понедељак, мај 13, 2024
HomeSportRukomet: Srpkinje idu na Evropsko prvenstvo

Rukomet: Srpkinje idu na Evropsko prvenstvo

Ekipa selektora Uroša Bregara nastavila je sa dobrom igrom i u nastavku, nizali su se golovi, a prednjačile su Anđela Janjušević i Dunja Radević sa po sedam.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo pobedom nad Turskom u šestom kolu kvalifikacija rezultatom 30:22.

Srpkinje su odigrale fenomenalnu utakmicu u Zrenjaninu i ostvarile pobedu koja ih vodi na završno takmičenje.

Srbija je bila dominantna od početka, sticala je prednost iz minuta u minut i na poluvremenu je vodila sa 14:10.

Odlične partije su pružile i Sanja Radosavljević sa pet, odnosno Teodora Veličković sa četiri gola.