HomeSportSVJETSKO PRVENSTVO: Crna Gora u goleadi bolja od Irana

SVJETSKO PRVENSTVO: Crna Gora u goleadi bolja od Irana

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Iran u Krakovu 34:31, u utakmici drugog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.

To je prvi trijumf crnogorskih rukometaša na šampionatu, nakon startnog poraza od Španije 30:25.

Crnogorski rukometaši su većim dijelom meča kontrolisali dešavanja na parketu, ali su tek u samom finišu uspjeli da slome otpor rivala.

Odbrana nije bila na svom nivou,ali su Branko i Miloš Vujović, uz Nebojšu Simia nosili „lavove“. U desetom minutu imali smo pluc četiri (9:5), a na poluvremenu tri gola prednosti (19:16).

Iran, se međutim, nije predavao, pa je nakon serije 4:0 izjednačio (20:20) u 35. minutu.

Bilo je i 21:21, nakon čega je Crna Gora reagovala i serijom 3:0 povela 24:21.

Crna Gora je otpro rivala definitvno slomila ssa tri vezana pogotka za 32:27 u 55. minutu.

(Foto: IHF)

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Miloš Vujović sa deset, dok je gol manje dodao Branko Vujović, koji je proglašen za igrača utakmice.

Istakao se i Radojica Čepić sa četiri, dok su po gol manje postigli Božo Anđelić i Nemanja Grbović.

Golman Nebojša Simić meč je završio sa 12 odbrana.

U iranskoj selekciji najbolji je bio Mohamadrez Oraei sa sedam, dok je gol manje postigao Poja Noruzinežad.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak u 18 sati, igrati sa Čileom.