HomeSportRemi u Podgorici, bez golova u okršaju Crne Gore i Mađarske

Remi u Podgorici, bez golova u okršaju Crne Gore i Mađarske

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Mađarskom 0:0 u Podgorici u trećem kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi remi za izabranike selektora Miodraga Radulovića u ovim kvalifikacijama, koji su na startu trijumfovali protiv Bugarske u gostima 1:0, a imaju i poraz od Srbije u Podgorici 2:0.

Crna Gora je u prvom poluvremenu bila dosta bolja od Mađarske, konkretnija i opasnija, imala čak i tri dobre šanse, ali je nedostajalo i malo sreće.

Domaćin je do vođstva mogao već u sedmom minutu, loptu je nakon ubacivanja Marka Jankovića zakačio glavom Adam Nađ i pogodio prečku svog gola.

U 13. minutu sjajna intervencija mađarskog golmana
Deneša Dibusa, koji je nakon udarca Vukana Savićevića iz daljine vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

Dobro je šutirao i Stevan Jovetić u 27. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

Posljednju priliku da promijeni rezultat imao je rezervista Vladimir Osmajić, ali je njegov udarac glavom, poslije ubacivanja Andrije Vukčevića u 85. minutu, završio preko gola