Home Blog Page 584

Medojević: Kraj ere političkih manipulacija i medijskog reketa Miška i Željka

0

PPF arapski investicioni fond kupio je novine Vijesti, portal i TV vijesti i TV Nova M. Do septembra će biti okončan prenos vlasništva, a od nove godine novi urednici i nova uređivačka politika.

Završila se era političkog rovarenja, medijskog reketiranja, političkog mešetarenja Miška Perovića i Željka Ivanovića. Prodali su sve svoje ideje i ideale i svoje novinare za prljave pare sumnjivog porijekla!! 

Već vidim novine Vijesti na ćirilici, a da Dnevnik TV Vijesti počinje sa „Pomaže Bog braćo i sestre“

Najozbiljniji kandidat za glavnog odgovornog urednika Vijesti je novinar i urednik ALO Vladimir Vuković.

Opština Tivat oštećena za gotovo 350.000 eura, potvrđena optužnica za zloupotrebu položaja

0

Vijeće Višeg suda u Podgoricije potvrdilo je optužnicu koju je Specijalno državno tužilaštvo (SDT) podiglo 14. juna prošle godine protiv tri osobe zbog teških oblika zloupotrebe službenog i privrednog položaja.

Tom opružnicom SDT tereti M.K. tadašnju samostalnu savjetnicu u Upravi za nekretnine – PJ Tivat, i R.M. tadašnju v.d. sekretarku Sekretarijata za imovinu Opštine Tivat, da su počinile najteži oblik krivičnog djela zloupotreba službenog položaja, za koji je predviđena kazna zatvora od dvije do 12 godina.

Ove dvije optužene su, prema navodima SDT-a, pribavile imovinsku korist privrednom društvu „A.M.D. P.“ DOO Tivat, dok su Opštini Tivat nanijele štetu u iznosu od 348.500 eura.

Protiv S.Đ. odgovornog lica u firmi „A.M.D. P.“ DOO Tivat, podignuta je optužnica za najteži oblik krivičnog djela zloupotreba položaja u privrednom poslovanju, za koji je zaprijećena kazna zatvora od dvije do deset godina. S.Đ. se tereti da je sebi pribavio nezakonitu imovinsku korist od 309.000 eura”, kazali su iz SDT-a.

U okviru postupka, sudija za istragu Višeg suda je, po predlogu SDT-a, protiv S.Đ. izrekao privremenu mjeru obezbjeđenja – zabranu otuđenja i opterećenja nepokretnosti površine 444 m² u Tivtu, u vlasništvu privrednog društva „A.M.D. P.“, jer postoji osnovana sumnja da je ta imovina stečena kriminalnom djelatnošću.

Spasoje Tomić: Sjećate li se Bratunca NVO čuvari sveopšteg poštenja

0

Hoćete li se sjetiti Srednjeg Podrinja NVO grantopreži

Hoćete li se sjetiti Birča NVO čuvari sveopšteg poštenja

Hoćete li pomenuti makar jednu srpsku žrtvu iz pobrojanih mjesta NVO licemjeri

Hoćete li osuditi genocid nad 3267 Srba u ovim krajevima NVO dušebrižnici

Ili će opet zavladati muk i nećete reči ni riječi o svireposti Nasera Orića NVO uvlakači

Biće znam kao i do sada, jer vama srpske žrtve nisu bitne i manje su vam vrijedne, jer na njima niste i nećete dobijati grantove, pa vam agenda ne dozvoljava da o njima pričate, dok su vam usta puna Srebrenice!

Janović: Aktuelna većina umislila da je sada svima sa njima dobro

0

„Pravo na protest je jedno od osnovnih tekovina svakog demokratskog društva“, kaže on

„Problem nastaje kada aktuelna većina umisli da je sada svima sa njima dobro“, poručio je poslanik DPS-a  Nikola Janović na mreži X.

Kako dodaje, i da je u Crnoj Gori dovoljno demokratije te da nema potrebe da se protestuje.

„Pravo na protest je jedno od osnovnih tekovina svakog demokratskog društva“, kaže on.

