HomeFokusMoćni Denver grabi ka finalu Zapada (VIDEO)

Moćni Denver grabi ka finalu Zapada (VIDEO)

Denver Nagitsi vode 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige protiv Finiks Sansa, a za novi trijumf 97:87 pred domaćim navijačima najzaslužniji bio je slavni centar Nikola Jokić.

Ključna serija

Dvostruki uzastopni dobitnik nagrade za najboljeg igrača lige Jokić odigrao je fantastično – pored 39 poena imao je 16 skokova i pet asistencija, te dvije ukradene lopte i blokadu. Postigao je čak 26 poena u drugom poluvremenu i potpuno nadigrao centra Finiksa Ejtona, jedno od najboljih u ligi.

Denver je u posljednjih deset minuta napravio seriju 25:10 i riješio meč, u naredne dvije utakmice tražiće šansu za brejk u gostima.

– Nijedan tim nije šutirao dobro. Bila je mnogo teška utakmica, ali uspjeli smo da pobijedimo i to je najvažnije. Pronašli smo način, posebno u posljednjoj četvrtini odbrana je bila nevjerovatna. Pogađali smo šuteve iz kontakta i to je recept kako treba da igramo. Znamo što želimo da ostvarimo, nijesu nam potrebni buka i pažnja, znamo da je samo do nas – poručio je Jokić.

Zvijezde poraženih Sansa bile su raspoložene, bek-šuter Buker ubacio je 35 a superstar Djurent 24 poena. Međutim, velika briga za Finiks je povreda slavnog plejmejkera, veterana Krisa Pola, od treće četvrtine.

U ključnoj seriji za pobjedu Denvera bek Kaldvel-Poup je postigao tri trojke, dok je Braun igrao odličnu odbranu. Tako je nadomješten loš skor beka Mareja, koji je promašio deset od svojih prvih 11 šuteva na meču.

Brejk Filadelfije

Filadelfija je u gostima, bez prve zvijezde Embida, pobijedila Boston na startu polufinala Istoka 119:115. Za to je najzaslužniji bek Džejms Herden, koji je postigao čak 45 poena. Nekada najbolji strijelac lige tokom sezone ni izbliza nije imao ovakve partije, ali je spreman da predvodi tim u plej-ofu.

Slavni plejmejker je šutirao 30-17 iz igre, a imao je i šest asistencija u trijumfu pensilvanijske ekipe.

Sa druge strane, prva zvijezda Bostona Tejtum upisao je 39 poena uz 11 skokova i pet asistencija, a bek Braun dodao je 23 poena… Ispostavilo se, da je Harden imao bolju podršku: Maksi je dodao 26, Heris 18 a Melton 17 poena u odličnom šuterskom izdanju Filadelfije.Gosti su ubacili čak 17 trojki iz 38 pokušaja – šutirali su ih sa odličnih 44,7 procenata uspješnosti i to je bilo ključno za brejk rasterećenog tima. Boston je razočarao, u narednom meču pred svojim navijačima igraće opterećen pritiskom da mora da pobijedi. Filadelfija se nada, da će do tada računati na oporavljenog Embida.