HomeSportDenver bolji od Majamija na otvaranju finala

Denver bolji od Majamija na otvaranju finala

Nagetsi bez većih problema savladali Hit i poveli sa 1:0 u velikom finalu NBA lige

Iako su 10 dana bili na odmoru, igračima Denvera nije trebalo dugo da pronađu pravi ritam, pa su rezultatom 104:93 pobijedili Majami i poveli sa 1:0 u finalu.

Nagetsi su sredinom prve četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom, u drugoj su povećavali prednost, a krajem trećeg kvartala su imali i maksimalnih plus 24 (84:60).

Gosti sa Floride su potom početkom posljednje dionice serijom 14:0 prišli na minus 10 (84:74), ali je njihov nalet odbio Nikola Jokić, koji je 12 od svojih 27 poena (8/12 iz igre, 10/12 sa linije slobodnih bacanja) postigao u završnih 12 minuta igre.

Srpski centar je uz sjajan poenterski učinak, podijelio 14 asistenija i uhvatio 10 skokova, čime je postao drugi igrač u istoriji lige koji je na debiju u finalu ostvario tripl-dabl, nakon Džejsona Kida 2001.