HomeFokusMandić: Crna Gora ne treba da se vraća praksama autokratskih režima koji...

Mandić: Crna Gora ne treba da se vraća praksama autokratskih režima koji su zabranjivali ulazak političarima, novinarima…

On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru.

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

Mandić je saopštio da smatra neprihvatljivim eventualno uvođenje zabrana ulaska u Crnu Goru novinarima, političarima, sportistima i intelektualcima, navodeći da bi takvi potezi predstavljali korak unazad.

„Kao što sam to juče saopštio u Skupštini Crne Gore, smatram da je od presudnog značaja za budućnost ove zemlje da ona ostane bastion sloboda i kao takva u potpunosti raskine sa svim tekovinama bivšeg režima Mila Đukanovića koje su te slobode narušavale“, kazao je Mandić.

On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru.

Prema njegovim riječima, takve inicijative mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

„Crna Gora ima dovoljno širine da može da istrpi sve kritike, bile one zaslužene ili nezaslužene i ne treba da šalje jednu lošu poruku koja kasnije može samo poslužiti za dalje komplikovanje odnosa u regionu“, poručio je Mandić.

On je podsjetio da su, kako je rekao, srpski političari iz Crne Gore i onima koji su njima zabranjivali ulazak u svoje države uzvraćali pozivima da posjete Crnu Goru, ocjenjujući da zemlja ne treba da se vraća praksama autokratskih režima koji su zabranjivali ulazak političarima, novinarima, sportistima i intelektualcima.

POVEZANI TEKSTOVI
- Advertisment -
Google search engine

pOPULARNO

Recent Comments