субота, мај 18, 2024
HomeSportEVROLIGA: Partizan pobijedio Albu, zadržao šanse za plej-in, Monako ide u plej-of

Partizan su predvodili Džejms Naneli sa 19 poena i četiri asistencije, Pi Džej Doužer sa 15 poena, Kevin Panter sa 15 poena i šest skokova i Zek Ledej sa 14 poena i šest skokova

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras u Berlinu domaću Albu 94:83, u utakmici pretposlednjeg 33. kola Evrolige i zadržali šanse za plasman u plej-in.

„Crno-bijeli“ su predvođeni Ledejem i Doužerom poveli 9:2 i 13:8, ali su domaći uspjeli da izjednaće na 15:15. Poslije toga pet uzastopnih poena postigao je Ledej za novu prednost, a zatim je trojku ubacio Avramović za sedam razlike, 23:15, kojom je Partizan završio prvu dionicu.

Sa dobrom igrom Partizan je nastavio u drugoj četvrtini, poslije trojke Doužera bilo je 28:17, a odmah u sljedećem napadu trojku je vratio Braun. Poslije toga razigrao se Naneli, pogađao je iz svih pozicija za prednost 45:29 i postigao je 11 poena u drugoj četvrtini, koju je njegova ekipa završila uz prednost od 47:34.

Domaći su nešto bolje početi drugo poluvrijeme, poenima Brauna, Tomasa i Vecela prišli su na 43:49, a tu seriju prekinuo je Panter košem uz slobodno bacanje. Alba je popravila šut, dvije trojke pogodili su Timan i Tomas za 53:58, a nalet su odbili prvo Doužer, pa sa pet uzastopnih poena Smailagić za 65:55. Igrali su borbeno crno-bijeli i čuvali prednost do 10 poena, koliko su imali i na kraju treće četvrtine (72:62).

Ekipe gotovo prva dva minuta posljednje četvrtine nijesu uspjele da postignu poene, kada je dosuđena nesportska lična greška Brunu Kaboklu. Dva poena iz slobodnih bacanja postigao je Timan, a zatim je troku ubacio Žiga Samar. Naneli je potom postigao poen sa linije za slobodna bacanja, a Samar je poentirao za četiri poena zaostatka, 69:73.

Sa druge strane poentirali su Naneli i Danilo Anđušić, a trojku je zatim ubacio Tomas za 72:77. Panter je pogodio dvojku, a poslije par dobrih odbrana Partizana i novog koša kapitena, „crno-bijeli“ su poveli 81:72.

Trojkom Nanelija Partizan je poveo 12 razlike, Alba je uspjela da smanji, ali su Panter i Ledej vratili dvocifrenu prednost, što je Partizanu obezbijedilo pobjedu.

U ekipi Albe najefikasniji je bio Johanes Timan sa 20 poena uz 11 skokova, Met Tomas dodao je 16 poena, Sterling Braun 14, a Jani Vecel 14 poena.

Poslije četvrte pobjede na gostujućem terenu ove sezone Partizan je 11. na tabeli sa 15 pobjeda i 18 poraza, a Efes koji je na posljednjem 10. mjestu koje vodi u plej-in ima 15/17 i utakmicu manje.

Alba je posljednja na tabeli sa pet pobjeda i 18 poraza.

U posljednjem kolu Partizan će u Beogradu igrati protiv Valensije, a Alba će u Atini igrati protiv Panatinaikosa.

Košarkaši Monaka pobijedili su večeras na svom terenu Žalgiris 69:66 i plasirali su se u plej-of.

Monako su predvodili Majk Džejms sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije, Donatas Motijejunas sa 14 poena i sedam skokova i Džeron Blosomgejm sa 11 poena i pet skokova.

U litvanskom timu najefikasniji je bio Kinan Evans sa 17 poena uz sedam asistencija, Brejdi Manek dodao je 12 poena i sedam skokova, a Kevarijus Hejs 11 poena i sedam skokova.

Monako je drugi na tabeli sa 22 pobjede i 11 poraza, a Žalgiris je 14. sa 14 pobjeda i 19 poraza i nalazi se u grupi ekipa koje se bore za plasman u plej-in, ali i uz utakmicu više.