I.S. (1990) iz Splita,.Hrvatska, oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 15 dana.
– Njemu je dežurna sutkinja Katarina Vujačić Vuksanović izrekla kaznu nakon što su dokazani navodi optužnog akta Uprave policije da je dana 02.07.2025.godine u ranim jutarnjim časovima upravljao vozilom na terotoriji opštine Budva pod dejstvom opojne droge marihuana, što je potvrđeno tzv. ‘droga testom’. Odmah po izricanju kazne, on je upućen u UIKS Spuž, jer je sutkinja našla da bi boravkom na slobodi osujetio izdržavanje izrečene kazne – saopštio je Marko Đukanović,predsjednik suda za prekršaje u Budvi.
– U odvojenom postupku kažnjen je i podgoričanin G.Š. (1991) jer je jutros na magistralnom putu Budva – Cetinje u mjestu Boreti zatečen da upravlja vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji od 2,73 g/kg – dodao je Đukanović u saopštenju.
Obojici okrivljenih je uz kazne izrečena i zabrana upravljanja vozilima u trajanju od po četiri mjeseca.
Građani ove zemlje sve teže sastavljaju kraj s krajem uprkos povećanju plate programom Evropa Sad 2, ali ministar Djeljošaj i dalje uporno ćuti i očigledno ne gledamo svi na ekonomski status svakog građanina Crne Gore istim očima. Dok narod računa svaku paru, dok se svakodnevno prebrojava šta se može kupiti za platu, troškovi prehrambenih proizvoda nezaustavljivo rastu.
U posljednja dva kvartala zaredom, cijene hrane skaču. Prema zvaničnim podacima, troškovi prehrambenih proizvoda sada iznose 630 eura, što je povećanje od čak 15 eura u samo tri mjeseca 2,44% više u odnosu na prethodni kvartal.
Da bude jasnije:
IV kvartal 2024: 585 eura
I kvartal 2025: 615 eura
II kvartal 2025: 630 eura
Dva kvartala zaredom rast cijena, a od resornog ministra ni riječi, ni reakcije, ni plana i moramo se zapitati zašto ministar Đeljošaj ignoriše dopise, poruke, zahtjeve i apele građana?
Ministar koji u ovakvoj situaciji ćuti, koji nema snagu, znanje ni odlučnost da zaštiti sopstveni narod, nema šta da traži na toj funkciji.
Gospodine Đeljošaj, ako vas narod ne zanima, ako nemate rješenje, ako se ne usuđujete da izađete pred građane i kažete istinu vrijeme je da odete.
Kilibarda se sumnjiči i za ubistvo Vasa Delibašića u Baru 2018. godine
Marko Kilibarda i Aleksandar Paunović uhapšeni su u Beogradu po potjernici Interpola Podgorica, potvrđeno je „Vijestima“.
Ti navodni pripadnici kavačkog klana se sumnjiče za otmicu Mila Radulovića Kapetana i teško ubistvo Damira Hodžića i Adisa Spahića.
Kilibarda se sumnjiči i za ubistvo Vasa Delibašića u Baru 2018. godine.
Mediji u Srbiji prenose da su u sklopu akcije hapšenja Kilibarde i Paunovića obavljeni pretresi stanova na više lokacija u Beogradu, te da su pronađeni oružje, kao i dvije falsifikovane lične isprave Crne Gore.
Podgorička policija uhapsila je dvadesetjednogodišnjeg P.V. iz Zete, zbog sumnje da je u ponedjeljak kasno uveče lažno prijavio krivično djelo i tom prilikom napao policijskog. Kako je saopšteno iz policije, dežurna služba Odjeljenja bezbjednosti Podgorica je 30. juna 2025. godine, oko 23 časa, primila poziv od P.V. u kojem je tvrdio da je nožem usmrtio svog očuha D.M, zadavši mu više uboda.
