HomeSportEVROPSKO PRVENSTVO: Srbija prokockala pobjedu nad Islandom

EVROPSKO PRVENSTVO: Srbija prokockala pobjedu nad Islandom

Nije to pokolebalo Srbiju, pa je Đorđić na dva minuta prije kraja donio tri gola prednosti Srbiji 27:24. Ni to, međutim, nije bilo dovoljno, jer su puleni Tonija Đirone primili dva gola u posljednjih minut i po za konačnih 27:27.

Rukometaši Islanda i Srbije igrali su neriješeno u Minhenu 27:27, na startu Evropskog prvenstva.

Nakon izjednačenog početka, Island se serijom 4:0 odlijepio na 7:4.

Uzvratila je Srbija nedugo zatim i sa tri vezana gola izjednačila. Finiš prvog dijela, ipak je pripao Islanđanima,

U nekoliko navrata su imali dva gola prednosti, da bi Pešmalbek smanjio na 11:10 i postavio konačan rezultat nakon prvog poluvremena.

Blistali su golmani, koji su kombinovano ostvarili 18 odbrana. Čak 10 imao je Viktor Halgrimson, a dvije manje Dejan Banda Milosavljev.

Golman Srbije je na startu drugog dijela odbranio sedmerac, a potom su njegovi saigrači sa dva gola preokrenuli 12:11. U 40. minutu Srbija je nakon gola Kojadinovića prvi put stigla do dva gola prednosti 15:13.

U još dva navrata je Srbija imala dva gola prednosti, a u 48. minutu je prokockala napad za plus tri. Kaznio je to Elison iz kontre i smanjio na 19:18.

Ipak, na deset minuta prije kraja tim Tonija Đirone je stigao do tri gola prednosti nakon gola Ilića sa krila 21:18. Kod rezultata 23:20, Marsenić je isključen, što je Island iskoristio prišao na minus jedan 23.22, na sedam minuta do kraja.