HomeFokusSrbija nadigrala Hrvatsku za treće uzastopno olimpijsko zlato

Srbija nadigrala Hrvatsku za treće uzastopno olimpijsko zlato

Srbija je treći put uzastopno stigla do olimpijskog zlata u vaterpolu, nakon što je u finalu, u svjetskom klasiku, nadigrala Hrvatsku 13:11.

OLIMPIJSKE IGRE

Sjajno je Srbija odigrala tokom cijelog meča.

Fatović je golom sa distance otvorio finale, ali su Ubović u napadu s igračem više, te Ćuk iz peterca donijeli preokret „delfinima“ 2:1, na tri i po minuta prije kraja uvodne dionice.

Nakon što je Marinić Kragi vratio stvari na početak, Ćuk, te dva puta Jakšić u napadu s igračem višem su do kraja tog perioda odvojili Srbiju na 5:2.

Nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini, Srbija je prvi put stekla četiri gola viška. Pogodio je Rašović u situaciji sa dva igrača više 7:3.

Reagovala je nakon toga Hrvatska i pogocima Fatovića i Marinić Kragića prepolovila prednost „delfina“ 7:5. Ipak, do poluvremena, Dedović je vratio Srbiji sigurnu prednost.

Rašović je svojim drugim golom vratio četiri gola prednosti, na pet i po minuta prije kraja treće dionice 9:5. Uoči posljednjih osam minuta Srbija ima tri gola prednosti 11:8.

Vrlić je na startu posljednje dionice približio „barakude“ na minus dva 11:9.

Bijač je potom odbranio zicer Vicu, ali se Srbija dva puta odbranila s igračem manje. A potom je Dedović vratio plus tri 12:9, na nešto malo više od tri minuta do kraja.

Do kraja, Srbija je mirno privela meč kraju, Ćuk je stavio tačku na meč 13:10.