“Na lice mjesta je hitno upućena patrola policije koja je tom prilikom zatekla lice D.M. bez povreda, dok je P.V. pronađen u blizini mjesta stanovanja. On se prilikom pokušaja kontrole od strane policijskih službenika, oglušio o izdato naređenje, nakon čega je prišao policijskom službeniku i udario ga pesnicom u predjelu glave i dao se u bjekstvo. On je, ubrzo lociran, sakriven u jednom objektu, kojom prilikom je ponovo pokušao da napadne policijske službenike, nakon čega je stavljen pod kontrolu i doveden u prostorije Odjeljenja bezbjednosti Podgorica”, navode iz policije.
Iz policije su saopštili da je testiranjem utvrđeno da je P.V. bio pod uticajem opojnih droga kokain, marihuana, benzodiazepin kao i pod uticajem alkohola u organizmu.
Jedna od dobrih stvari koje su se desile Crnoj Gori je formiranje Anketnog odbora. Suočavamo se sa prošlošću, vidite i da nas ljudi iz Evropskog parlamenta kroz rezolucije obaviještavaju da treba da se suočavamo sa prošlošću, izjavio je predsjednik Skupštine i Nove srpske demokratije Andrija Mandić, gostujući u emisiji “Press plus” sa Rajkom Raičević.
“Prvi put sam čuo na Vijeću za odbranu i bezbjednost da su ove stvari već zastarale i da se mi navodno ne možemo baviti tom temom. Ja sam to posle čuo i od ljudi iz tužilaštva, koji su isto saopštili. Kako ti ljudi mogu da predju preko tih zločina koji su Crnu Goru bili zavili u crno? Mnog ljudi je ubijeno, prebijeno, poniženo… Osnivanjem Anketnog odbora podsjetili smo gradjane na to teško vrijeme, da nije sve bilo med i mlijeko kako te žele predstaviti mladi opozicionari, kako su evropske vrijednosti bile uspostavljene u Crnoj Gori.
U tadašnjoj Crnoj Gori dominantna je bila batina, pritisak, ucjenjivanje ljudi poslom… Kad se desilo svjedočenje Duška Markovića, nisam od njega mnogo očekivao. Zna kako da pobjegne da ne da odgovor poslanicima. Jedno od najboljih je bilo svjedočenja gospodina Paunovića, kao i svjedočenje gospodina Brajuškovića. Za “crne trojke“ niko nije želio da prizna da su postojale”, naveo je Mandić.
Najavio je da Anketni odbor nastavlja rad 8. jula, kad će svjedočiti profesor Vojo Laković.
“Siguran sam da ćemo i tu dobiti neke nove informacije. Upozoravam ljude iz tužilaštva i pravosudja da ne preuzimaju ingerencije Skupštine Crne Gore, nego da razmišljaju o modalitetima da nikad više niko ne kaže da je to zastaralo. Javni interes Crne Gore je da to nije zastaralo i da se utvrde činjenice. Jedino utvrdjivanjem činjenica i donošenjem konkretnih presuda možemo da pošaljemo poruku da se nasiljem ne može upravljati ovom državom. Znamo svi šta je bilo u Crnoj Gori.
Na jednoj strani je postojala, zbog odredjenih spoljnopolitičkih ciljeva, podrška medjunarodne javnosti jednoj politici koja je tu podršku zloupotrebljavala za lične koristi- i za teror i za šverc i za ubistva, ali dolazi sada vrijeme kad treba utvrditi odgovornost. Znam da odgovornost ne može dohvatiti sve one koji su odgovorni. Ne možete imati idealnu pravdu da se svak suoči sa zakonom, ali ćete imati poruku da se to dešavalo, da su ljudi prebijani zbog politike i ubijani zbog kokaina, cigareta i politike, da su to radile konkretne osobe. Neke će osobe završiti u zatvoru, a neke će biti na stubu srama. Mi, pet godina nakon promjene vlasti, nemamo krupne ribe iz bivšeg režima koji odgovaraju”, naglasio je Mandić.
Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju registrovao je danas oko 12 časova zemljotres manje jačine sa epicentrom na sedam kilometara sjeverozapadno od Morinja.
“Jačina ovog zemljotresa u hipocentru (žarištu) iznosila je 3,3 jedinice Rihterove skale, što odgovara epicentralnom intenzitetu od V stepeni Merkalijeve skale (MCS). Žarište ovog zemljotresa locirano je na dubini od osam kilometara”, piše u saopštenju.
