HomeFokusĐoković preko Hurkača do četvrtfinala

Đoković preko Hurkača do četvrtfinala

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u osmini finala savladao Hurberta Hurkača u četiri seta 7:6, 7:6, 5:7, 6:4. Duel je sinoć prekinut zbog policijskog časa, pri rezultatu 2:0 (7:6(6), 7:6(6)) za Đokovića.

VIMBLDON

Ovo je bio njihov šesti okršaj, a Novak je slavio u svih šest.

Đoković je prvi set osvojio nakon što je spasio tri vezane set lopte.

Do samog tajbrejka oba igrača su prilično sigurno čuvala svoje servis gemove, s obzirom da nijesu stizali do brejk lopte.

U drugom setu Đoković je u dva servis gema protivnika stizao do brejk lopte. Prvi put u četvrtom gemu pri rezultatu 40:30, a zatim je osmom gemu imao čak četiri, od čega tri vezane, ali je Poljak uspio da se izvuče i odvede set u novi tajbrejk.

Novak je dobro otvorio tajbjrek na svoj servis, a zatim odmah napravio minibrejk i poveo sa 2:0 u tajbrejku. Oba tenisera su čuvala svoj servis do rezultata 4:4, ali je Hurkač uzvratio novim minibrejkom i poveo sa 5:4. Nakon toga, Đoković je vezao dva poena i stigao do prve set lopte koju nije iskoristio, ali je nakon neiznuđene greške Poljaka ubrzo riješio set u svoju korist i poveo sa 2:0.

I u trećem setu je viđena velika borba, teniseri su čuvali svoj servih sve do 12. gema.

Tada je Poljak pritisnuo Đokovića, stigao do dvije brejk, ujedno i set lopte.

Iskoristio je drugu i vratio neizvjesnost u meč 7:5.

U prvih šest gemova čevrtog seta teniseri su bili sigurni na svoj servis, a onda je Đoković podigao nivo igre.

Brzo je stigao do dvije brejk lopte, ali se Poljak izvukao sa dva asa. Ipak, to nije poremetilo srpskog igrača, koji je nedugo zatim realizovao treću brejk šansu i poveo 4:3.

Odmah potom je bez problema potvrdio brejk i trasirao sebi put ka trijumfu…

Đoković će se u borbi za mjesto u polufinalu sastati sa Andrejom Rubljovom, koji je bio bolji od Aleksandera Bublika sa 3:2 po setovima.