Zaplijenjeno 3.000 paklica cigareta u Rožajama

0

U nastavku aktivnosti na suzbijanju prekograničnog kriminala i nedozvoljene trgovine akciznim robama, službenici Sektora granične policije Crne Gore zaplijenili su 3.000 paklica cigareta u Rožajama, vrijednosti oko 7.500 eura, i procesuirali tri osobe zbog sumnje za krijumčarenje, saopštila je Uprava policije.

Pripadnici Regionalnog centra granične policije “Sjever” zaustavili su putničko vozilo rožajskih registarskih oznaka, kojim je upravljao N.K. (33) iz Rožaja, dok su se u vozilu nalazili i S.D. (30) i I.D. (27), takođe iz Rožaja.

 (Foto: Uprava policije)

Pregledom prtljažnika policija je pronašla torbe sa cigaretama sa kosovskim akciznim markicama, za koje se sumnja da su ilegalno unesene iz Kosova u Crnu Goru.

Nakon sprovedenih mjera i prikupljenih obavještenja, o slučaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Rožajama, koji je naložio podnošenje krivične prijave zbog sumnje na krivično djelo krijumčarenje protiv svih osumnjičenih.

 (Foto: Uprava policije)

Iz Granične policije poručuju da se aktivnosti usmjerene na borbu protiv sive ekonomije i nezakonite trgovine akciznim robama nastavljaju s ciljem očuvanja ekonomske stabilnosti, zakonitosti i vladavine prava.

„Nastavićemo sa odlučnim i kontinuiranim aktivnostima kako bismo spriječili svaki pokušaj ugrožavanja ekonomskog poretka i sigurnosti građana,“ poručuju iz Sektora granične policije.

Smailović: Blokadama puteva ugrožavaju se prava drugih na funkcionisanje

0

Poslanik Bošnjačke stranke Amer Smailović smatra kako se protesti u Crnoj Gori previše zloupotrebljavaju.

Podsjetimo, Smailović je jedan od predlagača izmjena zakona o javnim okupljanjima, kojima bi bile zabranjene blokade saobraćajnica.

On smatra da je dobro što je izjašnjavanje o izmjenama odgođeno dok se rješenje ne uskladi sa Ustavom ali i tačno precizira koje saobraćajnice se ne smiju blokirati.

„Ono što je važno istaći jeste da će se amandmanskim djelovanjem izuzeti lokalni putevi iz prvobitnog rješenja i da ćemo kroz još neka tehnička usaglašavanja ipak doći do jednog zakonskog rješenje koje će biti usklađeno i s evropskim propisima i sa činjenicom da država mora funkcionisati“, kaže Smailović.

Smailović kaže da zbog blokade puteva u Crnoj Gori često ispaštaju i građani i turisti.

„Protesti se u Crnoj Gori, čini mi se, previše zloupotrebljavaju pa onda imamo situaciju da se blokiraju ključne saobraćajnice naročito tokom sezone a Crna Gora je turistička zemlja i na taj način se ugrožavaju prava drugih na funkcionisanje“, kaže Smailović.

Ističe kako postoje drugi načini da građani iskažu nezadovoljstvo.

„Postoje načini kako građani da izraze protest i nezadovoljstvo a da to nije ugrožavanje prava nekih drugih građana na slobodno kretanje i svakodnevno funkcionisanje“, kaže Smailović.

Medenica negirala optužbe za zloupotrebu službenog položaja: Suđenje na terenu politike, a ne prava

0

Bivša predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica i sudija Privrednog suda Milica Vlahović Milosavljević juče su u Višem sudu u Podgorici ponovo negirale optužbe za zloupotrebu službenog položaja.

Zbog promjene članova vijeća, njima je počelo iznova suđenje u predmetu u kojem se terete za nezakonito postupanje u predmetima u korist kume Medenice, Rada Arsića.

Vlahović Milosavljević tereti se da je nezakonito donijela rješenje kojim je usvojen predlog za određivanje privremene mjere obezbjeđenja radi obezbjeđenja novčanog potraživanja predlagača Arsića. Medenica je optužena da je kao predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore uticala i na Vlahović Milosavljević da donese odluku u korist njenog kuma Rada Arsića.

Medenica je ponovila odbranu koju je dala ranije, tvrdeći da nikada nije uticala ni na jednog sudiju, a da je u pitanju politički proces.