Napominju da na osnovu numeričkog modela promjene intenziteta sa rastojanjem u ovom regionu, magnitude zemljotresa i dubine hipocentra, ovaj zemljotres nije mogao izazvati materijalne štete u epicentralnom području.
Uhapšen je D.H. zbog sumnje da je izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti u Bijelom Polju, saopšteno je iz Uprave policije.
Kako se navodi, bjelopoljska policija postupala je po prijavi koju je sinoć oko 18.25 sati podnijela muška osoba, u kojoj se navodi da je D.H. u njegovom pravcu potegao pištolj dok su se nalazili u mjestu Rakonje.
Foto: Uprava policije
Iz policije su rekli da su u najkraćem roku izašli na lice mjesta, stavili pod kontrolu D.H. i od njega oduzeli pištolj.
“On je doveden u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje gdje su od njega prikupljena obavještenja na zapisnik. Sa događajem upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju po čijem je nalogu D.H. lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti i on će uz krivičnu prijavu biti priveden postupajućem tužiocu na dalju nadležnost u zakonom predviđenom roku”, saopštili su iz policije.
U odnosu na oduzeto oružje postupajući tužilac će se naknadno izjasniti.
Pomorska linija Bar-Bari uspostavljena je danas i saobraćaće do početka septembra, kazao je ministar pomorstva Filip Radulović.
“Ovo je još jedna pomorska linija koju je uspostavila aktuelna Vlada, što predstavlja značajan korak u razvoju pomorske infrastrukture Crne Gore”, rekao je Radulović.
Pomorska linija Bar-Bari uspostavljena je u saradnji sa renomiranim hrvatskim prevoznikom “Jadrolinija“.
“Ova linija predstavlja sigurnost i održivost u razvoju putnika i robe. Svaka nova linija doprinosi jačanju naše ekonomije, razvoju turizma i otvaranju novih mogućnosti za građane i privredu”, kazao je Radulović.
Ministar Radulović je podsjetio da su već otvorene linije Budva-Dubrovnik i Kotor-Dubrovnik, a da će od narednog utorka biti uspostavljena linija Bar-Ankona.
Skupština akcionara Željezničkog prevoza (ŽPCG) imenovala je novi Odbor direktora te kompanije, u kome su sada Slavko Vukčević, Dejan Konatar, Goran Simović, Vlajko Nikolić i Natalija Asanović, potvrdilo je Vijestima više nezvaničnih izvora iz te državne firme.
Simović je izabran za predsjednika borda.
Odluka je donijeta na sjednici u ponedjeljak, nakon što je članove Odbora direktora krajem prošle sedmice predložila Vlada.
Bord nije mogao da radi od sredine maja, nakon što je jedan od članova Vladimir Đurišić podnio ostavku na tu funkciju. U Odboru direktora ŽPCG tada su bili i Željko Miladinović, Pavle Popović, Dejan Konatar kao i predsjednik Tripko Draganić.
Vijesti pišu da kratkoročna nefunkcionalnost Odbora ŽPCG svakako ne pomaže ni procesu pripajanja Održavanja željezničkih voznih sredstava (OŽVS) toj matičnoj firmi.
Ekonomski fakultet u Podgorici uradio je Studiju opravdanosti o ovom procesu, koja je pokazala da je pripajanje neophodno, jer će u suprotnom OŽVS ovim tempom završiti u stečaju, što bi dodatno ugrozilo odvijanje željezničkog saobraćaja. I dalje nije poznato kada će ovaj proces biti završen, niti u kojem roku posao mora da završi revizorska kuća Hlb Mont Audit, koja je angažovana kao konsultant u ovom procesu.
ŽPCG je početkom juna donio i novu putničku tarifu i ukinuo promotivnu cijenu karata, zbog čega je vozna karta na nekim dionicama sada duplo skuplja nego ranije. Tako prevoz od Podgorice do Nikšića i obrnuto, umjesto ranijih 1,5 EUR treba platiti 3,2 EUR, dok za vožnju iz Glavnog grada do Bijelog Polja treba izdvojiti 5,2 umjesto pređašnjih 3,5 EUR.
