Podgorička policija sprovela je tokom 24. i 25. juna pojačane kontrole saobraćaja na području glavnog grada, sa posebnim fokusom na otkrivanje i sankcionisanje najtežih prekršaja koji ugrožavaju bezbjednost učesnika u saobraćaju.
Tokom akcije podnijete su 24 prekršajne prijave, izdato 90 prekršajnih naloga, dok je 11 osoba lišeno slobode zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
Iz Uprave policije saopšteno je da su četiri osobe uhapšene zbog prekoračenja dozvoljene brzine, dvije zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, jedna zbog odbijanja alkotestiranja, dok su tri osobe lišene slobode zbog vožnje pod dejstvom alkohola.
Među njima su bili A.B. (45) iz Podgorice, kod kojeg je utvrđena koncentracija alkohola od 2,43 g/kg, i M.M. (37) iz Podgorice sa 2,31 g/kg alkohola u organizmu.
„Navedena lica su u zakonskom roku privedena dežurnom sudiji za prekršaje“, navodi se u saopštenju.
Policija je uhapsila i jednog vozača koji je upravljao vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i izazvao saobraćajnu nezgodu.
„Protiv ovog lica biće podnijeta krivična prijava, uz privođenje nadležnom državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici“, saopšteno je iz Uprave policije.
Iz policije poručuju da će nastaviti sa pojačanim kontrolama i represivnim mjerama prema svim učesnicima u saobraćaju koji svojim ponašanjem ugrožavaju bezbjednost na putevima.
„Uprava policije nastaviće sa intenzivnim kontrolama saobraćaja i preduzimanjem represivnih mjera prema svim učesnicima koji svojim ponašanjem ugrožavaju bezbjednost na putevima, sa ciljem očuvanja života i povećanja ukupne bezbjednosti saobraćaja“, zaključuje se u saopštenju.