– Nismo na terenu prava, već politike. Izabrana sam, možda ne slučajno – prva, koju je trebalo medijski diskreditovati, a onda i krivično goniti. Medijska diskreditacija je uporna i surova. I dalje traje. Nisam kriva, nijednu radnju nisam preduzela kojom bih Vlahović Milosavljević navela na protivzakonito postupanje, prijetila joj ili nudila dobit. Dok sam ja bila na čelu Vrhovnog suda, to je bio hram znanja i kičma pravnog sistema. Ovo je čisti revanšizam i mržnja prema meni – kazala je Medenica.

Vlahović Milosavljević navodi da je nevjerovatno i paradoksalno da je optužena zbog donošenja navodno nezakonitog rješenja o određivanju privremene mjere, uprkos činjenici što je to rješenje zakonito i kao takvo je potvrđeno od strane više nadležne instance – drugostepenog Vijeća od troje sudija.

– Podizanjem ove optužnice, zakonita i pravosnažna sudska odluka proglašava se nezakonitom, iako odluka donijeta u prvom stepenu može biti predmet preispitivanja isključivo od strane više instance, koja po izjavljenom pravnom lijeku ispituje zakonitost postupanja sudije prilikom odlučivanja – kazala je sudija Privrednog suda.

Bečić: Suspendovana još tri policijska službenika, raskinuti ugovori sa dva vojnika

0

U cilju nastavka institucionalnog čišćenja od svih nedozvoljenih uticaja i izgradnje profesionalne, odgovorne Policije i Vojske Crne Gore, u Upravi policije su suspendovana još tri policijska službenika, dok su u Ministarstvu odbrane donijeta dva rješenja o prestanku službe za dva vojna lica zbog utvrđenih bezbjednosnih smetnji, saopštio je potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić.

Navodi i da je Etički odbor utvrdio povredu pravila i standarda Kodeksa policijske etike kod 67 policijskih službenika.

„Riječ je o jasnim, dokumentovanim nalazima koji zahtijevaju momentalnu reakciju unutar sistema. Zbog toga očekujem da se svi odgovorni u sistemu, bez izuzetka, izjasne, da li će pokrenuti disciplinske postupke ili ne, kao i razloge za svoje odluke. Vrijeme institucionalnog ćutanja je prošlo“, kazao je Bečić. 

Upozorio je sve one koji obavještenja o povredama Kodeksa eventualno budu držali u fiokama da su saučesnici u opstrukciji pravde.

„One koji ignorišu nalaze Etičkog odbora, staju na stranu sistema koji pokušavamo da pobijedimo. Ko god pokušava da spriječi veting i reformske procese, pokušava da zadrži sistem vrijednosti gdje se moć sticala kroz strah, lojalnost klanu, a ne zakonu. I to neće moći. Crna Gora je odlučila da se mijenja, a institucije su dužne da promjene ne blokiraju, već da ih predvode“, dodaje se u saopštenju. 

Pozvao je sve časne i profesionalne ljude u policiji da ne ćute.

„Da govore. Da postupaju. Jer samo oni koji sada ćute, mogu se sjutra naći na drugoj strani zakona. Pravda više ne pita za mišljenje. Traži odgovornost. I mi ćemo je isporučiti“, zaključio je Bečić. 

Moldavija prestiže Crnu Goru na evropskom putu: Telekomunikacije kao ogledalo (ne)rada nadležnih

0


Dok Moldavija snažno grabi ka članstvu u EU i ukida roming sa Unijom, odgovorni za sektor telekomunikacija u Crnoj Gori gotovo da ne pokazuju znakove života. Da li Crna Gora gubi trku koju je započela pre deceniju i po?

Piše: Ernad Rafetov AGOVIĆ (socijalni antropolog)
Luksemburg, 4. jul 2025.

U danima kada evropski lideri slijeću u Kišinjev kako bi na istorijskom samitu sa Moldavijom objavili ukidanje rominga između EU i te zemlje, Crna Gora posmatra sa strane – tiho, tromo i, čini se, bez političke volje. Ironično je da je Moldavija, koja je status kandidata za članstvo u EU dobila tek 2022. godine, već prestigla Crnu Goru u pojedinim oblastima evropskih integracija, uključujući upravo sektor telekomunikacija.

