HomeSportĐOKOVIĆ ODVEO SRBIJU U POLUFINALE DEJVIS KUPA

ĐOKOVIĆ ODVEO SRBIJU U POLUFINALE DEJVIS KUPA

Prvo je Miomir Kecmanović savladao Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6(2), 7:6(6)), a zatim je Novak Đoković preslišao Kamerona Norija sa 2:0 (6:4, 6:4).

Dejvis kup reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale ovog takmičenja.

Srbija je dobila oba singl meča protiv Velike Britanije u četvrtfinalu u Malagi, pa će u subotu od 12 časova igrati protiv Italije za plasman u finale.

Meč je trajao 101 minut.

Ukoliko se i bude igrao dubl, on neće uticati na plasman.

U prvom polufinalu u petak od 16 časova igraju Finska i Australija.

Ovo je bila 21. uzastopna pobeda Novaka Đokovića u singlu u Dejvis kupu. A pobeda je proslavljena uz pesmu Danice Crnogorčević „Veseli se srpski rode“.

Đoković je napravio brejk u petom gemu prvog seta za 3:2 i ispostavilo se da mu je to bilo dovoljno da posle 47 minuta igre povede sa 1:0. Mogao je Novak i ranije da završi set, ali je u sedmom gemu propustio čak četiri brejk šanse, od toga tri vezane.

Silovit je bio Đoković na startu drugog seta. Već u prvom gemu je oduzeo servis Noriju bez izgubljenog poena. Kao i u prvom setu, i sada je Novak mogao ranije da prelomi meč. Pri rezultatu 3:1 videli smo „beskonačan“ gem. Novak je propuštao prilike za brejk, a na kraju je Nori sa dva dobra servisa rešio ovaj deo igre u svoju korist.

Srbija će, dakle, u subotu od 12 časova protiv Italije igrati za finale. Italiju predvodi Janik Siner, sa kojim je Novak nedavno u Torinu vodio velike borbe. Italija je u jakom sastavu, pored Sinera tu su Lorenci Museti, Mateo Arnaldi, Lorenco Sonego i Simone Boleli.