HomeSportPARTIZAN PRIREDIO NOVO ČUDO! Parni valjak pokorio Istanbul i nokautirao prvaka Evrope

KOŠARKAŠI Partizana napravili su veliki korak ka plasmanu u TOP 8 Evrolige. Crno-beli uspeli da savladaju dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope i to nakon velikog preokreta. Efes je u prvoj četvrtini već ima +17, ali je na kraju doživeo ubedljiv poraz rezultatom 82:96

Četa Željka još jednom je pokazala od čega je satkana i da ima karakter za velika dela.

Samo nekoliko dana nakon velikog preokreta koji su crno-beli priredili u večitom derbiju učinili su nešto još neverovatnije, nokutirali su aktuelnog prvaka Evrope, i to na kakav način!

Od očaja do sjaja, tako bi se ukratko mogle opisati prve dve četvrtine Partizana ove istanbulske večeri.

Efes je furiozno ušao u duel sa beogradskim velikanom, željan da se i po evroligaškom skoru izjedanači, ali i revanšira za poraz u Beogradu, i tako istakne kandidaturu za TOP 8 Evrolige.

Vasa Micić, Brajan Danston i Elajdža Brajant pogađali su sa svih pozicija i sipali so na rane grobara.

Dvostruki uzastopni prvak Evrope već u prvoj četvrtini izgradio je ogromnih +17, a na semaforu je pisalo 23:6.

A onda, povratak otpisanih, drugi deo. Potpuno izgubljena i indisponirana četa Željka Obradovića ulazi u drugi kvartal sa nestvarnom koncentracijom i motivom da priredi još jedno čudo i priredili su ga.

Zek Ledej je liderski nosio svoj tim na plećima, a dobre role Alekse Avramovića i Džejmsa Nanelija unele su neku potpuno novu energiju svom timu.

Prednost Efesa se iz minuta u mintu topila, neverica turskih navijača, a u Sinan Erdem Domu muk!

Crno-beli odlaze u svlačionice sa +2. Po povratku na parket viđena je sjajna košarka, dva tima zaigrala su na vrhunskom nivou, usledila je rezultatska klackalica u kojoj su timovi iz napada u napada zadavali udarce jedan drugome.

I onda, kada se očekivala drama u završnici, krenula je rafalna paljba parnog valjka. Usijala se ruka Kevina Pantera, Džejms Naneli je pronalazio dno mrežice iz napada u napad, a Partizan pravi ogromnu seriju 16:0 i rutinski privodi meč kraju.