Crna Gora je svoj evropski put započela još 2008. godine. Status kandidata dobila je 2010, a pregovore otvorila 2012. godine. Do danas je otvorila svih 33 pregovaračkih poglavlja, ali je privremeno zatvorila samo sedam. Iako brojke na prvi pogled deluju ozbiljno, proces je u praksi već godinama bez suštinskog napretka.

Nasuprot tome, Moldavija je formalno otpočela pregovore tek u junu 2024. godine. Ipak, njeno političko rukovodstvo, predvođeno predsednicom Majom Sandu, pokazuje odlučnost, stabilnost i sposobnost da sprovede reforme koje se konkretno odražavaju na život građana.

Upravo tokom samita u Kišinjevu, Evropska komisija je zvanično objavila da će od 1. januara 2026. moldavski građani moći da koriste mobilne telefone na teritoriji EU bez dodatnih troškova rominga, kao da su kod kuće. Taj potez predstavlja istorijski iskorak za Moldaviju — ne samo u tehničkom i ekonomskom smislu, već i kao jasan simbol pripadnosti evropskom prostoru.

Za Crnu Goru – ni najave, ni plana.


Gde su odgovorni za telekomunikacije?

U oblasti telekomunikacija razlika postaje najočiglednija. Dok se Moldavija izborila za konkretan dogovor sa EU koji olakšava mobilnost i svakodnevicu svojih građana, odgovorni za sektor telekomunikacija u Crnoj Gori gotovo da ne pokazuju nikakvu inicijativu. Nema bilateralnih dogovora, nema strategije ni informacija o kontaktima s evropskim institucijama.

„Crna Gora je, nažalost, od lidera u regionu postala pasivni posmatrač. Nedostatak rada u sektoru telekomunikacija samo je jedan simptom dubljeg problema – institucionalne inertnosti i nedostatka političke odgovornosti,“ kaže bivši član pregovaračkog tima Crne Gore, uz molbu da ostane anoniman.


Sramota evropskih razmera

Za državu koja je godinama važila za „šampiona proširenja“, činjenica da je Moldavija — koja je izložena i znatno većim spoljnim izazovima, uključujući ruski uticaj — uspela da pretekne Crnu Goru u praktičnoj evropskoj integraciji, deluje kao ozbiljan poraz.

Ne samo da Crna Gora kasni u zatvaranju poglavlja, već i u ostvarivanju konkretnih pogodnosti za svoje građane. Dok moldavski građani mogu očekivati niže troškove i veće benefite od evropskih politika, građani Crne Gore i dalje plaćaju punu cenu — i mobilnih usluga, i političkog zastoja.


Zaključak

Dok Moldavija koristi svoj evropski trenutak i gradi mostove ka EU, Crna Gora stoji u mestu. Oni koji su odgovorni za sektor telekomunikacija duguju građanima objašnjenje: gde su evropske inicijative, gde je saradnja sa Briselom i gde su rezultati?

Kada vas pretekne država koja je na tom putu tek dvije godine, a vi tu stajete već trinaest — to više nije stagnacija. To je alarm za uzbunu.


Ernad Rafetov AGOVIĆ 

Socijalni antropolog

SDT ušlo u Ministarstvo pomorstva: Pod lupom imenovanje pomorskih komisija

0

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) ušlo je u Ministarstvo pomorstva i izuzelo dokumentaciju vezanu za nedavno imenovanje novih ispitnih komisija za sticanje znanja i ovlašćenja u pomorstvu, a koje djeluju pri Lučkim kapetanijama u Kotoru i Baru.

Potvrđeno je to “Vijestima” zvanično iz resora koji vodi ministar Filip Radulović (Pokret Evropa sad).

Iz Ministarstva pomorstva nisu detaljnije komentarisali činjenicu da je njihov rad i postupanje zainteresovao tim glavnog specijalnog tužioca Vladimira Novovića, ali su istekli da niko iz tog ministarstva do sada nije davao izjavu SDT-u.

“Ministarstvo pomorstva dostavilo je SDT-u svu dokumentaciju koja se odnosi na imenovanje predsjednika, članova, sekretara ispitnih komisija, ispitivača i njihovih zamjenika za polaganje ispita za sticanje zvanja i ovlašćenja o osnovnoj i posebnoj osposobljenosti članova posade za Područne jedinice Bar i Kotor. Nijesu tačne informacije da SDT prikuplja bilo kakve izjave od bilo koga iz Ministarstva pomorstva u vezi sa ovim predmetom ili bilo kojim drugim,” saopšteno je “Vijestima” iz Ministarstva pomorstva uz napomenu da ministarstvo “ostaje otvoreno svim nadležnim organima za ustupanje bilo kog dokumenta iz nadležnosti ovog resora.”

