava se potpuna obustava zbog izvođenja radova na izgradnji Bulevara Vojislavljevića -Faza II-u dijelu od ulice Kralja Nikole do ulice Princeze Ksenije. Saobraćaj se obavlja alternativnim putnim pravcima u skladu sa postavljenom saobraćajnom signalizacijom.

Do 30. maja od 08.00 do 16.00 sati odobrava se zauzimanje dijela kolovozne površine magistralnog puta. zbog izvođenja radova na izgradnji pristupne saobraćajnice za novu autobusku stanicu na lokaciji Šištet – Igalo.

Do 17. aprila odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje na magistralnom putu M-1 dionica Bar-Ulcinj u mjestu Polje.

Saobraćaj je umjerenog intenziteta.

U protekla 24 sata dogodilo se 17 saobraćajnih nezgoda u kojima su dvije osobe zadobile teže, a dvije lakše povrede.

Auto moto savez Crne Gore pruža učesnicima u saobraćaju tehničku pomoć na javnim putevima koja podrazumijeva pružanje usluge pomoći na putu, otklanjanje manjih kvarova i besplatnog šlepanja vozila do prvog servisa za sva vozila registrovana u Crnoj Gori.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 i 063239987.