HomeSportDuel Đokovića i Hurkača prekinut zbog policijskog časa

Duel Đokovića i Hurkača prekinut zbog policijskog časa

Meč osmine finala Vimbldona između Novaka Đokovića i Huberta Hurkača prekinut je zbog policijskog časa, pri rezultatu 2:0 (7:6(6), 7:6(6)) za srpskog tenisera.

VIMBLDON

Meč će biti nastavljen u ponedjeljak. Duel je do trenutka prekida trajao sat i 47 minuta.

Đoković je prvi set osvojio u tajbrejku 7:6(6), nakon što je spasio tri vezane set lopte

Do samog tajbrejka oba igrača su prilično sigurno čuvala svoje servis gemove, s obzirom da nijesu stizali do brejk lopte.

U drugom setu Đoković je u dva servis gema protivnika stizao do brejk lopte. Prvi put u četvrtom gemu pri rezultatu 40:30, a zatim je osmom gemu imao čak četiri, od čega tri vezane, ali je Poljak uspio da se izvuče i odvede set u novi tajbrejk.

Novak je dobro otvorio tajbjrek na svoj servis, a zatim odmah napravio minibrejk i poveo sa 2:0 u tajbrejku. Oba tenisera su čuvala svoj servis do rezultata 4:4, ali je Hurkač uzvratio novim minibrejkom i poveo sa 5:4. Nakon toga, Đoković je vezao dva poena i stigao do prve set lopte koju nije iskoristio, ali je nakon neiznuđene greške Poljaka ubrzo riješio set u svoju korist i poveo sa 2:0.

Ovo je njihov šesti okršaj, a Novak je slavio u svih prethodnih pet.

Jedini put na Vimbldonu su se sastali 2019. u osmini finala i Novak je slavio 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4.

Pobjednik će se u borbi za mjesto u polufinalu sastati sa Andrejom Rubljovom, koji je bio bolji od Aleksandera Bublika sa 3:2 po setovima.

Hurkač u dosadašnja tri meča na Vimbldonu – protiv Ramosa, Čoinskog i Muzetija – nije pretrpio nijedan brejk, a ukupno se suočio sa jedanaest brejk lopti.

I Đoković je veoma lako prošao prve tri prepreke, Kaćina, Tomsona i Vavrinku.