“Vijesti” čekaju odgovore SDT-a na pitanja što ih je zainteresovalo u postupku imenovanja novih ispitnih komisija pri Lučkim kapetanijama u Kotoru i Baru, te da li su se na ovaj korak odlučili usljed podnošenja neke konkretne prijave od strane trećih lica, ili na osnovu medijskih natpisa na ovu temu.

Falsifikovanje dokumenata
“Vijesti” su pišući o imenovanju novih ispitnih komisija objavile da je Ministarstvo pomorstva falsifikovalo ispravu – “Rješenje o imenovanju predsjednika, članova, sekretara ispitnih komisija, ispitivača i njihovih zamjenika za polaganje ispita za sticanje zvanja i ovlašćenja o osnovnoj i posebnoj osposobljenosti članova posade”, a koje je ministar Filip Radulović donio 13. maja. U prvobitnom Rješenju pod zavodnim brojem 08-345/25-841/1 koje je proslijeđeno organima iz sastava ministarstva, kao jedan od ispitivača u Komisiji pred kojom se polažu ispiti za sticanje zvanja skipera jahte do 200 bruto-tona, bio je naveden i sekretar Ministarstva pomorstrva, diplomirani pravnik Andrija Ražnatović (PES). Od Ražnatovićevog imenovanja, međutim, Ministarstvo je odustalo istog dana, donijevši novo rješenje u kojem je njega na mjestu ispitivača u komisiji za voditelje jahte do 200 BT u Baru, zamijenio diplomirani pravnik Ivan Vučeković. Da bi to uradilo Ministarstvo pomorstva je napravilo falsifikat službenog dokumenta jer je Rješenje sa izmijenjenim sadržajem u kojem je Ražnatovića zamijenilo Vučekovićem, donijelo i zavelo pod istim zavodnim brojem, kao i prethodno Rješenje od istog dana u kojem je sekretar Ministarstva pomorstva imenovan u komisiju za voditelje jahti u Baru.

“Vijesti” posjeduju oba ova Rješenja koja potpisuje ministar Filip Radulović. Zanimljivo je da su na oba Rješenja uz potpis ministra navedena i imena sekretara Andrije Ražnatovića, odnosno v. d. direktora Direktorata za pomorsku i unutrašnju plovidbu u Ministarstvu pomorstva, kapetana duge plovidbe Gorana Idrizovića, kao osoba koje su “odobrile” ove dokumente. U nadležnosti Direktorata koji vodi Idrizović uopšte nije problematika obuke i sertifikacije pomoraca, već je to u domenu ingerencija Direktorata za pomorsku privredu, pomorce i usklađivanje propisa, na čijem je čelu Marijana Perić, pa nije jasno zašto je i kako Idrizović uopšte “odobravao” ova Rješenja. Idrizović je istovremeno, postavljen i za predsjednika svih ispitnih komisija za sticanje zvanja i ovlašćenja u pomorstvu koje rade pri Lučkoj kapetaniji u Kotoru, a on je istovremeno i v. d. lučkog kapetana u Kotoru, nakon što je dosadašnji lučki kapetan Mirko Fuštić nedavno penzionisan.

I pojedinci sa krivičnim dosijeom u komisijama
Falsifikovanje isprave o imenovanju ispitnih komisija u Baru nije jedina problematična tačka u ovoj tematici koja je zainteresovala SDT jer je Ministarstvo pomorstva u ovom postupku, kako nezvanično saznajemo, povrijedilo i nekoliko drugih propisa jer nije raspisalo javni poziv za prijavljivanje kandidata za ispitivače jer oni, po članu 67 stav 3 “Pravilnika o vrstama zvanja i ovlašćenja i uslovima za sticanje zvanja i ovlašćenja za članove posade broda”, moraju biti “istaknuti stručnjaci iz oblasti pomorstva”. Nije jasno ni kako su u sastave ovih komisija dospjeli samo članovi jedne NVO – Unije pomoraca Crne Gore iz Kotora, jer član 79 stav 2 Zakona o državnoj upravi i Uredba o izboru predstavnika NVO u radu tijela organa državne uprave, propisuju da resorno ministarstvo vrši izbor predstavnika NVO u neku radnu grupu i drugo radno tijelo, na osnovu javnog poziva. Međutim, ni taj poziv Ministarstvo pomorstva ovom prilikom nije raspisalo, pa time ni ostalim relevantnim NVO iz oblasti pomorstva, nije pružilo priliku da i njihovi predstavnici učestvuju u ovim komisijama.

