HomeSportVimbldon: Alkaras u finalu pobijedio Đokovića

Vimbldon: Alkaras u finalu pobijedio Đokovića

Đoković je danas prvi put poslije 10 godina poražen na Centralnom terenu (2013. u finalu izgubio od Endija Mareja). A računajući mečeve na svim terenima, ovo je Đokoviću prvi poraz od 2017. godine i meča sa Berdihom.

Španac slavio 3:2 i prvi put u karijeri osvojio Vimbldon

Očekivali smo spektakl, spektakl smo i dobili – Vimbldon ima novog kralja, a njegovo ime je Karlos Alkaras.

Španac je danas u maratonskom finalu savladao Novaka Đokovića 3:2 (1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4), osvojio prvi Vimbldon, a drugi grend slem u karijeri i prekinuo dominaciju srpskog tenisera na najvećem teniskom turniru.

Alkaras je prespavao prvi set, lako ga izgubio 6:1, u drugom prvi stigao do brejka, ali ga nije sačuvao, pa je u taj-brejku slavio i izjednačio. Time je prekinut nevjerovatan niz setova, koje je Đoković osvojio u taj-brejku na grend slem turnirima. Srpski teniser je imao šansu, odnosno set loptu u taj-brejku, ali je nije iskoristio.

U trećem setu je Đoković „nestao“ sa terena, ništa mu nije polazilo za rukom, nije ga služio ni prvi servis, pa je Alkaras taj dio igre osvojio sa 6:1 i stigao do preokreta.

Đoković četvrti set rješava u petom gemu kada dolazi do brejka, koji je kasnije još jednom potvrdio, a onda uveo meč u peti set.

Djelovalo je da je momentum na strani Đokovića, koji je u drugom gemu petog seta imao brejk loptu, ali je volej poslao u mrežu. Potom je Španac oduzeo servis rivalu i prednost sačuvao do kraja.