HomeSportPORAZ OD BRAZILA: Sjajnih 15 minuta "crvenih" poništeni odličnom partijom Kabokla

PORAZ OD BRAZILA: Sjajnih 15 minuta „crvenih“ poništeni odličnom partijom Kabokla

Košarkaši Crne Gore poraženi su u prvom meču kvalifikacionog olimpijskog turnira od Brazila 72:81

Nakon sjajnih 15 minuta igre i dvocifrene prednosti naših momaka, dozvolili smo protitivniku da se postepeno vrati u meč, i to najviše zahvaljujući jednom čovjeku – Brunu Kaboklu.

Centar Brazila je bio sjajan na obije strane terena, pogotovo odbranom nad Nikolom Vučevićem u trećoj dionici, a sa druge strane i u napadu je pogađao gotovo iz svih pozicija.

Na kraju sa 25 poena (12/16 iz igre) i devet skokova, košarkaš Partizana je bio glavni nosilac igre za tim Aleksandra Petrovića, na kraju ispostaviće se u pobjedi Brazila.

Odlična predstava u prvih 15 minuta meča ekipe Boška Radovića.

Prije svega dominacija u skoku naših momaka pravila je razliku na parketu „Arene“ u Rigi, a nekako i prirodno na samom startu se istakao Nikola Vučević koji je i sam imao dosta poena iz ofanzivnog skoka.

U tom periodu dobar doprinos i Petra Popovića, koji je ušao u meč sa dobrom energijom.

Polako je rasla prednost ekipe Boška Radovića, došli smo u jednom trenutku i do +13 poena razlike, ali je Brazil onda uspio da se vrati najviše zahvaljujući Brunu Kaboklu.

Centar Partizana je bio dobar na obije strana terena, pokazao dobru igru u reketu i bio je glavni akter u spuštanju razlike na prihvatljivh šest poena zaostatka.

Treba apostrofirati i odličan doprinos sa klupe Marka Simonovića (po pet poena i skokova) i Andrije Slavkovića (7 poena bez promašaja iz igre)u prvom poluvremenu.

Treća dionica i očajan napadački početak za naše momke. Tek u trećem minutu smo postigli prve poene.

Nisu ni Brazilci briljirali, ali su imali danas sjajnog Kabokla, koji je prvo u odbrani zaustavio Vučevića, a onda je u napadu bio nerješiva enigma za našu odbranu.

Srećom inspiraciju pri kraju dionice je pronašao Kendrik Peri koji je pogidio prvo trojku, onda i sa poludistance, pa smo se ponovo vratili na +6.

Posljdednja dionico i dobra igra na momente, kada smo na parketu imali zajedno Vučevića i Simonovića, ali Kaboklo je ponovo bio odličan u defanzivi.

Počeli su Brazilci i da pogađaju, i da trojkama preokrenu rezultat, povedu čak sa pet poena razlike.

Uslijeidla je borba za svaki posjed, par puta smo bili blizu i vraćali meč u egal, ali bi protivnik uvijek mogao da se snađe i vrati istom mjerom.

Najviše se to vidi u šutu za tri poena, kad god bi naši pogodili trojku, Brazil bi po pravili vratio.

Vučević je na kraju imao 17 poena i 13 skokova, Simonović 15 uz 6 skokova i 3 asistencije, Peri je meč završio sa 11 poena, Popović sa 10 uz 4 skoka.

Sa druge strane Kaboklo je dao 25 i imao 9 skokova, Uertas je dao 17 uz 6 skokova, Meidl je dao 10 poena, imao 5 skokova i 4 asistencije.

Naše momke sjutra očekuje duel sa Kamerunom koji će biti ključan za prolazak dalje.