HomeFokusKralj je krunisan: Đoković osvojio 23. grend slem titulu

Kralj je krunisan: Đoković osvojio 23. grend slem titulu

Novak Đoković i Kasper Rud igraju finalni meč Rolan Garosa – tok duela na stadionu Filip Šatrije pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu.

ĐOKOVIĆ – RUD 7:6, 6:3, 7:5

Tok meča:

III SET

7:5 – gotovo je! Novak Đoković je osvojio 23. grend slem titulu – savladao je Kaspera Ruda u finalu Rolan Garosa sa 3:0 (7:6, 6:3, 7:5).

6:5 – brejk Đokovića! I to bez izgubljenog poena, pa je sada na korak od titule. Na svoj servis ima šansu da osigura 23. grend slem pehar.

5:5 – gem bez izgubljenog poena za Đokovića i još jedno izjednačenje u ovom dijelu igre.

4:5 – Rud čuva servis i sada je na gem od osvajanja trećeg seta. Na potezu je Đoković.

4:4 – najteži servis gem za Đokovića, Rud je imao 0:30, ali se Novak izvukao.

3:4 – vodi Rud koji je sve sigurniji u svojom servis gemovima.

3:3 – nema brejkova u uvodnih šest gemova trećeg seta.

2:3 – Rud ne dozvoljava Novaku da napravi vjerovatno i presudan korak ka trijumfu.

2:2 – još jedan gem u kojem Novak nije imao ni najmanjih problema na svoj servis.

1:2 – Đoković je imao brejk šansu, ali je Rud uspio da vrati kontrolu i povede na startu trećeg seta.

1:1 – gem bez izgubljenog poena za Đokovića za izjednačenje na startu trećeg dijela igre.

0:1 – Rud je pronašao način da se odbrani i poveo u trećem setu.

II SET

6:3 – gotov je drugi set – Đoković vodi 2:0 i na korak je od rekordne 23. grend slem titule.

5:3 – izvukao se Rud u gemu u kojem je Đoković vodio 15:40. Srpski as sada servira za prednost od 2:0 u setovima.

5:2 – imao je Rud 15:30, ali nije ugrozio Đokovića koji je sada na gem od vođstva 2:0.

4:2 – dobar gem za Ruda na svoj servis, ne da Đokoviću da se odlijepi u drugom setu. I dalje ima brejk prednosti.

4:1 – Potpuna kontrola Đokovića u drugom setu.

3:1 – Prvi gem za Ruda u drugom setu, ali Đoković se pita sa brejkom prednosti.

3:0 – siguran je Đoković na svoj servis. Potvrdio je brejk koji je osvojio u prethodnom gemu.

2:0 – četvrtu brejk šansu u ovom gemu Đoković uspijeva da iskoristi. Izgleda Novak neuporedivo bolje u odnosu na sam početak meča i diktira ritam igre.

1:0 – gdje je stao u finišu prvog, Đoković nastavlja i početkom drugog seta. Bez izgubljenog poena dolazi do početne prednosti. Od posljednjih 15 poena u meču, srpski teniser je dobio 14.

I SET

7:6 – Đoković je bio nadmoćan u taj brejku, sa 7:1 je riješio Ruda. Gotov je uvodni set, trajao je čak 82 minuta. Odnos u vinerima (15-15), dok je Đoković napravio jednu neiznuđenu grešku više (18-17).

6:6 – igraće se ta-brejk, Đoković je izgubio samo poen u ovom servis gemu.

5:6 – ne da se Rud, igra prilično sigurno sa osnovne linije i u najmanju ruku obezbijedio je taj-brejk.

5:5 – ponovo je Đoković imao izazovan posao, gubio je 0:30, ali je ipak dobio gem i izjednačio.

4:5 – iscrpljujući gem dobija Rud. Imao je Đoković 30:40 i priliku da napravi preokret u ovom setu, ali je napravio neiznuđenu grešku iz forhenda. Rud je potom vezao dva poena i sačuvao svoj servis.

4:4 – izvukao se Đoković, dobio je treći vezani gem i stigao do izjednačenja u meču. Rud je imao brejk priliku da povede sa 5:3, ali nije je iskoristio.

3:4 – vraća brejk Đoković. Imao je srpski teniser još jedan veliki promašaj u ovom gemu, još jednom je očajno smečovao, ali ga to nije sputalo u namjeri da oduzme servis Rudu i anulira brejk zaostatka.

2:4 – još jedan gem bez neizvjesnosti, Đoković polako hvata ritam.

1:4 – ne posustaje Rud. Čuva stečenu prednost…

1:3 – rutinski servis gem Đokovića, upisao se u prvom setu.

0:3 – potvrdio je Rud brejk i stekao ubjedljivu prednost u uvodnom setu. Đoković pravi neočekivano puno neprisiljenih grešaka i to se održava na rezultat.

0:2 – prvi do brejka stiže Norvežanin. Nakon desetominutne borbe u ovom gemu, Rud je materijalizovao treću brejk šansu. Pomogao mu je i Novak katastrofalnim smečom.

0:1 – siguran početak Ruda, ostavio je Đokovića na nuli. Srpski teniser je imao dva drop-šota i oba puta izgubio poen.

Srpski teniser bori se za svoj treći grend slem trofej u Parizu, a ukupno 23. veliki pehar u karijeri čime bi ostavio iza sebe Rafaela Nadala.

S druge strane, Norvežanin je drugu godinu zaredom u finalu Rolan Garosa, prošle sezone je igrao i u finalu US opena, a nikada u karijeri nije osvojio grend slem.

Đoković i Rud su do sada odigrali četiri meča, srpski teniser je upisao četiri pobjede, bez izgubljenog seta.