Balkanski klan je velika mreža organizovanog kriminala koja djeluje u Evropi, koju čine građani Srbije, Crne Gore i Hrvatske, piše u tekstu
Urugvajska policija je zaplijenila više od 400 kilograma kokaina u okviru akcije pod nazivom „Virtus“, i između ostalih, uhapsila dvojicu državljana Crne Gore. To je potvrđeno za „El Observador“ iz urugvajske policije. Droga je stigla iz Bolivije i bila je namenjena za Evropu, saopšteno je iz Tužilaštva.
Operacija je uključivala racije u Montevideu, San Hozeu i Rio Negru, javio je ranije „Telemundo“. U ovu organizaciju bilo je uključeno 18 ljudi različitih nacionalnosti, a trenutno je uhapšeno 15, od kojih su mnogi stranci, objavio je „elobservador.com.uy“.
#AHORA | Operación Virtus: con 8 allanamientos en Montevideo, Canelones y San José con 400 kilos de cocaína incautados. pic.twitter.com/eRfnNxF8Ji
— Subrayado (@Subrayado) March 23, 2023
Među tih 15 privedenih su i dvojica državljana Crne Gore za koje se sumnja da su pripadnici balkanskog klana, što je „Telemundo“ javio, a potvrdili su „El Observadoru“ izvori bliski istrazi, prenosi rtcg portal.
„Balkanski klan je velika mreža organizovanog kriminala koja djeluje u Evropi, koju čine građani Srbije, Crne Gore i Hrvatske“, piše u tekstu.
Vlasti, uključujući Generalnu direkciju za suzbijanje šverca droge, zaplijenile su četiri vozila.
„Međutim, istraga se nastavlja i u narednim satima bi moglo biti još hapšenja i zapljena. Istragu koja traje pet mjeseci vodi tužilac za narkotike Monika Ferero, navode iz Tužilaštva, gdje su dodali da je riječ o „važnoj organizaciji“, piše „elobservador.com.uy“.
Podsjetimo, Evropska komisija ukazala je u izvještaju iz 2022. godine za Crnu Goru na porast slučajeva u kojima su uhapšeni crnogorski državljani zbog šverca droge, posebno kokaina, u inostranstvu.
Da su kriminalci iz Crne Gore učestvovali u međunarodnom švercu više od 30 tona kokaina, koji su zaplijenile policije širom svijeta od 2017. godine do 2021. godine piše u nedavnom, izvještaju Kancelarije Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal (UNODC).