HomeSportMoćni Novak lako do pobede protiv Francuza

Moćni Novak lako do pobede protiv Francuza

Ostao je srpski as skoncentrisan i u drugom setu je protivniku dopustio samo jedan gem. U trećem kolu srpski as igraće protiv Čileanca Alehandra Tabila.

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u treće kolo mastersa u Rimu pobedom nad Korentanom Muteom, francuskim teniserom, rezultatom 6:3, 6:1.
Meč je otvorio neočekivano veliki broj grešaka Novaka Đokovića i Korentan Mute to je koristio na sjajan način. Napravio je dva brejka i udarao je svom snagom, nije se štedeo.
Sve je to trajalo prva četiri gema, a onda se probudio pravi Novak koji je zaplesao po rimskoj šljaci.
Počeo je srpski as da pogađa ono što nije, pojačao je ritam, a protivnik je počeo da se nervira što se i očekivalo od njega. Osvojio je Novak prvi set, a onda se dogodila neverovatna situacija.
Na startu drugog seta začuo se alarm na telefonu. Novak i Korentan šokirano su čekali da neko to ugasi, ali ništa se nije dešavalo. Prošlo je mnogo sekundi kada je Francuz shvatio da je reč o njegovom telefonu.
Smejao se Đoković, a potom kada je Mute ugasio svoj telefon, dodatno je pojačao intezitet i apsolutno je zagospodario terenom.
Svaki udarac je slušao najboljeg tenisera sveta. Bilo je tu sjajnih bekhenda, sreća je bila na njegovoj strani, a Mute se samo sve više i više ljutio i tako postepeno približavalo Novaka pobedi.