HomeFokusNovak preslišao i Hurkača za polufinale

Novak preslišao i Hurkača za polufinale

TP DUBAI

Novak Đoković se plasirao u polufinale turnira u Dubajiu nakon što je slavio protiv poljskog tenisera Huberta Hurkača 2:0 (6:3,

Meč u kome smo vidjeli demonstraciju moćnih servisa oba tenisera, pogotovo u drugom setu.

Ovo je bio peti duel dva tenisera i peta pobjeda Đokovića.

Njegov protivnik u polufinalu biće pobednik meča između Danila Medvedeva i Borne Ćorića.

Silovito je startovao svjetski broj jedan, agresivno od starta, a već u prvom gemu imao je servis-voleje.

I Poljak je pokazao zašto važi za boljeg servera današnjice, pa je jakim servisom došao do prvog gema.

Nakon što je Đoković ponovo osovoji gem na svom servisu uslijedio je i prvi brejk na meču.

Hurkač je počeo da promašuje pri servis, što je Novak iskoristio da dođe do 0:40 i tri brejk lopte.

Prve dvije Poljak je spasio, u tenisu u kojem je publika u Dubajiu stvarno mogla da uživa, ali treća brejk lopta i Novak dolaz do 3:1.

Uspio je potom Đoković ponovo da odbrani svoj servis, a Hurkač je povratio samopouzdanje i došao do gema.

Srpski teniser je potm i sam demonstrirao jake udarce, pogotovo forhend, nakon kojih je Hurkač bio primoran da u pokušaju odbrane izbaci loptice u aut.

Hurkač osvaja gem, a Novak je kasnije došao i do prvog seta i to zaključno sa asom poslije 35 minuta igre.

Drugi set demonstracija servisa i jednog i drugog igrača.

Dva tenisera gotovo da nisu dozvoljavala protivniku i jedan poen na svoje servise.

Sve do kraja je svaki teniser dolazio lagano do poena na svoj servis, gotovo ekspresno.

Jedino uzbuđenje desilo se u 10. gemu, kada je Hurkač na Đokovićev servis došao do 0:30 i kako je bilo u tom trenutku 4:5 za Poljaka djelovalo je da brejkom može do seta.

Ali, Đoković je zadržao smirenost i sa četiri vezana poena došao do izjednačenja.

Već u narednom drama, i 14:40 za Đokovića.

Poljak se vratio, a onda je srpski teniser imao još tri brejk lopte, i tek je petu uspio da iskoristi i dođe do brejka.

To je bilo dovoljno za trijumf i plasman u polufinala turnira u Dubajiu.