Iz ŽPCG su Vijestima tada kazali da “nije došlo do poskupljenja redovnih cijena prevoza, već samo do ukidanja promotivnih karata, te da karta suštinski manje košta nego 2008. godine”. Državna kompanija je ove promotivne cijene primjenjivala gotovo deset godina.
Reprezenti sporta iz Berana, ukupno 71 član, 2. jula 2025. godine u šest časova ujutru krenuli su ispred zgrade Opštine Berane na 60. Međuopštinske omladinske sportske igre (MOSI), koje se ove godine održavaju u Višegradu.
Simboličnim zajedničkim fotografisanjem ispred Opštine, sportisti su obilježili početak svog puta i učešća na jednoj od najznačajnijih regionalnih sportskih manifestacija, koja ove godine okuplja oko 2.800 sportista iz 33 grada i opštine iz Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine.
MOSI igre svečano će biti otvorene 2. jula i trajaće do 6. jula 2025. godine. Tokom pet dana takmičari će se nadmetati u brojnim sportskim disciplinama, ali i uživati u bogatom kulturno – zabavnom programu.
Berane će na MOSI igrama predstavljati 68 sportista u deset sportskih disciplina:
Atletika (muškarci i žene)
Streljaštvo (muškarci i žene)
Stoni tenis (žene)
Rukomet (muškarci i žene)
Mali fudbal (muškarci)
Sportski ribolov (muškarci)
Para streljaštvo (muškarci)
Opština Berane i Sekretarijat za sport pružili su punu podršku sportistima, obezbjeđujući prevoz, smeštaj i ishranu za sve članove ekipe. Posebnu zahvalnost zaslužuje rukovodstvo opštine, na čelu sa predsjednikom Đoletom Lutovcem, koji kao mlad i savremen lider prepoznaje značaj ulaganja u mlade i razvoj sporta kao ključnih društvenih vrednosti.
Sekretar za sport Opštine Berane, Vladimir Asanović, istakao je širi značaj ovog događaja:
„Naši sportisti i ove godine sa ponosom predstavljaju Berane na MOSI igrama. Ovo nije samo prilika za osvajanje medalja, već i za nova prijateljstva, razmjenu iskustava i učešće u bogatom kulturnom programu. Višegrad će tokom igara biti domaćin brojnih kulturnih događaja i koncerata poznatih muzičkih zvezda iz regiona, što dodatno obogaćuje ovaj sportski događaj. Siguran sam da će naši predstavnici biti dostojni ambasadori sporta i grada Berana,“ poručio je Asanović.
Učešće na MOSI igrama predstavlja priliku za promociju sportskih vrednosti, međusobnog poštovanja i saradnje među mladima iz različitih krajeva.
Sportistima iz Berana želimo srećan put, uspešne nastupe i nezaboravno iskustvo u Višegradu!
Да бисмо пружили најбоље искуство, користимо технологије попут колачића за чување и/или приступ информацијама о уређају. Сагласност са овим технологијама ће нам омогућити да обрађујемо податке као што су понашање при прегледању или јединствени ИД-ови на овој веб локацији. Непристанак или повлачење сагласности може негативно утицати на одређене карактеристике и функције.
Функционално
Увијек активан
Техничко складиштење или приступ је стриктно неопходан за легитимну сврху омогућавања коришћења одређене услуге коју изричито захтева претплатник или корисник, или за једину сврху обављања преноса комуникације преко електронске комуникационе мреже.
Преференце
Техничко складиштење или приступ су неопходни за легитимну сврху чувања преференција које не захтевају претплатник или корисник.
Статистика
Техничко складиште или приступ који се користи искључиво у статистичке сврхе.Техничко складиште или приступ који се користи искључиво у анонимне статистичке сврхе. Без судског позива, добровољне сагласности од стране вашег Интернет провајдера или додатне евиденције треће стране, информације сачуване или преузете само за ову сврху се обично не могу користити за вашу идентификацију.
Маркетинг
Техничко складиште или приступ су потребни за креирање корисничких профила за слање реклама или за праћење корисника на веб локацији или на неколико веб локација у сличне маркетиншке сврхе.