Uz to, u nove ispitne komisije koje je imenovao ministar Radulović, prema tvrdnjama dobro upućenih izbora “Vijesti”, ušli su i pojedinci koji imaju krivično-pravni dosije, odnosno osuđivana su lica. Naime, Ministarstvo pomorstva je prilikom imenovanja novih komisija, propustilo da sprovede redovnu proceduru kod Ministarstva pravde koja podrazumijeva da mu Ministarstvo pravde dostavi pojedinačna uvjerenja da se lica koja se imenuju u ispitne komisije kao radna tijela organa državne uprave, ne nalaze u kaznenoj evidenciji.

“Čista kaznena evidencija je jedan od obavezujućih uslova za kandidate prilikom prijavljivanja na javni oglas za rad u državnoj upravi (za državne službenike i namještenike) kod Uprave za ljudske resurse i prilikom javnih konkursa za javne funkcionere, kao i prilikom postavljanja za vršioce dužnosti u javnoj upravi od strane Komisije za kadrovske i administrativna pitanja Vlade Crne Gore. Sličan modalitet dostavljanja potvrda o ne nalaženju tih lica u kaznenoj evidenciji iz Ministartva pravde, trebao je biti primijenjen i prilikom angažovanja lica po ugovoru o djelu jer i oni na neki način predstavljaju Ministarstvo pomorstva u poslovima koji im se dodjeljuju, te je vrlo bitno da lica angažovana po ugovoru o djelu (kakvi su članovi ispitnih komisija) imaju lični i profesionalni integritet”, kazao je sagovornik “Vijesti” iz državne uprave.

Zanemarili izvještaj EMSA

Kao osnovni motiv za imenovanje novih ispitnih komisija Radulović je naveo potrebu da iz dotadašnjih komisija ukloni članove koji su u konfliktu interesa jer su neki od njih istovremeno bili činovnici Ministartva pomorstva, predavači za honorar u privatnim trening centrima koji obučavaju kandidate, te onda ispitivači ispred države tih istih kandidata koje su prethodno oni obučavali u privatnim trening centrima.

Međutim, i pored takvih tvrdnji Radulovića, on je za predsjednika svih 57 ispitnih komisija za sticanje zvanja i ovlašćenja u pomorstvu koja djeluje pri Lučkoj kapetaniji Bar, imenovao kapetana duge plovidbe Isidora Filipovića,koji je godinama kao instruktor angažovan u radu privatnog trening centra BMV Shipping Services u Baru.

Iz Ministartva pomorstva su nakon što su ih “Vijesti” pitale o ovom imenovanju, kazali da je “Isidor Filipović prije imenovanja za predsjednika komisije, zamrzao funkciju izvođača obuke u jednom od trening centara.”

<
Pomorski trening centar BMV gdje je Filipović angažovan već godinama, bio je jedan od trening centara u Crnoj Gori koji su zbog nedostataka u svom radu i opremi, dobili kritike na posljednjem auditu koji je kod nas sprovela Evropska agencija za pomorsku sigurnost (EMSA). Njeni inspektori su konstatovali da BMV “nije u potpunosti osigurao da obuka i ocjenjivanje uključuju način isporuke koji je neophodan za postizanje relevantnih standarda stručnosti, kako se zahtijeva STCW Konvencijom i Kodeksom (Nedostatak: Pravilo I/6.1 STCW Konvencije i Odjeljak A-I/ 6.1.1 STCW Kodeksa)”. To, ipak, nije spriječilo Ministarstvo pomorstva da Filipovića iz tog centra, postavi za predsjednika svih ispitnih komisija pri Lučkoj kapetaniji u Baru.

Izvor: Vijesti