HomeSportEVROPSKO PRVENSTVO: Engleska se provukla do četvrtfinala, Belingem i Kejn heroji

Engleska je bila na ivici provalije, ali je klasa Džud Belingema i Harija Kejna učinila da dođu do pobjede nad Slovačkom i to nakon dodatnih 30 minuta - 2:1.

Engleska je bila na ivici provalije, ali je klasa Džud Belingema i Harija Kejna učinila da dođu do pobjede nad Slovačkom i to nakon dodatnih 30 minuta – 2:1.

Mnogo bolji rival bili su Slovaci u prvih 45 minuta.

Bili su jači u svakom duelu u odbrani, konkretniji u napadu, pa su sasvim zasluženo vodili nakon prvog dijela.

Šranc je već u sedmom minutu najavio da Engleze težak posao. Odlično je prošao po lijevoj strani, ali nije niti šutirao, niti centrirao i šansa je priopala.

U 13. minutu , Gei je u posljednjem trenutku izblokirao Haraslina.

Englezi su samo zaprijetili preko Maina, koji je sa distance šutirao preko prečke.

Treću veliku šansu Slovaci su iskoristili. Igrao se 25. minut, kada je Strelec proigrao Šranca, koji je ušao u šesnaeterac, izdržao duel sa Geiom i sa nekoliko metara matirao Pikforda.

„Gordi albion“ je do kraja prvog poluvremena jalovo napadao, pa se rezultat nije mijenjao. Tim Gareta Sautgejta u ovm dijelu igr nije uputio udarac u okvir gola.

Na startu nastavka Englezima je ispravno poništen gol nakon upotrebe VAR tehnolgije. Foden je prerano utrčao na peterac i tako uprospasio sjajnu akciju Kejna i Tripijea.

Nedugo zatim, uzvratila je Slovačka preko Streleca, koji je sa 40 metara gađao nebranjenu mrežu, ali nije bio precizan.

Englezi su potom jalovo napadali, da bi u finišu stvorili dvije velike prilike.

Kejn je sa nekoliko metara glavom šutirao pored gola, a Rajs udarcem sa preko 20 metara uzdrmao stativu…

I onda kada su praktično bili na milimetar od ispadanja, na scenu je stupio Belingem. U 95. minutu as Reala je makazicama, sa destak metara odveo meč u produžetak.

Na krilima izjednačenja, tim Gareta Sautgejta je stigao do vođstva u prvom minutu produžetka. Pogodio je Kejn glavom, nakon prekida Fodena i asistencije rezervite Tonija.

Do kraja produžetaka Slovaci su dali sve za napad, a najbolju šansu propustio je Pekarik u 105. minutu kada je iz blizine prebacio go. Engleska je preživjela…