HomeLokalne vijesti(FOTO)MOSI Kolašin: Beranski sportisti osvojili 17 medalja, u ukupnom plasmanu treći

Sveukupni pobjednik igara, na kojima je učestvovalo 28 opština sa tromeđe Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine, je Novi Pazar, dok je drugo mjesto pripalo Bijelom Polju.

Sportisti Berana su nastup na Međuopštinskim omladinskim sportskim igrama (MOSI) “Kolašin 2023” završili na visokom trećem mjestu, što predstavlja veliki uspjeh za naš grad.

U generalnom plasmanu u ženskoj konkurenciji, Berane je zauzelo treću poziciju, iza Novog Pazara i Užica.

Na ovogodišnjim MOSI igrama, koje su održane u Kolašinu, naši sportisti su osvojili 17 medalja, od čega sedam zlatnih, četiri srebrne i šest bronzanih.

Atletičari su se okitili sa deset medalja i to sa po tri zlatne i srebrne i četiri bronzane.

U streljaštvu je osvojeno pet medalja – tri zlatnog i dvije bronzanog sjaja, a uz to je Miloš Božović “upucao” 188 krugova i oborio rekord MOSI.

Naše stonoteniserke su zlatne u ekipnoj konkurenciji, dok su stonoteniseri osvojili srebro.

Berane su još predstavljali košarkaši i odbojkašice. Košarkaši su u konkurenciji 14 ekipa osvojili peto mjesto.