HomeSportĐoković se ubjedljivom pobjedom vratio na Rod Lejver arenu

Đoković se ubjedljivom pobjedom vratio na Rod Lejver arenu

TRIJUMF NA STARTU AO

Novak Đoković je ubjedljivo otvorio svoj nastup na prvom ovogodišnjem Gren Slemu, savladavši Karbaljesa Baena sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:0).

Đoković je tako pobjedom otvorio svoj povratak na Rod Lejver arenu, nakon dvije godine pauze, a španskog tenisera je savladao za nešto više od dva sata.

U prvom setu oba tenisera su imala svoje prilike za brejk, od čega je Španac prokockao čak tri vezane, ali Đoković je uspio da odoli, a onda već u narednom da sam uzme brejk Baeni i mirno privede prvi set kraju.

Španski teniser je potom pružio sjajan otopor u drugom setu ali je Đoković uspio da sedmom gemu napravi brejk i sačuva svoj servis do kraja.

U trećem setu na terenu je postojao samo jedan teniser, a to je upravo bio srpski teniser koji sjajnom partijom nije dozvolio protivniku ni jedan gem.

Đoković Đoković (foto: Guliver)