Skupština Crne Gore danas je minutom ćutanja odala počast žrtvama zločina u Štrpcima. Međutim, nakon toga je održan muzički koncert klasične muzike Crnogorskog simfonijskog orkestra a poslanici su se oko tog koncerta posvađali.
“Kultura je nešto što nas spaja i pomiruje sve različitsoti. Svima su nam puna usta pomirenja i nadam se da je ovo doprinos”, kazala je potpredsjednica Branka Bošnjak.
Na to je reagovao poslanik BS Suljo Mustafić koji je kazao da danas nije bilo ni mjesto ni vrijeme za ovu vrstu kulturnog performansa
“Danas nije bilo mjesto a ni vrijeme za ovu vrstu kulturnog performansa. Ne možemo danas kada se sjećamo nevino stradalih i odajemo počast toj vrsti kultur danas lijepiti koncert. Razumijem vaše napore, ali danas nije bilo ni mjesto ni vrijeme da se preko nevinih kostiju derogira minut ćutanja”, istakao je Suljo Mustafić.
Poslanica SDP-a Draginja Vuksanović Stanković kazala je da se ne vodi računa o današnjem danu.
„To ne mogu da vjerujem. Priredili ste nam ovo iznenađenje koje je palo u vodu. Imali ste dobre namjere ali neko ko se nalazi na visokim funkcijama mora voditi računa o datumu. Što je kolega Mustafić rekao, nije ni mjesto ni vrijeme“, kazala je ona.
Marko Milačić iz Prave Crne Gore reagovao je na ovu tvrdnju i kazao kako je Bošnjačka stranka licemjerna.
„Vama smeta danas obilježavanje kulturnog događaja. Ne smeta vam to da podržite Đukanovića koji je tada bio na čelu države kad su se dešavali ti zločini. Želim da kažem da je to ključna stvar. Jesam li ja kriv za deportaciju Bošnjaka? Odredite se prema Đukanoviću što ga nećete podržavati“, kazao je Milačić.
Poslanici Skupštine danas glasaju o izboru četvoro sudija Ustavnog suda. Ustavni odbor predložio je da se za sudije izaberu Snežana Armenko, Dragana Đuranović, Momirka Tešić i Faruk Resulbegović. Za Armenko i Đuranović glasalo je 13 poslanika, Tešić 12 i Resulbegovića sedam. Parlamentarna većina i opozicija dogovorile su se o izboru Armenko, Đuranović i Tešić. Manjinske stranke se nijesu saglasile o izboru njihovog kandidata u Ustavnom sudu. U prvom krugu glasanja potrebna je dvotrećinska većina kako bi kandidati bili izabrani, a u drugom tropetinska podrška poslanika. Ustavni sud, od ukupno sedam, ima samo troje sudija i od septembra prošle godine nema kvorum za odlučivanje. Sudije Ustavnog suda bira Skupština Crne Gore na 12 godina.