HomeFokusItalijan šokirao Alkarasa, Đoković od ponedeljka opet prvi na svetu

Italijan šokirao Alkarasa, Đoković od ponedeljka opet prvi na svetu

Španska senzacija ipak nije uspela da se dokopa još jedne titule na tlu Sjedinjenih Američkih Država.

Želja Karlosa Alkarasa da zaokruži dupli trijumf na Mastersima u Indijan Velsu i Majamiju doživela je krah pošto je najbolji teniser sveta eliminisan u polufinalu na Floridi od strane Janika Sinera sa 7:6, 4:6, 2:6. To znači da se Novak Đoković već u ponedeljak vraća na prvo mesto na ATP listi.

Prvi set je bio ubedljivo najneizvesniji na meču. Već u četvrtom gemu videli smo brejk Italijana koji je tako došao do prednosti, ali ona nije bila dugog daha, pošto je već u sedmom gemu Alkaras takođe oduzeo servis protivniku.

Ušlo se u taj-brejk, u kome je Španac bio bolji, te je uspeo da povede sa 1:0 u setovima.

U tim trenucima retko ko bi mogao da da šanse žilavom Italijanu, koji je već u prvom gemu drugog seta uspeo da dođe do brejka, koji je već u čevrtom ponovo vraćen.

Ipak, Siner je bio pravi onda kada je to bilo najpotrebnije, te je u finišu seta uspeo da dođe do trećeg brejka na meču i tako izjednači na 1:1 u setovima.

Sa mnogo više samopouzdanja ušao je u set odluke Italijan, koji je ponovo već u prvom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u sedmom uspeo da to potvrdi i dođe do trijumfa vrednog plasmana u finale.

Siner će se u finalu mastersa u Majamiju sastati sa Danilom Medvedevom, koji je bio bolji od Karena Hačanova sa 2:1 u setovima.