HomeSportU MELBURNU: Đoković bolji od Popirina za treće kolo AO

U MELBURNU: Đoković bolji od Popirina za treće kolo AO

U narednom kolu Đokovića čeka argentinski teniser Tomas Martin Ečeveri koji je savladao Gaela Minfilsa iz Francuske.

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Alekseja Popirina u drugom kolu Australijan opena 3:1 (6:3, 4:6, 7:6, 6:4).

Prvi reket svijeta slavio je nakon tri sata i jedanaest minuta igre.

Đoković je veoma samouvjereno započeo meč protiv Popirina. Do prve dvije brejk prilike aktuelni šampion u Melburnu stigao je u četvrtom gemu, ali je 43. igrač na svijetu uspio da ih spase i izjednači na 2:2.

Nastavio je Srbin da vrši pritisak na servis rivala, već u narednom servis gemu Popirina imao je i treću brejk šansu, ali ni ona nije bila srećna za srpskog tenisera. Ipak, Australijanac nije uspio da i u trećem uzastopnom gemu na svoj servis spase brejk priliku rivala, Đoković je poveo sa 5:3 i ubrzo osvojio prvi set.

Kao da je u prvom setu Popirin osjetio da može da se nosi sa desetorstrukim prvakom, što mu je dalo dodatnu motivaciju da u nastavku zaigra još bolje.

Do prve brejk prilike Popirin je došao u četvrtom gemu drugog seta, odmah je iskoristio i poveo sa 3:1, a onda i potvrdio brejk za ubjedljivih 4:1.

Zadrhtala je ruka Popirinu kada je pri vođstvu od 5:3 servirao za izjednačenje u setovima. Dozvolio je Đokoviću tri uzastopne brejk koje je iskoristio i smanjio na 5:4.

Australijanac je ponovo zaigrao na visokom nivou, Đokoviću se malo „stegla ruka“, te je Popirin još jednom oduzeo servis Srbinu i izjednačio na 1:1.

Treći set bio je najuzbudljiviji. Obojica igrača bili su sjajni i nisu dozvolili rivalu brejk priliku sve do desetog gema i rezultata 5:4 za Popirina. Tada je autsajder imao tri vezane brejk, a ujedno i set lopte da preokrene i povede sa 2:1, ali je Đoković spasao sve tri, a onda i četvrtu poslije đusa i uveo treći set u taj-brejk.

Još jednom je najbolji teniser svih vremena pokazao mentalnu snagu u odlučujućim trenucima, slavio sa 7:4 i poveo sa 2:1 u setovima.

Đoković je u četvrtom setu zaigrao u svom prepoznatiljivom stilu, dok Popirin vjerovatno nije mogao tako brzo da izbriše iz sjećanja ogromnu priliku koju je propustio da preokrene.

Imao je Đoković tri meč lopte pri vođstvu od 5:2 na servis rivala, ali je Australijanac dobrim servisima ostao u meču.

Ništa nije moglo da pomogne Popirinu u narednom gemu, koji je Novak riješio u sovju korist i nastavio put ka odbrani titule u Melburunu.